Къде в София, Младост да заредя качествено акумулатора?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Aylan
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 19 ное 2004 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Къде в София, Младост да заредя качествено акумулатора?

Мнениеот Aylan » Нед 04 яну 2009 22:13


Да доуточня.
Акумулатора е Монбат на 2,5години и до сега проблеми съм нямал. Четири дни не бях палил колата и нямаше грам ток. С кабели и 10 минути работа на двигателя се зареди и после си запалих без проблеми.
Едни майстори в провинцията/Монтана/ провериха течността в акумулатора и казаха, че всичките клетки са разредени - с една пипетка и всички бяха в червената зона и че трябвало да се долее спец.дестил.вода, нямал съм мъртви клетки и че това състояние на акумулатора на толкова години е нормално и че трябва само да се зареди. Алтернатора зареждал както трябва.

Нямах време да заредя акумулатора в провинцията, но нямам намерение да отлагам. Ако някой знае къде мога да свърша работа ще съм му благодарен.

Заб. Пассат 91г 1,8-90к.с.




Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Нед 04 яну 2009 22:28


ако ти се идва до дървеница мога и аз да ти го заредя, зарядното ми е в багажника... вземи си от някоя бензиностанция дестилирана/дейонизирана вода и пиши едно лс сутринта да ти обясня къде да дойдеш


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Пон 05 яну 2009 8:20


не искам да те плаша...но за 4ри дни да ти падне на нула акумулатора ...ако не си забравил консуматор и алтернатора и ел.системата е в ред....мирише на нов акум.....това че няма мъртви клетки не означава че няма повишен саморазряд заради изпопадала активна маса по дъното на клетките...аз не бих го мъчил въобще....това си е лотария ще има ток утре или не...ще запали или не.....


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пон 05 яну 2009 8:52


Ако е на две години и половина и е ползван нормално апсурт да е равален! Моя мон бат се опита да изкара шеста зима но преди месец се предаде.... :roll: Колега като идваш от дървеница и завиеш в посока младост по линията на 88 точно след завоя 100-200 метра има един възрастен човек дето е толкова добър... За 6 лв ще му направи каквото трябва и ще ти го зареди, а през това време ще ти даде и оборотен..... Не става само с дестилат добавят се и разни основи. Абре човека си знае ще останеш доволен... ;)


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Мнениеот buller » Пон 05 яну 2009 10:33


Мнението на silent е много на място. Явно при Монбат е на късмет дали ще случиш на добра бройка... Аз имах същия проблем миналата зима. Акумулаторът бе на по-малко от 3 години. При непалене за повече от 2-3 дни акумулаторът нямаше сила да завърти дизела...
И тази зима не рискувах и го смених с нов, но не Монбат :lol: Дори да ти бъде зареден отлично, винаги имай едно наум през зимата, защото може да те остави когато най-малко очакваш.


Потребителски аватар
maiz
Мнения: 1558
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maiz » Пон 05 яну 2009 11:37


Колега за смяна е ... на жената полото е с Монбат на 2 години 5 дена не е каран и не можа дори да завърти, подадах му ток запали.На другя ден пак така не можа дори да завърти, според мен са голям боклук тези монбат не могат да изкарат повече от 2 години ама нейсе... сори за спама но доста се ядосах тази сутрин.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 05 яну 2009 11:46


монбатите, които аз купувах караха точно по 2 години! 2 броя от различни места с гаранция 2 години!


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosy » Пон 05 яну 2009 11:48


А Бош как са колеги :roll:
Заредиха моя, ама мисля за нов.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 05 яну 2009 11:48


rosy написа:А Бош как са колеги :roll:
Заредиха моя, ама мисля за нов.


Ако е перкал 10 години може и да е за смяна....ти кажи от га е...


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 05 яну 2009 11:48


Купи си зарядно към 30 лева.От личен опит - при свършил акомулатор те спасява през 10-20 дни студ през зимата и лятото не те бърка.


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosy » Пон 05 яну 2009 11:49


chefito написа:
rosy написа:А Бош как са колеги :roll:
Заредиха моя, ама мисля за нов.


Ако е перкал 10 години може и да е за смяна....ти кажи от га е...

От тогава е :roll:


cceeccoo
Мнения: 182
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

.

Мнениеот cceeccoo » Пон 05 яну 2009 19:48


От двете страни един срещо друг на бул.А.Ляпчев и бул.Св.Климент Охридски (до Hyundai) :wink:


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: .

Мнениеот Tinko » Вто 06 яну 2009 10:56


cceeccoo написа:От двете страни един срещо друг на бул.А.Ляпчев и бул.Св.Климент Охридски (до Hyundai) :wink:

:да:
Smeagol написа:Мнението на silent е много на място. Явно при Монбат е на късмет дали ще случиш на добра бройка... Аз имах същия проблем миналата зима. Акумулаторът бе на по-малко от 3 години. При непалене за повече от 2-3 дни акумулаторът нямаше сила да завърти дизела...
И тази зима не рискувах и го смених с нов, но не Монбат :lol: Дори да ти бъде зареден отлично, винаги имай едно наум през зимата, защото може да те остави когато най-малко очакваш.


А провери ли си алтернатора? :roll:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде в София, Младост да заредя качествено акумулатора?

Мнениеот kris11 » Вто 06 яну 2009 22:03


[quote="Aylan"]Да доуточня.
Акумулатора е Монбат на 2,5години и до сега проблеми съм нямал. Четири дни не бях палил колата и нямаше грам ток. quote]
Нов - щом на студа е паднал толкова - няма капацитет - т.е. няма вече плочи -т.е. оловото е леш по дъното. При зареждане ше вдигне бързо напрежение но стартерния ток ще е мижав. За лятно време ще изкара няколко месеца, но зимата на минус никак.
Приказки под Шипковия храст са тия дето акумулаторите изкарвали по 7-8-9 г.
Причини - икономия .Плочите са тънки / за да е по-евтино/. Едно време Старт и подобните на 55А/ч бяха с плочи 5,5 мм , направиха рац. и опа акумулаторите вече 60 А/ч да ама плочите почти 3 мм .
Трябва да има оборот произвежда се , бързо се скапва и се купува щеш не щеш нов акумулатор. Потребителя / купувача все е от наведената страна


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Вто 06 яну 2009 22:34


съдейки по теглото на акумулаторите надали са чак толкова тънки.
колегата изглежда няма особенни проблеми, само трябва да си долее вода....



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта