Дневни светлини

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 04 ное 2006 15:27


Приблизително:
фарове-0.75л./100км.
парно-0.25л./100км.
Всеки консуматор дърпа ресурси от някъде.




Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Съб 04 ное 2006 15:33


Парното зимно време се равнява на отворените прозорци през лятото :idea:


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dxd » Съб 04 ное 2006 15:35


И това много ли е :?: ПРичина ли е да не ги пускаш :lol: А това е разход за 1 цял час(на място) или на 100км така,че даже не би трябвало и да се дискутира ама нали все ще се намере някой икономист та.... :lol:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 04 ное 2006 15:55


Абе по принцип е добре да ти светят фаровете,ама то тук малко разход,там малко...крайния резултат е 10 бракми,1 свястна кола.Аз фарове през деня пускам според зависи.По планински път-да.По магистрала-не.Те хората пияни-заляни отнасят патрулки,та мен ли заради хубавите ми фарове ще подминат.Ако земат мааааалко поне да си оправят улиците,сега нямаше да мисля как да сменям амортисьои,а щях да си напълня резервоара и нямаше да се скръндзам за въпросния литър!


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Съб 04 ное 2006 15:57


:shock :shock :shock не мога да повярвам, че може да се прави на проблем това, че се вдига разхода от светлините.. с некви 0.000 нещо си на 100км. :shock :shock :shock


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dxd » Съб 04 ное 2006 16:13


тръба написа:Абе по принцип е добре да ти светят фаровете,ама то тук малко разход,там малко...крайния резултат е 10 бракми,1 свястна кола.Аз фарове през деня пускам според зависи.По планински път-да.По магистрала-не.Те хората пияни-заляни отнасят патрулки,та мен ли заради хубавите ми фарове ще подминат.Ако земат мааааалко поне да си оправят улиците,сега нямаше да мисля как да сменям амортисьои,а щях да си напълня резервоара и нямаше да се скръндзам за въпросния литър!


Така е ама от понеделник ще трябва да ги пускаш винаги,че ще има неприятни финансови транзакции :wink:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 04 ное 2006 16:27


Май не ме разбрахте правилно!Дразни ме това,че скапаната ни държава само взима и иска,а нищо не дава!Днес гледах някакво предаване за медиците в Либия.Там са от 7 години!shit!Там и ще си изгният.Лекинко така да напомня как плащаме тока на господата роми.Колата ти трябва да бъде измита!хаха!Някакви фекалии се търкалят по улиците.Падне малко дъжд-БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!Застуди се малко-БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!("каква изненада!""зимата ни хвана неподготвени!")Половината от улиците ни...тъъъмно брат ми!Прелезите ни...дааа минаваш и т.н. и т.н.


Потребителски аватар
Dodi_Dogg
Мнения: 420
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dodi_Dogg » Съб 04 ное 2006 16:35


тръба написа:Май не ме разбрахте правилно!Дразни ме това,че скапаната ни държава само взима и иска,а нищо не дава!Днес гледах някакво предаване за медиците в Либия.Там са от 7 години!shit!Там и ще си изгният.Лекинко така да напомня как плащаме тока на господата роми.Колата ти трябва да бъде измита!хаха!Някакви фекалии се търкалят по улиците.Падне малко дъжд-БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!Застуди се малко-БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!("каква изненада!""зимата ни хвана неподготвени!")Половината от улиците ни...тъъъмно брат ми!Прелезите ни...дааа минаваш и т.н. и т.н.

Оо това е едва началото!!!


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nero » Съб 04 ное 2006 16:37


тръба написа:Май не ме разбрахте правилно!Дразни ме това,че скапаната ни държава само взима и иска,а нищо не дава!Днес гледах някакво предаване за медиците в Либия.Там са от 7 години!shit!Там и ще си изгният.Лекинко така да напомня как плащаме тока на господата роми.Колата ти трябва да бъде измита!хаха!Някакви фекалии се търкалят по улиците.Падне малко дъжд-БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!Застуди се малко-БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!("каква изненада!""зимата ни хвана неподготвени!")Половината от улиците ни...тъъъмно брат ми!Прелезите ни...дааа минаваш и т.н. и т.н.


тука съм напълно съгласен. не може само да взимат, трябва и да дават.


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 04 ное 2006 16:38


За да функционира едно нещо нормално,трябва да се осигурят подходящи условия.Ние с такива не разполагаме.Цялата ни инфраструктура е леш.Ей ся преди малко ги гледам 3 куки(катаджии)с "фиат уно" как си карат със загасени фарове.Е?Колани?...хехе ти луд ли си?Преди седмица патрулката не спря на 2 последователни светофара.Нямаше сирена.Просто ей така-за гъзария.


Оф млъквам.Щете ме колете,щете ме бесете!Аз казах!Хау!


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nero » Съб 04 ное 2006 16:41


тръба написа:Оф млъквам.Щете ме колете,щете ме бесете!Аз казах!Хау!


продължавай, не крий истината...


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Съб 04 ное 2006 16:44


отдавне не очаквам, че тая държава ще дава нещо... тия работи сме ги дъфкали 1000 000 пъти.. и кво, пак си изказваме болежките... ако искате направете една тема за оплакваниия от дейсатвителността в БГ и всички там ще цъкаме с език
ако след седмица кажат всички автомобили да имат минимум 2 гуми на задвижващите колела със зимна шарка, какво ще направим... ще оплюем държавата... мин. 5 страници, и накрая пак ще идеш и ще дадеш мин. 100 кинта за 2 зимни гуми.. щото ченгетата не им пука, че ти си недоволен например...
затова тия приказки са напълно излишни

п.п. не забравяте на всяко качване да слагате колан и да пускате светлините... приятно пътуване и умната (ако не умната русата, ама това е друга тема)


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 04 ное 2006 16:51


Така е Дяволе.Затова млъкнах. :beer


4ep
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот 4ep » Съб 04 ное 2006 17:45


тръба написа:Приблизително:
фарове-0.75л./100км.
парно-0.25л./100км.
Всеки консуматор дърпа ресурси от някъде.

Не знам от къде са тези данни, но са силно завишени според мен. В книжката на колата ми пише:
"Обогрев заднего стекла, дополнительные фонари, вентилятор и кондиционер* используют большое количество энергии. Обогрев заднего стекла “расходует” примерно 1 литр топлива за 10 часов работы."
Т.е. фаровете на къси черпят по малко от отоплителя, който пък харчи 0,1л/час. По меродавна е сметката л/час и може да се засече с компютъра лесно. Ама аз не мога сега. :cry: Иначе 62 км на ден ги минавам за 2ч15мин. средно. :evil:


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Мнениеот 20vTurbo » Съб 04 ное 2006 17:51


Тази тема е доста дискутирана в САЩ. И девете ми коли си карат автоматично на фарове със стартирането на двигателя. Тука ги наричат "Daytime Runing Lights" или "DRL" за по кратко. Ето малко информация за плюсовете и минусите: http://www.nordicgroup.us/drl/

И още малко информация за самите светлини: http://en.wikipedia.org/wiki/Daytime_running_lamp

.... и за разхода на гориво: http://auto.howstuffworks.com/question424.htm

Да обобщя, в скандинавските страни го правят заради снянката и слънчевата светлина пред деня, но в нашите географски ширини това не е толкова належащо.

Има и няколко недостатъка на заводските дневни светлини. Заслепяване, прикриването на светлината на мигача и други. Много производители пестят пари и ползват късите светлини за тази цел което също не е най-доброто решение.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта