Термостат - къде се намира и как се сменя.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот predat0r » Пон 12 ное 2012 16:15


Днеска послушах момчето в магазина на сервиза който ходя винаги.. И заложих на Vernet (14лв) настояваше че са били добри и са нямали проблеми с тази марка.. Показа ми всички термостати които ги имат са на тази марка... Дано излезне прав с неговата теза :screwy




Потребителски аватар
oska
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 17:20
Автомобил: passat
Двигател: AHL
Местоположение: варна

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот oska » Пон 12 ное 2012 17:56


сега чакаме резултати.и аз се бях замислил дали да не сложа вернет,обаче не ми се рискуваше,защото знам че някои марки термостати остават затворени и... ела изгрей scare


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот predat0r » Пон 12 ное 2012 21:03


oska написа:сега чакаме резултати.и аз се бях замислил дали да не сложа вернет,обаче не ми се рискуваше,защото знам че някои марки термостати остават затворени и... ела изгрей scare


Наблюдавам стрелката си залепва на 90градуса и не пада.. Ако имам проблеми със марката ще правя рекламация в сервиза и задължително ще го отбележа тук :screwy


Потребителски аватар
Anonymous88
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 2:35
Автомобил: VW Vento - VW Golf IV- VW Golf IV
Двигател: 1z 1996 - AJM 2000 116++ - ALH
Местоположение: Враца

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот Anonymous88 » Пон 12 ное 2012 22:37


Добър вечер Колеги!
И аз да се похваля Днес смених(с помоща не един Приятел(Бат Ванио)закоето съм му мн.благодарен) Термостат на Моето Венто 1.9 тди 1з!
Поставеният е BEHR сваленият също BEHR. Интересното за мен е че сваленият е с щампа на него BEHR-THOMSON Made in Germany и мисля че това си е заводския Термостат (Подчертавам МИСЛЯ) може и да греша!
Веднага след като сменихме гадинката впечатленията ми са:
Температурата беше около 7/10 градуса! 5/7 мин. градско и вече мотора беше на 90гр.
След това пихме по кафенце колата почти изстина тръгнах си за Бяла Слатина защото бях в едно село на 10км от там! За Не повече от 3/4 км. отново 90гр. с парно на 4 стрелката не мръдна дори и при около 2 км. спускане с парно на Мах.
и за да не сам Офф. ето как процедирахме:
да подчертая ние с Бат Ванио не сме маистори имаме познания но не СМЕ Маистори такаче може някое деисвие в повече да сме извършили.
Свалихме Кората Под Мотора.Свалихме Хидравличната Помпа и Планката на която се държи източихме антифриза сменихме "Дяволчето" и после по обратния Ред! :beer :beer
п.п Ще Навивам Бат Ванио да Махне тая Неговата Катафалка Опел Вектра Б 1.7ТД Исузу и Да Му Намерим Колеги един хубав ФВ! Та Да Се Види Във Кола и Да се отвози mhihi
Поздрави :beer :beer

Последна промяна от golfer на Пон 12 ное 2012 22:45, променено общо 1 път.
Причина: бат Ваньо...


Потребителски аватар
oska
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 17:20
Автомобил: passat
Двигател: AHL
Местоположение: варна

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот oska » Пон 12 ное 2012 23:16


хич не го мисли,на бат Ванио катафалката е много по добра от твоята,а и исузу-то е хубав мотор.


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот poliboy » Сря 28 ное 2012 10:31


Някой с мотор AMF да ме ориентира къде е термостата (че имам две предположения но не искам да си създавам излишни главоболия). Снимка би свършила работа. А и ако има наблюдения за загряването на тези мотори, че и аз и бащата караме с такива (Лупо и Фабия 1,4ТДИ ПД) и като цяло много трудно вдигат температура над 70 а парното духа топло. Забелязвам че само когато настъпвам здраво тогава затопля.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот predat0r » Сря 28 ное 2012 10:42


За сега Вернет`a си работи добре.. Загрява си нормално държи си температура.. Може би съм улучил правилния mhihi :banana :banana


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот push » Пон 14 яну 2013 19:42


Моля за инфо къде е и как се сменя на АБФ мотор :oops:


Потребителски аватар
Liam
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 22:39
Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот Liam » Вто 29 яну 2013 20:49


Колеги от скоро и аз имам проблеми с парното отсрани (до вратите) духа студено, а по средата топъл въздух (но не и горещ) :banghead

Дали е от клапите които отклоняват топлия въздух (ако е от това УЖАС :eek :aaaaa )?

Термостата последно е сменян 2008 г. от скоро време температурата се мени от 70 до 80, но не и на 90 градуса (това дали е нормално) поръчал съм нов термостат на Wahler.

Колата е Passat B4, 1.6i AEK мотор.

Някой дали е имал подобен проблем и как го е решил?

Благодаря предварително!!!


_Ranger_
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 03 сеп 2012 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот _Ranger_ » Съб 09 фев 2013 21:01


Здравейте, колеги!
Взех си оригинален термостат за Голф 4 от Порше Овча Купел, но не беше в кутийка а просто сложен в найлоново пликче с лепнат един етикет.
Искам да попитам дали някой е купувал скоро от там термостат и нормално ли е частите от там да не са опаковани нормално в кутийки и т. н.? Дали не си правят някакви схеми, все пак сме в България?
Питам и защото същия тоя термостат отваря на около 92 градуса (ако термометъра е верен).


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот ktamen » Съб 09 фев 2013 22:54


Сложи тенджера с вода на котлона да заври и измери температурата на врящата вода с въпросния термометър, ако покаже 100 градуса значи е верен :icon_exclaim
На термостата не е ли отбелязано при колко градуса трябва да отваря? Термостата на моя античен кошник отваря (по-точно започва да отваря) при 87 градуса. Струва ми се нормално на по-съвременен двигател да отваря при по-висока температура.


_Ranger_
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 03 сеп 2012 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот _Ranger_ » Нед 10 фев 2013 11:27


ktamen написа:Сложи тенджера с вода на котлона да заври и измери температурата на врящата вода с въпросния термометър, ако покаже 100 градуса значи е верен :icon_exclaim
На термостата не е ли отбелязано при колко градуса трябва да отваря? Термостата на моя античен кошник отваря (по-точно започва да отваря) при 87 градуса. Струва ми се нормално на по-съвременен двигател да отваря при по-висока температура.


То и на моя термостат има щампа 87 ама не отваря на толкова. А иначе за температурата на врящата вода, мисля, че е малко относително, защото по смътни спомени от часовете в училище си спомням нещо, че температурата на завиране зависи от атмосферното налягане тоест надморска височина и т.н. 100 градуса се явява някаква средна общо приета температура на завиране на водата.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот ABSOLUT » Нед 10 фев 2013 16:13


Тази разлика в температурата на кипене на водата в зависимост от надморската височина е пренебрежително малка. Примерно за София няма да е 100 градуса, както е на морското равнище, ами ще е 99, все тая.


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот ДАНЧО » Пон 11 фев 2013 11:19


Нагоре един колега е питал къде се намира на AHF, предполагам и на моя AGR е на същото място.Разбрах, че е възможно да се смени без да се точи антифриза.Така ли е ?

Едит: Намерих темата за TDI :) viewtopic.php?f=11&t=110943

В събота отлита старият термостат :)


Потребителски аватар
kily
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 19:21
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL
Местоположение: София

Re: Термостат - къде се намира и как се сменя.

Мнениеот kily » Съб 04 яну 2014 17:31


hitman0013 написа:за всички с голф 4 1.6 AKL термостата струва от 13-14лева до 55-65лв оригинален.В някой случаи и най-евтиния изкарва дълго време.
Смяната не е трудна-махат се корите над двигателя/може и само малката/ развиват се 2 болта и чао на стария неработещ.Хубаво е да се закупи и О-пръстен защото в много от случаите не върви в комплекта/даже май никъде не върви/.И да не забравите легенчето под колата за антифриза-радиатора нека си стои пълен.

Днес и аз смених термостат,не е чак толкова лесно,особено с долния болт доста зор видях докато го развъртя,мястото е малко и е неудобно за работа,иначе горния болт е лесен.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта