Термостат - къде се намира и как се сменя.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
svetoslav5287
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 18:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот svetoslav5287 » Вто 25 дек 2007 8:26


аз имах същия проблем повече от 70 градуса неможеше да качи,смених термостата и сега държи 80/85 градуса датчицте са наред,температурата в казанчето е същата. И въпроса ми е следния да я оставя ли така или да търся другаде проблема?колата е GOLF3 2.0 16v 150кс




Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Чет 27 дек 2007 0:45


svetoslav5287 написа:аз имах същия проблем повече от 70 градуса неможеше да качи,смених термостата и сега държи 80/85 градуса датчицте са наред,температурата в казанчето е същата. И въпроса ми е следния да я оставя ли така или да търся другаде проблема?колата е GOLF3 2.0 16v 150кс


И при мен същатата работа.Купих си Wahler.Няма значение дали се движа градско или извънградско - температурата си е 80-82 градуса.Ако я оставя на ПХ, стига до 85 градуса, стрелката леко пада (отваря - долния маркуч на радиатора се затопля ).Оставям още да работи на празен ход и качва на 92-3 градуса и се пуска първа степен на перката.

Вече имам 3 неработещи термостата... с този май станаха 4.Кога ли ще я видя тази стрелка закована на 90 наистина не знам.

Вече съм се отчаял от ментета :( :?


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ABSOLUT » Чет 27 дек 2007 2:04


bobcho написа:Вече имам 3 неработещи термостата... с този май станаха 4.Кога ли ще я видя тази стрелка закована на 90 наистина не знам.

Вече съм се отчаял от ментета :( :?


Аз си взех оригинален термостат от Сакар Ауто на Околовръстното при Овча Купел и сега стрелката ми заковава винаги на 90 градуса. 52 лева струваше, по-скъпо е, но си струва при толкова ментета. Виж на 5-та страница съм сложил и снимки. Успех.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Чет 27 дек 2007 8:55


svetoslav5287 написа:аз имах същия проблем повече от 70 градуса неможеше да качи,смених термостата и сега държи 80/85 градуса датчицте са наред,температурата в казанчето е същата. И въпроса ми е следния да я оставя ли така или да търся другаде проблема?колата е GOLF3 2.0 16v 150кс

Изправния термостат поддържа температурата в интервал +/-(5-8 )градуса при всички режими на каране :!:


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

te

Мнениеот lozan67 » Вто 08 яну 2008 19:00


Аз преживях кофтия момент със запекъл в затворено пложение. добре, че е студено и на 3 парното смогна да задържи около 95. Стария беше Бер афтърмаркет и новия е такъв ,в неделя следобед само такъв намерих. Като пусна парното в тия минусови темп. повече от 80 не ще. На място на 90 отваря. Ама в движение са мираж. Другия път друга марка.


Потребителски аватар
pitbula90
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 08 май 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елхово - София
Контакти:

Мнениеот pitbula90 » Вто 08 яну 2008 20:09


ненужно мнение, без отношение към темата
mod edit: Pichaga


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот icemenn » Сря 08 окт 2008 11:45


значи искам да кажа аз вече как го свалям термостата бавабар с водната помпа.значи не отдолу да махате хидравликата и така раменете ви да са постоянно в напрежение(като смениш 3-4 термостата на ден си проличава по ясно за какво иде реч)значи отгоре се маха динамото първо ремъка се откача(ремъка много лесно се маха като му хванеш цаката)и цялта водана помпа си излиза за около 10 минути се вади и термостата барабар с водната помпа си си работиш на спокойствие проверяваш водната помпа дали е ок и в обратен ред сглобяваш.ремъка е магистрален(незнам дали така се нарича)и става лесно!така при някои мотори дето има два канала дето трябва да легне термостата става идеално!а не тука чета някой колега като го сложилго даржи с един пръст и как да сложил Г пласмата и как да си махне пръста и с капчица го лепили...забравих да кажа че динамото си има пружина която сама си обтяга ремъка като сложите ремъка отпускаш динамото то го обтяга и стягаш болта...


Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spirof » Сря 08 окт 2008 16:08


Смених термостата без да свалям нищо,само пистовия ремък се разкачва. Помпата на сервото остава да си виси, превързва се с тел да не пада. Има достатъчно добър достъп до всички болтове. Всичко на тротоара пред къщи. Предните гуми се качват на две плочки да се вдигне малко предницата. Фтомобила е Г3 ,ABS мотор.


Потребителски аватар
pitbula90
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 08 май 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елхово - София
Контакти:

Мнениеот pitbula90 » Сря 08 окт 2008 16:35


И аз исках да си сменя термостата и отварям и гледам само горната част на термостата.Сложих един стар и сега ми държи 70 градуса в града и перката се включва,а извънграда около 4о.Направо не можах да повярвам че тъпия италиянец е счупил термостата за да не загрява :?:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Matematiks » Сря 08 окт 2008 16:45


Нещо което се сещам че ми даде проблем :wink:
като сменях термостата ха Голфи 1,6GTD....смених всичко Опръстен и кат затвотрих пак течеше :shock
Посъветваха ме с право да сленя и капачката която затваря термостата ,тази пластмасовата и нещата засшаха мисля че беше към 6 лева :idea:


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот Dorian » Пон 10 ное 2008 18:39


Айде и от мен как се сменя термостата на Голф4 TDI http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t= ... 1%F2%E0%F2


jstoyan
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 11 ное 2008 11:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jstoyan » Вто 11 ное 2008 12:17


Здравейте на всички.Четох това което сте написали и реших и аз да попитам нещо.Преди три дни си смених термостата.Старият беше постоянно отворен и като го свалихме видях ,че на него пише 75 гр.Новият отваря на 87гр. и майстора ми каза че това е нормалната температура за отваряне.Но се появи следния проблем-преди да започне да отваря термостата водата от казанчето завира и изтича през капачката и парното започва да духа студено.Ако някой има някаква идея какво да се направи,нека да пише.Аз мисля да потърся термостат ,който да отваря на по-ниска температура,на не знам дали това е коректно.Ще бъда благодарен за всички мнения.


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот Marto_Polo » Вто 11 ное 2008 12:20


Термостата трябва да ти отваря на 87 градуса но може би не е обезвъздушена за да се случва това или термостата отваря по късно или е заял и не отваря хубвао.


jstoyan
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 11 ное 2008 11:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jstoyan » Чет 13 ное 2008 8:54


Благодаря ,Марко-поло за бързия отговор,но проблема се оказа в капачката на казанчето.Купих си нова и сега поне не изхвърля водата от там,но парното не се оправи.Когато колата е студена и започне да загрява постепенно,парното започва да духа топло и когато достигне темрература може би около 80 гр.и преди да започне да отваря термостата ,започва да духа студено.Говорих с няколко майстора,но никой не ми даде логично обяснение.Ако някой има някаква идея,нека пише.Вече не знам при кого да отида и какво трябва да се направи.


Потребителски аватар
stoqnov_s
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 12 юни 2007 19:46
Автомобил: AUDI A4
Двигател:
Местоположение: Варна-Силистра 1.6D JP- Трак Трака Та Трак

Мнениеот stoqnov_s » Нед 16 ное 2008 21:36


Колеги, някой да каже къде се намира водната помпа на ABD мотора1.4 / 92година



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта