Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Dead man » Съб 17 яну 2009 19:21


Колеги,какви са приликите между двата модела ??
Имам предвид до кога имат прилики по окачването,кога аудито става алуминиево,4motion на 4ката същото като куатрото на аудито ли е ?
А двигателите еднакви ли са ? (питам за бензиновите )
Интересувам се от моделите след 2000 година.
Благодаря на всички помогнали. :bowdown




Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Alek » Съб 17 яну 2009 19:26


Окачването е еднакво, двигателите също общо взето. Аудито не е алуминиево, само А8 и А2 са алуминиеви, останалите имат само мякой друг алуминиев елемент. 4motion при голф 4 е 1 към 1 с куатро в А3 - Халдекс до колкото си спомням, а истинското куатро А4, А6 и А8) е 1 към 1 с това, което се слага в Пасат 4motion.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот brabus » Съб 17 яну 2009 19:29


Абсолютно еднакви са, като изключим ламаринената обвивка и по-качествените (скъпи) материали, които са влагат в салона на Ауди-то. А3 няма с алуминиево окачване, т.е. е 1:1 като на Голфа.
4motion в Голф 4 и Quattro-то в А3 също са 1:1, просто с различни надписи отзад.
Двигателите и те са еднакви. Изключвам, че при А3 1.8 Т има вариант 225 кс при S3=
Забележка: в Г4 модела 4х4 (4motion) с бензинов двигател е 1.8 125 който го няма след 2000 г., 2.0 115 кс и 5 и 6 цилиндровите. За съжаление няма (заводски) 1.8 Т с 4х4 в Голф 4.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Dead man » Съб 17 яну 2009 21:46


Кой части на аудито са алуминиеви ??? Скъпи ли са ?Колко често се сменят ??
Колко по-качествени са пластмасите в купето на аудито спрямо голфа ??? Чуват ли се ??
Харесъл съм си А3 1.8Т куатро 150 коня след 2000 с 4 врати ...
С какво е по-добре от Г4 същата година ???
Има ли разлика между А3 с 3 и 5 врати ???


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот brabus » Нед 18 яну 2009 0:44


Ами по-добър е, защото е ... Ауди
Сега сериозно.
Като излезе А3 през 1996г. даже нямаше Голф 4. След като пуснаха близо две години по-късно и новия Голф в аутобилд написаха, че А3-ката си остава луксозния Голф, но разбира се и доста по-скъпа от него. Както като нова, така и като цена на старо за идентични модели.
Нищо в А3 не е алуминиево. Нито по окачването, нито по ламарините ( калници и т.н.)

Харесъл съм си А3 1.8Т куатро 150 коня след 2000 с 4 врати ...
С какво е по-добре от Г4 същата година ???


По-добро е защото няма еквивалент с Г4.
Нали ти писах, че
За съжаление няма (заводски) 1.8 Т с 4х4 в Голф 4.


Евентуално Г4 VR5, но с този от 170 кс, би могъл да се сравнява с посоченото от теб Ауди. Този модел е акцизен заради само 7 кс и аз такъв внос не съм виждал. Не казвам, че няма, но са редки.

Има ли разлика между А3 с 3 и 5 врати ???
2 (това е разликата м/у 5 и 3) mhihi

Това Ауди ако е читаво и цената му те устройва не се замисляй ако държиш на 4х4!


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот morfei1 » Нед 18 яну 2009 2:18


Dead man написа:С какво е по-добре от Г4 същата година ???


С абсолютно нищо. Всичко опира до това, кой екстериор и интериор ти допада повече и на коя марка си фен.


cceeccoo
Мнения: 182
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот cceeccoo » Нед 18 яну 2009 10:16


Няма голяма разлика освен визуална и в качеството на интериора.А както един познат казваше-"А3 е най-Убавио Голф" :lol: :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Alek » Нед 18 яну 2009 13:52


Ако не се лъжа може да говорим за алуминиеви детайли, не за части. Например мисля, че предния капак на А3 беше алуминиев. По окачването всичко е като на Голф.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Dead man » Нед 18 яну 2009 13:54


Изборът ми клони към а3,а не към Г4 поради :
Не скърцат и тропат детайлите в купето.
По-бързо е спрямо голфа.
По-качествената в пъти изработка.
Тези факти така ли са или не ???
До колкото разбрах задвижването и на двата модела е еднакво ?? Само имената са различни...
Здраво ли е куатрото при аудито ???(надежно ли е-или да си взема само с предно предаване... )
Според мен 4Х4 си е по-добре винаги,но цената заслужава ли си ???
За какво да гледам по-внимателно като го вземам ???


Потребителски аватар
Insect
Мнения: 1602
Регистриран на: Съб 11 ное 2006 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Insect » Нед 18 яну 2009 16:12


Dead man написа: :arrow: Не скърцат и тропат детайлите в купето.

Не мисля, че в Г4 положението е зле с тия детайли.

Принципно мисля, че една запазена четворка, е много по добра от една запазена А3-йка!


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот Dorian » Нед 18 яну 2009 20:48


Имам и А3 и Голф4.И двете са еднакви години.В аудито найстина нищо не трака и не скърца,докато в голфа нее така,особено зимата винаги има какво да скърца и трепти.Интериора на ауди е по-добре като зглобка,но на голфа е простичък и функционален.Хубавото е че и при двата автомобила няма нищо алуминиево по окачването и найстина е много здраво :shock
Само мога да кажа че 1.8Т в комбинация с лекото купе на А3 си е голяма забава :D


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот niikoo_1 » Нед 18 яну 2009 21:03


Голфовете найстина поскърцват малко повече, поне от тези, в който съм се возил и карал, но според мен не сте прави, че интериора на А3 е по-качествен даже твърдя обратното тези А3-ки, които са преди фейслифта края на 2000-та са по-зле от Голф 4, имат повече твърди пластмаси по таблото, дисплея на климатроника се разтича и като цяло целият му панел е много по-кофти като качество и ергономия от този на Голфа, повечето нямат борд компютър.
Салоните им с тези квадратчета в червен или син цвят с ужасни, само за справка Голфовете са с Рекаро :wink: , топката на скоростния лост се отчупва при А3 и т.н.

Пепелниците им се развалят и не искат да се затварят.

А3ка ми харесва единствено след фейслифта, тогава вече има хубав салон, сменена топка на скоростния лост, борд, хубави джанти и таблото излгжда добре.
Волана на Г4 е по-хубав особено този триспицовия

А и тези А3ки, които са преди фейслифта са по-евтини от аналогични Голфове :idea: :!:
Даже едно от предимствата на Г4, е че излиза 2години след А3 и някой от буговете дето ги има в А3 ги няма.

Предимствата на А3 са следните, колата е по-лека и по-пъргава от Г4, вратите и се затварят доста по-добре, триврата А3ка с окачване и джанти става доста красива кола. А и все пак няма да ти викат, че си селянин като кажеш, че караш А3 -> това в кръга на шегата, не че ми пука де. :Mr Green Fun

Dead man написа:Кой части на аудито са алуминиеви ??? Скъпи ли са ?Колко често се сменят ??
Колко по-качествени са пластмасите в купето на аудито спрямо голфа ??? Чуват ли се ??
Харесъл съм си А3 1.8Т куатро 150 коня след 2000 с 4 врати ...
С какво е по-добре от Г4 същата година ???
Има ли разлика между А3 с 3 и 5 врати ???

Аз също го гледах това А3 в мобилето и ми се виждами се занемарено, дори не съм ходил да го гледам.
А и комбинацията кожен салон с бежова кожа в употребяван автомобил излежда като кожен балтон на някой клошар или е = напука и мръсна кожа и супер лош вид.



Попринцип нещо не ме радват 5 вратите А3ки, просто кола не изглежда толкова добре спрямо 3вратата.


За халдекса нямам идея колко е здрав, чувам, че носи на бой, но в предишната работа имахме служежен Леон 1.8Т 180коня на който Халдекса са прецака, а колата беше доста запазена и не са правени стартове с нея или подобни неща просто си замина ей така. :cry:

А и още нещо за две три седмици погледнах не малко 1.8Т-та в А3ки и Г4ки и всичките бяха гробиници, дори карах едно чипнато и много ми допадна как върви, останах приятно изненадан.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот jordanpar » Нед 18 яну 2009 21:51


niikoo_1 написа:............


По писането ти личи,че никога не си притежавал,съответно не си се охарчвал за,а и едва ли много си карал А3.А по естетическия въпрос 2 или 4/5 врати---на която и да е марка автомобил купето винаги изглежда по-добре от седана или петвратия хетчбек.Не напразно в толкова много марки коли дизайнерите са се постарали да прикрият дръжката за отваряне на задните врати и да оставят предните по-удължени---алфа ромео,хонда сивик,сеат леон,мазда РХ8.............Но понякога функционалността надделява пред визуалните предпочитания.
А3 определено е една мъничка класа над Г4,а А3 с 5 врати гарантира,че цената му ще се задържи по-дълго време,тъй като са по-малко на брой произведените такива.Ако колегата се чуди--взимай смело А3,особено ако състоянието на автомобила си заслужава.Ауди винаги е било символ на по-доброто качество сред ВАГ групата.А поддръжката му въобще не е по-скъпа от на Г4.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот niikoo_1 » Нед 18 яну 2009 22:06


Сподели за какво не съм се охарчвал и какво не съм притежавал и карал?
Че не ти се разбира много смисъла на това, което си написал.


Потребителски аватар
B O B I
Мнения: 1637
Регистриран на: Чет 02 мар 2006 0:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прилики между Голф 4 и Ауди А3

Мнениеот B O B I » Нед 18 яну 2009 22:17


А3 и нему мисли



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта