Джанти CMS или джанти на старо

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
alpine
wheels dealer
Мнения: 3020
Регистриран на: Пон 31 яну 2005 17:41
Автомобил: L-Es
Двигател: 1H-1H-PG-1V-1Z-AJL-Cosworth
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот alpine » Сря 19 сеп 2007 8:58


stilko написа:Незнам каква ти е логиката, но докато не пробваш каквото и да приказваш си остава на вятъра! И нещо немога да ви разбера за какви размери на 40 говорите като човека пита за 14" джанта?! По-добре да даде по-малко пари за джанти, а да си купи хубави гуми, отколкото да кара прехвалени джанти и да кара с гуми до "конци"!


Козунака както и доста други не биха пробвали да карат с такива защото знаят какво ще им се случи :) Моя шмид с 70км се качих на бурдюр , изкривих носача .... а джантата си беше "зелена светлина" направо разрязах асфалта :lol: :lol: :lol:




XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Сря 19 сеп 2007 10:39


Въпроса е че положението вече се е променило - всичко се прави в китай и Елит-че за 60 лева върши повече работа от Техникс за 1000.
Не казвам че CMS са по-добри, но да не мислите че там ги правят от кал тея джанти. Технологията е същата, завода е възможно даже да е по-модерен и не се знае на колко коли се слагат като оригинални без собственика да знае че кара презряната марка CMS. Специално в мненията от офф-роуд форума казваха че са карали само по джантата и не се е счупила. Сега де да знам - може би ауто билд ще се смилят да направят някой такъв тест в близката година и ще видим кой е по-добър, но дотогава може само да си спорим без покритие.


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Сря 19 сеп 2007 10:53


Изписа се вече - 14-ки с гуми на 60, напомпени на 2,2-2,3 - никакви проблеми, ако внимаваш и си късметлия... Ако не си - писаха хората - не се чупят лесно при изправяне - като плевенските някога :) , аз лично доста ги заглеждах /даже и Алесио заглеждах :oops: /, но ми попадна тогава комплект Кинг-ове в почти перф. с-ние, прави, на хубава цена и взех тях... Засега се държат геройски, което е добре, защото колкото и да внимаваш - улиците тук /особено из кварталите/ са като след минометен обстрел... :evil:

П.П. За нашите "пътища" хубава комбинация - голяма джанта/ниска гума няма... Красотата и стабилността се заплащат скъпо и прескъпо... Къртил съм в дупка парче от борда на Фондметал-ка /със 195-50-15/, поизкривил съм някоя и друга джанта /и алуминиеви и "железни"/, гледал съм ококорено :shock как алуминия се цепи като кашкавал при изправянето... Ходил съм и с джанти да ги "кърпят" на аргон, въпреки, че аз не бих карал с тях... Дори когато джантите/колите не са били мои, а на приятел, или са били за продаване, е по-неприятно, вкл. и финансово... Та затова в момента си карам с 14-ки... :twisted:

Последна промяна от kokovanev на Сря 19 сеп 2007 11:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Сря 19 сеп 2007 11:11


Kozunak написа:......... логика.

е ся на кой да вярвам на логиката, че за Х пари не може да се вземе хубава джанта, или на собствената си кола, която вече 2 години и 50ккм джантите си се търкалят прекрасно..?

само за сведение..
В момента съм в/у АТС Къп на 13" е няма да разказвам, че една от джантите е ВИДИМО крива..
Дан говорорим, че ламаринена джанта без кривина при мен няма тази музика.. без значение от колата...

та туй то...


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ллл

Мнениеот XIKS » Сря 19 сеп 2007 12:24


чета и искам да попитам мойте от гаража са TEKNO отвътре имат щампи ITALY търсих информация за тях в нета но ненамерих карам ги 6-година и джанта не съм правил досега излязоха мнл здрави кажете ми нещо повече за тях


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Сря 19 сеп 2007 12:39


wili98 написа:
Kozunak написа:......... логика.

е ся на кой да вярвам на логиката, че за Х пари не може да се вземе хубава джанта, или на собствената си кола, която вече 2 години и 50ккм джантите си се търкалят прекрасно..?

само за сведение..
В момента съм в/у АТС Къп на 13" е няма да разказвам, че една от джантите е ВИДИМО крива..
Дан говорорим, че ламаринена джанта без кривина при мен няма тази музика.. без значение от колата...

та туй то...



Мисля че не си обърнал внимание на първата част от поста ми.Зависи си от карането, аз говоря в най-лошия възможен случай.Не е невъзможно да се унищожи скъпа джанта, както не е невъзможно да се запази ниско бюджетна джанта дълго време.Та в този случай по-добре вярвай в това което е на колата ти не на логиката.Аз не разубеждавам никого, просто изказвам мнение.Всеки си знае, тва са моите впечатления и убеждения.

Една джанта няма кой знае какво да й се развали.Аз не бих се замислил ако ми изпадне хубав модел на старо, стига да не е заваряван.Оттам нататък сичко е козметика и стават като нови.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот passat123 » Пон 24 сеп 2007 20:27


MITKO_DVD написа:Аз съм точно с такива кат тези където си ги харесал(виж в гаражами как изглеждат ) от 2г. ги имам и съм много доволен,така че ги вземай :wink:


Абе пич мнго яко стоят :P май ще ги вземам такива тези дни !


Потребителски аватар
pepesound
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 юли 2007 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Смолян
Контакти:

Мнениеот pepesound » Чет 27 сеп 2007 21:07


най здрави са джантите които не се карат в България иначе турските на дизайн са перфектни :D


stilko
Мнения: 604
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот stilko » Чет 27 сеп 2007 22:53


Какво стана взе ли джанти?


Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Пет 28 сеп 2007 7:31


Пичове,не знам за ефтините джанти,но аз карам с алесио ,видях 1но а6 (много добре направено) сьс сьщите,видях новата ес-класа сьс джанти от сьщата серия,значи не е само до ефтинията.Макар ,че пазарната цена на 1на 15-ка е 250лв.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пет 28 сеп 2007 10:01


Ми сега като потърсих за тия джанти открих в ауди форума някакви много яки промоции, които ги правят по-евтини от CMS. В този ред на мисли - може би е добре ако знаете такива промоции да казвате, защото (предполагам) всеки би предпочел да си вземе нови джанти, а не да рискува със стари.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта