Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот dobrin » Сря 04 дек 2013 12:51


forski написа:Миналата седмица нарочно спрях пред един от хипер маркетите до един Г6, служебен, бял, на някаква аптека.Ами гледах, гледах, щото беше пълен сток ли, щото беше бял и с железни джанти ли, ами много безлично стои тази кола.

Естествено, че ще ти стои безличен. Има огромна разлика между това:

Изображение

И тези двете, особено второто:

Изображение

Изображение

А да твърдиш, че разликите между Голф 6 и 7 са малки означава, че изобщо не си се вгледал в двата модела подробно. Или си очаквал Фолксваген да изневери на традицията точно с Голф и да представи нещо тотално непознато и различно? Няма как да стане - не и при този автомобилен производител. Не и при този модел, който спокойно може да бъде наречен златната кокошка, при условие, че 25% от всички продажби на марката в Европа са именно на Голф.




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот forski » Сря 04 дек 2013 13:12


Kазвам че това е начина по-който съм видял колата, не бих седнал да им търся 10-те разлики с лупа, при положение че съм я видял и възприел по-този начин!
За мен 5-ти и 6-ти номер са много слаби от към излъчване, не коментирам автомобили преминали през зверски тунинг или с R пакети и т.н. Нормално е да коментираме стокови автомобили, все пак са 90% от тези които се продават и се движат по-улиците.Първата снимка няма какво да я коментирам, то е видно...за другите две разликата е от земята до небето и обратно.
Спомням си какво почувствах когато видях за първи път Г4, поисках веднага и на секундата да бъде мой, при 5 и 6 нищо подобно, точно обратното :neutral
Въпрос на вкус :smile


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот wmalevski » Сря 04 дек 2013 13:45


plamikcho написа:Колега wmalevski..


Да, извинявам се, грешно съм те цитирал, това се случи при малко завъртяна ситуация - май ще пиша за бъг.

Аз съм много опитмистично настроен, съжалявам, че не съм го докарал като усещане. За мене новите VW-та определено имат доста по приятен дизайн от старите. Но не дизайна е нещото, което ще ме накара да си купя кола, той е бонус. За мене дизайна, трябва да е съобразен с аеродинамиката, а не обратното. Смятам, че това правят и VW.

Колкото до моя вкус - лично на мене Леон-а ми допада повече на външен вид от Голф-а, но не и от вътре. Леона са вкарали и фаровете с ЛЕД, но дали това е по-доброто решение - нямам идея. Но Голф 7 е като цяло много по-добър от Голф 6, пак казвам по мой вкус.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Piqndurnik » Сря 04 дек 2013 17:17


Според мен, на добре върви дизайна - вече са и удобни и приятни. Не си падам по ръбести коли.
Единственото, което не ми харесва е, че едва ли не всяко трето комби е Passat и повечето са на цвят около графитеното. Като паркирам на голям паркинг трябва много добре да помня къде точно съм паркирал, че иначе трябва да си търся колата по номера.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот hooligan_sk » Съб 28 дек 2013 12:17


По отношение на екстериора всички поколения на голф ми допадат, но при едно изпълнено условия - да са черни. :mhihi
Това което не ми харесва при ВАГ от 10г насам е ергономията. С Г5 се въведоха тези безумно тесни седалки, от които можеш да се спасиш само с пасат. Но това е малкия дявол. Това което истински ми бърка в мозъка е супер високата линия на страничните прозорци. Да, тя вероятно е нежелан ефект заради сигурноста, който производителите превърнаха в модерен, но на мен ми действа депресиращо. Светлата площ и съответно видимоста спадат непрекъснато и това никак не ми допада. :thumb_down


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Lupender » Пет 03 яну 2014 17:51


Не върви на зле дизайна, има и доста поводи за оптимизъм, особено след придобиването на IDG (Итал Дизайн Джуджаро), чието дело е и легендарния Голф І.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот НарКол » Вто 21 яну 2014 13:15


Haralampi написа:Тенденцията сякаш е към "пластмасовизация" и семпъл/отворен вътрешен дизайн тип Опел.


О, да, пластмасите в стил "ни ма пипай". Само да я докоснеш и после трябва да бършеш отпечатъци. Не знам какво толкова им влязло в акъла на дизайнерите. Бръмбари най-вероятно.
За мен това определено е стъпка в обратната посока.

Дизайна също следва подобна тенденция. :a045


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1937
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Danny boy » Пон 03 мар 2014 23:06


Тези коли не са за нашия джоб,визирам болшинството от хората.Нищо против дизайна,не е лош.Та аз бъркам вече Мерцедес с Хюндай.Все още VW не мога да го объркам с друга кола.
Лошото е ,че не ни изнася след10-15г какви разходи ще ни се стоварят да вкараме евентуално в час тези коли,за разлика от сегашните 10-15годишни.
Малко съм офф,но само сметнете, като пари дисковете,гумите,дефектиралите ел.модули,смяна на консумативи за първоначално обслужване.Цените на колите падат всеки ден и стават все по-достъпни,но някой да е намалил цената на гумите 16,17,18 цола?На голф 3 примерно можеш да си позволиш дискове 256,ама те взеха да ги правят вече от 288 и нагоре на базите,Не можеш накладките да и смениш без ваг-маг,и ще има хранене на сервизи за щяло и нещяло.Не ми се мисли като дойде време да ги купуваме на по 15-16 години дали въобще ще могат да движат.
В крайна сметка какво ти пука ако можеш да я сменяш през 8-10г с нова кола?
Проблема не е в дизайна а в покупателната ни способност.В който и век да живееш, има една носталгия към добрата стара техника,видиш ли ,вече нищо не се прави като доброто старо време... и тн.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот golf_td » Пон 03 мар 2014 23:53


Aз мисля, че автомобила като цяло винаги е бил с еднакъв дизайн. Наистина почти всичко се е превърнало в мода - ако някой започне да прави автомобили с ръбести форми - вероятно ще си намери клиенти, но ще бъдат малцинство.Но това не е само в настоящето - обърнете внимание на 50-те и 60-те години - автомобилите пак много си приличат и тогава , както си приличат и в периода от преди войната да речем - гърбави автомобили с калници извън корпуса на автомобила с високи радиаторни решетки ... ами това не е ново 20 - цял живот всеки период си има своите представи за модерно , красиво, стилно...Разбира се ако се вгледаме в детайли - наистина до преди двайсетина години имаше малко повече разлики, сега съвсем се уеднаквиха моделите , но грубо - всеки период си носи своя почерк.На мен лично ми харесват по-ръбестите автомобили , тези със силно изразени черти, овалните не ми допадат.Карам голф мк2 и външно ми допадат от голф изобщо голф 1 и голф 2.Вярно , нямам пари за много скъпа кола , но и да имах - пак нямаше да купя съвременен автомобил, просто не ми допадат - прекалено много пластмаса, прекалено скучни ми са... бих си взел един мерцедес 124-ка и да го направя като излязъл от завод - това бих направил , дори и да имам пари за съвсем нова кола.Лично аз съм се возил в няколко баровски автомобила - беше свързано с работата , в която работя - през 2008-ма година имах щастието да се кача в ес класа , мл , порше кайен .... все новички за тогава и хоп в един момент попаднах и на ролс ройс от 89-та година... Е , ако щете ми вярвайте , но след качването ми в ролса - в другите изброени коли се чувствах като в каруци ... няма такъв лукс , не седалки а кресла , отзад беше с 2 отделни седалки , а не една цяла, возеше като по масло... а интериора , пространството... просто докато се возех се чувствах като президент , самата кола те кара да изпадаш в някакво върховно чувство на големец - няма такъв автомобил ,не знам дали някога друг път ще се кача в ролс - но исках да кажа с този пример , че когато нещо е хубаво си е хубаво и не зависи от годината на производство или от мода!


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот StrEagle » Пет 21 мар 2014 18:50


Не знам дали е за тази тема, но сега погледнах - пуснали са новия модел Поло в Порше - почти всички модификации са с DSG и 4 врати. :screwy :thumb_down
Не ми харесват на къде се развиват нещата..


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Вълчан » Пет 21 мар 2014 21:17


Прекалено общи неща взеха да имат различните производители.Започнаха да се изчерпват дизаинерите и почти винаги откриваш същият детаил във друга марка леко изменен.А и тези общи проекти за коли.... :confused При всички случаи след 5 години тотално ще се промени всичко..и като двигатели и като дизаин.На мен ми харесва всичко ново.Трудно откривам грозна страна на даден автомобил.Некачествени материали във купето-да.Еле пък ако мога да си го позволя не му намирам кусур въобще.. :11 ..


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот StS » Пет 21 мар 2014 22:53


Радвам се за тази тема... През 2004 видях за пръв път Г5 и беше отвратителен - най-вече вътре, тук даже преди 4-5г имаше такава тема и тогава бях също анатемосан...какво му имало?! Пълна скръб общо взето - Г3 и Г5 - пълна мизерия и като дизайн и като качество. Мога да изреждам по компоненти но няма да е днес... Но какво ме отдалечи реално от марката?! След навлизането на DSG и FSI/TSI , пак бюх драснал че тия системи нещо не стават, познайте - анатемосан.. Сега ВАГ ги върщат с милиони за сервизни акции и т.н
И все пак да се върнем на дизайна - Голф 4 и 7 това са - много добри, единствено суперлативи за СС! Този пасат кърти- трудно може да се спори. Но колата не е само външен вид...техниката също вече не е на онова ниво..


Потребителски аватар
krisbul
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 9:43
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: BCB
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот krisbul » Нед 23 мар 2014 9:31


Сега видях най-новото Поло, на голф 7чка си прилича отпред. Но пък Голф 7 е супер, така че не казвам че са го загрознили. А според мен не толкова дизайна, колкото ергономията и материалите на интериора отличават в положителна насока VW от останалите масови автомобили. Без трите премиум марки разбира се, където и цените за нови са други.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 23 мар 2014 12:06


Кое по-точно отличава нашата марка отвътре от един Опел или Киа????
Айде да не си припомняме изложение на което,инженерите от фв мигаха знаеш пред коя марка ....
С изкл на най-високите класове всички марки правят пластмасови еднодневни елементи,които са и супер грозни освен че изглеждат нискокачествени и то в атомобили стрували нови над 60 000 лева.


Потребителски аватар
krisbul
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 9:43
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: BCB
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот krisbul » Нед 23 мар 2014 15:44


Ами отличава ни това че след няколко години тапицериите ни няма да са протрити и всичко да изглежда изхабено- кожени волани и др. подобни. За разлика от много от конкурентите. Пък дай Боже всички да се развиват и при новите модели да не се среща това което при 5-10 годишните ни конкуренти. Заради феновете им най-малкото. :beer



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта