VR6 срещу АБФ- впечатления?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот 110afn » Вто 28 юни 2011 22:55


Няма да е зле последните 5-6 писатели да слезнете на Земята. 8/100 може да направи в града само на трупчета.За 7/100 на магистралата в аварийната лента и със скорост в името на рекорда бих се съгласил.Преди 7-8г изкарах близо месец с АБФ. Е нема такъв мазохизъм- 15-16-17 на 100.Говоря за стабилно каране, не за издевателство. Айде мерси за тая ежедневка.Верно, че сме все фенове на ФВ, ама не сме върха на сладоледа.




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот myrshavija » Сря 29 юни 2011 5:57


PL-16v написа:
myrshavija написа:А ти да четеш можеш ли - дани90 е написал градско?

Да точно така щом си прочел правилно значи нямаш проблем със зрението :!: Незнам какво толкова чудно има Дани90 кара бившия ми голф и колкото и да не ти се вярва разхода е точно такъв :!: Не говорим за някои барутняк а за кола в топ състояние във всяко едно отношение :!: Ако си готов да сложиш някои лев може веднага да се убедиш във разхода ако не си продължавай да си лаеш :wink:

Съгласен съм, но да карам аз. Ти ще зареждаш. mhihi
Ще минем точно 100км градско. Ако гори 12.5/100, аз ще ти платя горивото тройно и имаш от мен кашонче бира. Ако пък не гори 12.5, даваш по 50 кинта за всеки литър над 12.5 - съгласен ли си?
Аз проблем със зрението имам и затова нося очила пред компютъра. Но, ако ти виждаш добре и твърдиш, че АБФ-че не може да гори повече от 12/100 градско с каране до прекъсвач ... :screwy
Имаме ли желаещи за свидетели?


dani90 написа:Хаха , добре де аиде обръщаме другата страна , има ли абф които да може да харчи над 25 при яко газ ??? :) Възможно ли е ???

Айде чакам ти мнението господин "ABU"!
Господин АБУ се опитва да мисли и успява - за разлика от теб.
Конкретно на въпроса ти дали може да харчи 25/100 - не знам - аз съм докарвал най-много 18/100 сам в колата. Прдполагам, че с багаж и/или пътници може и да се вдигне, но не познавам много хора, които биха искали да се возят при мен при тест за висок разход. mhihi


Потребителски аватар
dani90
Мнения: 307
Регистриран на: Пон 03 май 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот dani90 » Сря 29 юни 2011 6:57


Действително няма смисъл да се спори.
Достатъчно коли са ми минали през ръцете и никога не съм казвал ... аууу колко малко ми харчи колата и да си се подигравам на себе си.

Имам си самоуважението , аз Ви казвам че МОЯ АБФ с 17 и 100 кила изолация на ДОСТА приятно юркане по София , по по-горе споменатия маршрут , харчи от зареждане до зареждане 12.5-6.

Вие си правете изводите.


golf_8450
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот golf_8450 » Сря 29 юни 2011 7:27


Колеги темата е много относителна, защото ако се говори за гратски условия АБФ-а е по-икономичен от ВР6. За извън градско каране е обратното и ако не се лъжа това важи само за скорости над 130км. На втторият протест, когато се бяхме събрали много много коли и обикаляхме града, обиколиката беше около 2-3 чааса и тогава разхода на мфа-то ми беше на 12.5 при средна скорост 5км. а когато си карам смесено (градско/извънградско) и не се лишавам от настъпване на десния педал не съм видял до сега разход по-малък от 7.5 и по-голям от 8.9.

ВР6 не съм карал до сега (мечта ми е), но смятам, че няма как да даде по-малък разход, защото да не забравяме, че все пак е 2.8-9 см3. Незнам кой от двата мотора е по-пъргав, по-простата причина, че нямам база за сравнение. Лично на мен ми се струва, че на по-късите отсечки АБФ ще е по-добрия и по разход и по пъргавина. :beer


: vw fen


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот yoan4o » Чет 30 юни 2011 10:25


golf_8450 написа:Колеги темата е много относителна, защото ако се говори за гратски условия АБФ-а е по-икономичен от ВР6. За извън градско каране е обратното и ако не се лъжа това важи само за скорости над 130км. На втторият протест, когато се бяхме събрали много много коли и обикаляхме града, обиколиката беше около 2-3 чааса и тогава разхода на мфа-то ми беше на 12.5 при средна скорост 5км. а когато си карам смесено (градско/извънградско) и не се лишавам от настъпване на десния педал не съм видял до сега разход по-малък от 7.5 и по-голям от 8.9.

ВР6 не съм карал до сега (мечта ми е), но смятам, че няма как да даде по-малък разход, защото да не забравяме, че все пак е 2.8-9 см3. Незнам кой от двата мотора е по-пъргав, по-простата причина, че нямам база за сравнение. Лично на мен ми се струва, че на по-късите отсечки АБФ ще е по-добрия и по разход и по пъргавина. :beer


: vw fen



Ето това е едно смислено мнение по въпроса.

Не мен в последно време ми се налага да пътувам всеки уикенд по 300км. от които половината по магистралата и вече мога на 100% да кажа какъв ми разхода и при какви условия.

На първокласен и второкласен път при скорост 80-100км./ч. разхода ми е между 7,5-8/100.

На магистралата е много относително. mhihi
При скорости 130-150 е около 8,5-9/100 а при скорости от 170-240 харчи около 12,5-13/100.

Вчера си направих следния експеримент. Прибирайки се към София стъпих на магистрала Тракия при отбивката за Велинград откъдето до София са 75км. Нулирах МФА и в София до Практикер ми показа 13,2/100 като под 160 не съм падал, на места до 240... (заради едно БМВ 330д... :oops: )
Струва ми се, че и АБФ при такова каране и такива скорости няма да похарчи кой знае колко по-малко.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот myrshavija » Чет 30 юни 2011 11:01


Моят АБФ даваше около 10/100 при каране със 140-150 по магистралата - от СтЗ до Сф. Извънградско без юркане - около 90км/ч - разход около 7/100 - по маршрута София-Казанлък по подбалканския.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот pe6kata » Чет 30 юни 2011 14:27


тъкмо се прибрах и заради тая тема слязох да си погледна километража...

с 53литра съм минал 780км, оттях към 100км градско(софия и пловдив) Колата е била почти празна. Елхово- София и обратно с някои отклонения. На отиване по тракия с климатик. Отклонение на панагюрище и оттам по някакъв пряк планински път до вакарел, който не бих го нарекъл типично извънградско :lol:
Карал съм с темпомат на 100км/ч, че трябваше да се предвижа икономично. С малки изключения тук-там съм карал с тази скорост през целия път.

имам към 80км в софия но при слаб трафик при разход 8/100
зимата в трафик ми е стигала до 12/100

при поддържане на 200км/ч ми дава около 12/100
при 220-230 отива около 18/100

има обаче някои промени, от които колата с 3000об на 5-та предавка върви с 130км/ч, вместо с 117км/ч откъдето идва и по-ниския при мен. Другото е че мотора е доста читав.

разхода е малък, но знам какво съм заредил...да не говорим че при тоя тип на шофиране( разумно и сравнително икономично, с леки откачания от време на време) си гори толкова На борд. компа ми е почти същия както и реалния(показва малко по-висок) определено при разхода трябва да се отчита и задволанното устройство. За 1500кг комби 2.8 литра не е зле :D

нямаше време и затова не съм се обадил, да не ми се сърдят някои хора :oops:


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Buxpo » Пет 01 юли 2011 1:47


За вървеш VR6 със сигурност върви повече от ABFа , обаче за разхода е в обратната посока въпреки че и VR6 харчи много прилично както Колегата от горния пост каза :) ,а отностно ABF разхода при него поне по мои впечатления ,зависи най вече човек как го кара , примерно моя последно като го засякох сложих му 25 литра бензин при това А95 и съм минал 340 километра от които около 100км са в София и то все в пиковите часове след обяд , а другите на магистралата към дупница отиване и връщане до Кюстендил ,средна скорост от порядъка на 150 имаше на места намалях на 100 на места си го юрках над 200.А предния път когато го засичах пак с толкова количество гориво , обаче с по спокойно каране минах 400 км.Тези километри и в двата случая ги минах и накрая колата не ми изгасна имаше остатъчно гориво ,но предполагам е било минимално колкото да отида до бензиностанцията :mrgreen:

п.с.
иначе на компютъра като съм го засичал при 90 - 5.7,6.2 при 120 - 7.3 при 160 - 11,11.3


Потребителски аватар
dani90
Мнения: 307
Регистриран на: Пон 03 май 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот dani90 » Пет 01 юли 2011 6:39


Се повече и повече се убеждавам , че и тука са капацитети като в БМВ форума.

Пак с някво момче от форума на Интерпред се засичаме и ме пита "Колко харчи с3-ката" и му викам като си карам нормално по София , един вид си давам газчица, 13.Той вика бегаи бе ти си луд ? хаха

Разберете , че от кола до кола има различка от земята до небето.

Другото което е , че примерно голфа с 95 макс моушън го карам и има разлика от литър в сравнение с обикновен 95 !


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот myrshavija » Пет 01 юли 2011 8:54


Dani90, би ли споделил с нас колко е разходът на S3-ката и на ABF по книжка? Защото това, което успях да намеря аз като данни за разхода в нета е почти точно това, което ти казваш, че постигаш с "даване на газчица" на еската и каране до прекъсвач на АБФ. Което е малко ... странно, като се има пред вид, че разходът на гориво по книжка е трудно постижим при нормално каране - да не говорим за много газ и прекъсвачи. Аз лично за да докарам разхода по книжка трябва много да внимавам с педалите и го намирам за доста изнервящо - през повечето време ми се получава поне 10% отгоре. При повечето хора, които познавам е същото като при мен.


Потребителски аватар
dani90
Мнения: 307
Регистриран на: Пон 03 май 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот dani90 » Пет 01 юли 2011 9:07


Давам ти няколко най-елементарни примера от които се зависи разхода :

- хубави гуми
- хубав бензин
- хубави филтри

Разбери ме , не съм от този тип хора кадето да казвам на черното - бяло.Казвам ти АБФ давам с много газ 12.5-6.

С3 с малкия мотор дава 13-13.5 разход в София.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот myrshavija » Пет 01 юли 2011 9:20


И все пак ще споделиш ли какво пише в книжката за разхода на гориво?
Може би младежите, които са написали книжката на Г3 с мотор АБФ, не са разползгали с изброенйите от теб неща за да постигнат подобен на твоя разход? Или пък са написали разхода с "много газ"? Аз съм останал с впечатлението, че разходът написан в книжката е много близо до минималния възможен. Или греша?


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот pe6kata » Пет 01 юли 2011 9:48


друг е въпроса доколко може да се дава много газ из софия с тоя трафик(освен ако не е по нощите или в покрайнините) и въобще доколко може да се дава из града, разумното го оставям настрана, че не в града му е
мястото за даване на газ...

По книга дават осреднен разход винаги- не е минимален. Говоря за осреднен при 90км/ч примерно.
всички коли дето съм ги имал, са ми горели доста под това което го дават по книга.
Говоря за извън градско, че градското е ммого относително- има може да гори и с +/- 50% разлика. иначе в максималната скорост за съжаление няма отклонения, както на ускоренията, и на 400м и на 1км ...


Отчитайте че една кола за да поддръжа при равен път 100км/ч например , са и нужни 15-20коня. Т.е. дали мотора ще е 50 коня или 150, то и в двата случая ще използва само една малка част от възможностите си. В този случай няма как да се получат и някакви кой знае какви разлики в разхода, ако и двата мотора са на едни и същи купета. Ако обаче впрегнеш всичките тия 150+ коня, ще си искат бензина, но и вървенето няма е като при 50коня :lol:
Неможе да искаш хем голям к@р да те еб@, хем и да не те боли. Това е положението.

Стига с тоя разход че е дъвкано 100 пъти... И абф-а, и вр6 съм ги купувал с нагласата за голям разход. И в двата случая се е получавало съществено и много приятно разминаване м/у реален и очакван рзход.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Petrolhead » Пет 01 юли 2011 9:48


dani90 написа:Давам ти няколко най-елементарни примера от които се зависи разхода :

- хубави гуми
- хубав бензин
- хубави филтри

Разбери ме , не съм от този тип хора кадето да казвам на черното - бяло.Казвам ти АБФ давам с много газ 12.5-6.

С3 с малкия мотор дава 13-13.5 разход в София.


колега, разхода който споменаваш е непостижим за голф с мотор АБФ и даване на много газ.
от 6 години карам АБФ, който не бих казал, че е в по-лошо здраве от твоя /все пак познавам твоята кола още от преди ти да я знаеш :)/. разхода който споменаваш е постижим при съвсем нормално каране в София, при това на сравнително дълги разстояния. Под нормално разбирам без да се лази по пътя, но и без свръх високи обороти.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот pe6kata » Пет 01 юли 2011 9:54


моя абф с даване на газ из града даваше докъм 20/100

вр-а ги подминава с лекота :D

явно даването на газ е нещо много относително, като чета



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта