3 цилиндровите двигатели на VW

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот веселин » Сря 20 апр 2011 12:58


hooligan_sk написа:
веселин написа:Саше - BNM 70 к.с ,като моя - едва към 160 наближава 4000 об/мин , 140-150 може да си ги поддържа спокойно без проблеми!!!
Баща ти спокойно може да купува с тоя двигател , ако не AMF или BNV , съответно с 75 и 80 к.с - при еднакъв въртящ момент 195 N·m (144 lb·ft) @ 2200 rpm
въроса е как същата скоростна кутия и съединител ще издържат на 195 нютонметра


Е при всяко положение са се сетили за по-големия въртящ момент :да: Я кажи, при 100км/ч и при 140км/ч колко са точно оборотите? :)

На коя предавка те интересуват оборотите при тези скорости - четвърта или пета?
Ще погледна тия дни , че сега съм с градския транспорт - и ще напиша....




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот hooligan_sk » Сря 20 апр 2011 14:29


На 5та :да:


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот Velko » Сря 20 апр 2011 18:11


На 5-та предавка със 190 AMF е на 4500 оборота (стъпва на първата чертичка от червените!)


naydenov23
Мнения: 139
Регистриран на: Пон 18 окт 2010 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот naydenov23 » Сря 20 апр 2011 18:37


Карах Поло с 1.4TDI мотор на пътя Казанлък - Стара Загора (а там е доста голям баир) и си направих едно "състезание"- с 80 км/ч включвам на 4-та в участъка след моста и гледам до колко ще ускори колата преди края на изкачването.

Полото с адски усилия успя да направи 100 км/ч. За сравнение с Логан 1.4 75 к.с. (който също е много слаб мотор) правя 110 км/ч. Същия тест с Пасат 5-ца AFN- 150 км/ч, а Голфа си прави 175 км/ч.

Другия тест беше същото ускорение, но от 90 км/ч на 5-та. Полото и Дачията изобщо не успяха да ускорят и трябваше да слагам 4-та.

Та за каране на баири този двигател не става. Вече за равно си поддържа 120 без проблем, но дойде ли леко изкачване става интересно.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот H2O » Сря 20 апр 2011 19:11


naydenov23 написа:Карах Поло с 1.4TDI мотор на пътя Казанлък - Стара Загора (а там е доста голям баир) и си направих едно "състезание"- с 80 км/ч включвам на 4-та в участъка след моста и гледам до колко ще ускори колата преди края на изкачването.

Полото с адски усилия успя да направи 100 км/ч. За сравнение с Логан 1.4 75 к.с. (който също е много слаб мотор) правя 110 км/ч. Същия тест с Пасат 5-ца AFN- 150 км/ч, а Голфа си прави 175 км/ч.

Другия тест беше същото ускорение, но от 90 км/ч на 5-та. Полото и Дачията изобщо не успяха да ускорят и трябваше да слагам 4-та.

Та за каране на баири този двигател не става. Вече за равно си поддържа 120 без проблем, но дойде ли леко изкачване става интересно.

Ако обосновеш и смисъла на това мнение ще стане още по интересно :wink:


naydenov23
Мнения: 139
Регистриран на: Пон 18 окт 2010 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот naydenov23 » Сря 20 апр 2011 19:15


Ами ако караш по този път (или друг планински път) ще ме разбереш.
Пък и не видях някой да го е споменавал това до сега.


Потребителски аватар
VW POLO 1.4 TDI
Мнения: 45
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 18:50
Автомобил: VW POLO 1.4TDI HIGHLINE
Двигател: AMF 105p.s.
Местоположение: бул."Караколев" №9

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот VW POLO 1.4 TDI » Сря 20 апр 2011 19:59


Не може ем да гори 4л ем да върви с 220 :screwy вие какво повече очаквате от тази кола,все пак моторчето и е с големината на шевна машина,и данъка и е 19лв :applause:

ПЕРФЕКТНАТА ,ДАЖЕ БИХ КАЗАЛ ИДЕАЛНА ГРАДСКА КОЛА

:banana Който не е съгласен с това мнение,значи завижда :banana

Кой както иска да го разбира :да:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 20 апр 2011 20:15


VW POLO 1.4 TDI написа:Не може ем да гори 4л ем да върви с 220 :screwy вие какво повече очаквате от тази кола,все пак моторчето и е с големината на шевна машина,и данъка и е 19лв :applause:

ПЕРФЕКТНАТА ,ДАЖЕ БИХ КАЗАЛ ИДЕАЛНА ГРАДСКА КОЛА

:banana Който не е съгласен с това мнение,значи завижда :banana

Кой както иска да го разбира :да:

Пич те не завиждат, просто искат да ни накарат и ние да караме такива автомобили като техните, ма това няма как да стане, при положение че повечето като нас взимат автомобила с цел само придвижване, и чувството да имаш кола и само 20% да ти тежи на джоба си е рахат! Ся относно темата, си личи че не се знае какво се търси! Хем да е икономична, хем да дърби 140км/ч хем да е седан и да е много читава, разбирам момчето че иска нещо хубаво да купи на баща си, ма точно такъв автомобил има само в Магазина!
Нека не се убиждаме, ма всички неможе да караме бегачки, шот кризата за бензина ще се увеличи mhihi


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот веселин » Сря 20 апр 2011 20:21


Май отиват към Форд нещата - авторът на темата да си каже! :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот Velko » Сря 20 апр 2011 22:08


Според мен темата се изчерпа.Още в началото трябваше да се напише, че става въпрос за седан.VW седан 3 цилиндъра май няма, така че темата тръгна в съвсем различна посока, а именно миксер ли е, фуражомелка ли е,пасатор ли е? Как така не може да поддържа 100 на четвърта в баира?! :screwy Аз лично съм карал с колкото си искам в баира, ама това е друг въпрос... няколко човека с 1.9 тди изкараха разход на колите си 5-6 в София с климатик и меки гуми.После няма живи 3 цилиндъра след 150 хиляди, защото видите ли са "недоразумение".Плюс това за какво ви е такъв чикрък, след като харчи колкото 1.9, а при скорост над 130 дори и повече mhihi mhihi mhihi Абе басни, вицове и всякакви поговорки :) Аз на колегата мога да му предложат с баща му да се огледат в Шкода Фабиа.Там има седан и мисля, че има и малки мотори... по запознатите да кажат.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот niikoo_1 » Сря 20 апр 2011 22:48


Velko написа:Според мен темата се изчерпа.Още в началото трябваше да се напише, че става въпрос за седан.VW седан 3 цилиндъра май няма, така че темата тръгна в съвсем различна посока, а именно миксер ли е, фуражомелка ли е,пасатор ли е? Как така не може да поддържа 100 на четвърта в баира?! :screwy Аз лично съм карал с колкото си искам в баира, ама това е друг въпрос... няколко човека с 1.9 тди изкараха разход на колите си 5-6 в София с климатик и меки гуми.После няма живи 3 цилиндъра след 150 хиляди, защото видите ли са "недоразумение".Плюс това за какво ви е такъв чикрък, след като харчи колкото 1.9, а при скорост над 130 дори и повече mhihi mhihi mhihi Абе басни, вицове и всякакви поговорки :) Аз на колегата мога да му предложат с баща му да се огледат в Шкода Фабиа.Там има седан и мисля, че има и малки мотори... по запознатите да кажат.

mhihi
Ама ти май не си даваш сметка, че някой хората дето храниш се занимават/карат/разглабят/ремонтират всеки ден разни ВАГ автомобили и май съвсем не са толкова зелени и имат доста повече опит от теб.

Експеримент за сравнение на разход м/у 1.9ТДИ 105к.с. ПД и 1.4ТДИ 80к.с. съм правил още преди 5години, по един и същ маршрут, когато най-вероятно ти не си се качвал на 1.4ТДИ кола, не си притежавал такава, не си притежавал дори собствена кола, не си имал книжка.... не си подозирал какво е осакатен 1.9ТДИ с отрязан един цилиндър... mhihi

Не става просто, това е...с доста неща е така...


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот Velko » Сря 20 апр 2011 22:59


Никого не храня!Да виждаш някъде да съм хранил хората?Не става за какво не става? :evil:


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот Velko » Чет 21 апр 2011 0:58


Много се нервирах ей.Заключвайте я тази тема, защото получих комплекс за малоценност от толкова лоши думи по адрес на двигателя с който е оборудвана колата ми :evil: :banghead: death


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот imedarov » Чет 21 апр 2011 9:07


Имал съм 1.4 ТДИ на Поло 6N2, бях много доволен от колата, вървеше с лекота, по баири, равно и нанадолнища с позволената от закона скорост. Разхода и беше съвсем приличен. По това време имах и Бора 1.9 ТДИ 116к.с. и в никакъв случай не съм изпитвал дискомфорт след каране на по-големия мотор, съм се качвал на по-малкия. Полото беше над 220 000 км.

Сега имам и Поло 9N3 с 3 цилиндров бензинов мотор. Чудно си работи количката като пчеличка жужи, върви си много добре и разхода и е 6.5л/100 смесен цикъл. Няма тресене или нещо подобно, шашавия ми има номера, знае и къде живея да заповяда на тест драйв.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 цилиндровите двигатели на VW

Мнениеот niikoo_1 » Чет 21 апр 2011 14:18


Velko написа:Много се нервирах ей.Заключвайте я тази тема, защото получих комплекс за малоценност от толкова лоши думи по адрес на двигателя с който е оборудвана колата ми :evil: :banghead: death


Чакай сега не се нервирай, света е голям, колкото хора толкова и различни мнения ще срещнеш.
Тук споделяме впечатления, да знаеш няма перфектен двигател, за всеки мотор, могат да се изпишат + и -, така че не виждам какво се нервираш.

При 1.4ТДИ аз лично нещата ги виждам така, разликата в разхода спрямо 1.9ТДИ ПД монтиран на малко по-голямо купе не оправдават вибрациите, допълнителния шум и неравномерната работа, които получаваш като бонус при 1.4ТДИ-то.
Ако си купувам дизел бих предпочел Поло/Фабия/Ибиза с 1.9ТДИ ПД 100/131к.с., също 1.7СДИ на Лупо не е лош вариант.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: yordanov_s и 19 госта