Замръзнаха ми вратите,размразих ги,пак замръзнаха.Хелп ми!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Замръзнаха ми вратите,размразих ги,пак замръзнаха.Хелп ми!

Мнениеот dj_nako » Вто 06 яну 2009 1:40


Значи аз съм си виновен за всичко ама станалото станало.Ходих вчера на автомивка и си измих колата вънщно,намокриха ми се дръжки,ключалки,уплатнители.Вечерта излизам и работата става мн сериозна:предните врати не се отварят(демек замръзнали уплатнения и механизми),а задните таман започнали да замръзват уплатнителите ама се отвориха.С 300 зора и 2 литра гореща вода размразих уплатнителите на предните врати и леко постоплих механизмите за отварянето(брави).След което запалих,поооокарах и от темп вътре в купето се оправи всичко и вратите са ок.Спирам на кафе,излизам след 1 час пак замръзнали предните врати.За уплатнителите е лесно,намазвам ги с ГЛИЦЕРИН и ок,ама за механизмите(брави,ключалки и другите там чопчета който са в врата) как да ги третирам за да ги предпазя от замръзване.Също така въпроса ми е с каъв спрей да ги почистя от наклепи(прах и масло) и след което да ги намажа с препарат против замръзване.




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Вто 06 яну 2009 1:52


Гумите мажи с глицерин, за ключалките си купи размразител за ключалки (във всяка бензиностанция ги има), а механизмите спокойно можеш да напръскаш с WD40 - смазва, гони влагата и НЕ замръзва.

Успех :)


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Мнениеот BeckoTDI » Вто 06 яну 2009 3:05


Уплътненията с течен парафин и няма проблеми, а ключалките и механизмите с размразител за ключалки. Моята след автомивка също замръзна и не ми хареса идеята да влизам от задната врата за да си седна на мястото отпред, паркирах я на топличко да се размрази(в някой подземен гараж на мол примерно) след като се отвориха вратите напръсках и механизмите с WD40 и размразител за ключалки и спряха да замръзват. Препарата който използвам е на sonax от омв.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Вто 06 яну 2009 8:52


Купи си спрей с течен силикон или силокон на стик - като червило. С едно мазане карам целия сезон.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Вто 06 яну 2009 9:07


Спрей за оръжия. :lol: Без майтап. Маха нагари, пази от влага... Изпробвано.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Вто 06 яну 2009 9:22


По мои наблюдения силикона е по-добре от глицерина за уплътненията, а и май става за смазване на механизми, ако не ти се намира друга смазка.


Потребителски аватар
Grants
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Grants » Вто 06 яну 2009 11:05


Ако не ти се дават пари за силиконови спрейове, си вземи течен парафин. Проблема там е че периодично трябва да мажеш уплътненията, но пък шишенцето струва 80 ст. и съм сигурен, че ще го ползваш през целия сезон. Успех!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Вто 06 яну 2009 11:25


Един съвет - никога не размразявайте автомила си с гореща или топла вода. Първо, от рязката температурна разлика може да стане беля - я стъкло да се спука, я по боята да стане поразия.
Второ, колкото и гореща да е водата, след като се стече по вратите и върху уплътненията, тя изстива и след това замръзва. Т.е. ефектът е същият като преди размразяването.
Затова най-добре да се ползват препарати или всякакви други методи против замръзване, и най-добре автомобилът да не се мие външно при минусови температури, освен ако след това няма да се кара достатъчно дълго, за да се отече водата, или пък ако се държи в гараж с положителна температура.


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Вто 06 яну 2009 13:11


Благодаря за всички отговори,бихте ли ми казали от къде да си купя спрейчето за почистване ВД40 и ккава му е цената.


Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Мнениеот emohrisstov » Вто 06 яну 2009 13:14


За какво ги миете тия коли в тоя студ :shock , като в тая киша след 1 км са същите?

Мойто WD40 го взех от Еко 4лв и нещо беше малкото шишенце. :wink:


Потребителски аватар
luciuz
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот luciuz » Вто 06 яну 2009 13:18


dj_nako написа:Благодаря за всички отговори,бихте ли ми казали от къде да си купя спрейчето за почистване ВД40 и ккава му е цената.


на практика от всякъде може да го вземеш - всички бензиностанции, практикер, метро, била, железарии...


Потребителски аватар
Koraba
Мнения: 35
Регистриран на: Чет 03 май 2007 13:22
Автомобил: Golf 5 GTI
Двигател: 2.0 TFSI
Местоположение: София

Мнениеот Koraba » Вто 06 яну 2009 13:24


и аз страдам от същия проблем на г2.Колеги как да си гледам колата като е толкова мръсна.И без това има къде да я мия без пари.Относно колегата дето предложи сонакс-а...да той наистина действа а за механизмите мога да предложа с ВД40 или със специален спрей за механизми,който го има в метро.За уплътненията на врати и багажник с течен парафин...


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Вто 06 яну 2009 17:57


използвах ВД40,почистих добре механизмите,вс е ок,слезам преди малко предните врати пак замръзнали и не искат да се отварят.Дърпам дръжката и се опитвам леко да отлепя вратата от горния край...ама не мърда следователно са замръзнали и уплатнителите.последно с какво да ги намажа,глцерин или течен парафин?


Потребителски аватар
milen_83
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 17 май 2008 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sliven

Спрей за уплътнения

Мнениеот milen_83 » Вто 06 яну 2009 18:40


Изображение
взимаш си този спрей и няма да имаш проблеми с уплътненията.Аз си го купих от пазара на Красно село за 5лв.И аз имах същият проблем,но вече нямам :wink:


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Вто 06 яну 2009 18:52


Както каза колегата - силикон на спрей или стик.Аз си взимам спрей на Motip от Бриколаж и съм много доволен - пръскам си дръжките отвсякъде както и в ключалките по малко - не вреди изобщо а помага понеже пази от влага а и смазва :) .Пръскам на една гъбичка и мажа уплътненията - ефекта е идеален и няма грижи.
Сега колата седи зарязана бая време вече пред един гараж понеже има проблем и не пали и ввъпреки,че около 10-тина дни никой не я пипал и е седяла със снега нямаше проблем - разринах я и си я отворих без грижи.
Успех!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта