Дневни светлини

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re:

Мнениеот boyanmt » Пет 23 дек 2011 20:32


Vlad777 написа:
L&R написа:
Vlad777 написа:е добре де какъв е проблема да си пускаш фаровете?

Никакъв, но защо пък да нямам дневни светлини специално има модели фабрично с такива.


кои?

аз досега не съм виждал.



Аз карам такава-VW Touran 2011-има си оригинални дневни светлини,които могат да се активират от бордовия по желание на шофъора.




Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Re:

Мнениеот Asen_D » Съб 24 дек 2011 10:19


boyanmt написа:Аз карам такава....

А бе ти хубуу караш, ама я кажи 2006 каква караше...от когато е и въпроса :?: :kissy:


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: Re:

Мнениеот boyanmt » Чет 29 дек 2011 9:06


Asen_D написа:
boyanmt написа:Аз карам такава....

А бе ти хубуу караш, ама я кажи 2006 каква караше...от когато е и въпроса :?: :kissy:


ОООО,тогава карах PEUGEOT 307-high line-GTI/180hp-модел 2002 :banana


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дневни светлини

Мнениеот kris11 » Пет 13 яну 2012 15:27


Колеги дайте идея къде да монтирам дневни диодни светлини / 8 диода , размери 16х2 х 4-5 см.Имат маркировка Е4/.
1. идея най-лесното мислех на бронята до фаровете за мъгла / но пък те много се цапат при кално време и сигурно пластмасата на ДРЛ ще се надере бързо/.
2. да отворя фаровете и ги монтирам вътре / лесно е стъклата са с 7 шипки и се свалят лесно/ - но дали няма да си навлека проблеми с КАТ ??
3. Под фаровете на тънките участици на решетката. след като изрежа правоъгълни отвори .


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнениеот dandrv » Пет 13 яну 2012 15:46


Колега, пластмасата на светлините(щом са и Е4) е устойчива и няма проблем да се монтират до халогените. Моите са на 2 см над халогените. Вече ги карам няколко месеца и няма грижи. Само спазвай предписанията за монтаж - мин.височина и отстояния - има ги по-напред в темата. Успех
Прикачени файлове
041120111475-Int.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дневни светлини

Мнениеот kris11 » Съб 14 яну 2012 19:49


[quote="dandrv"] /quote]

Колега писах че се зацапва много. Не знам как е при Пасат а ,но при Шарана е все едно пръскаш срещу фаровете за мъгла насочемо/ калта е многоооо. Сякаш засмуква въздушната струя с кал. Те фаровете за мъгл със стъкло се надират, камо ли тая мижава пластмаса.


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнениеот lozan67 » Сря 22 фев 2012 9:38


Бях за кратко с такива светлини/откраднаха ги/ и върху пластмасата бях залепил прозрачно тиксо. Предпазва пластмасата и от стареене, като го махнеш с мокри кърпички се изчиства лепилото. Има и подобно фолио на 3М което поема и удари от камъчета.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дневни светлини

Мнениеот Stivi » Сря 22 фев 2012 10:16


Varbona написа:Моля придържайте се към темата. И не разбирам кой нормален човек би карал без светлини отзад и защо... :shock Пробвайте в някоя цивилизована държава с образована полиция тези дребни, безсмислени и опасни хитринки :screwy


И на мен ми е много тъпо да гледам отзад /особено на смрачаване/ кола без габарити,някой хора пускат късите чак като почнат да не виждат пътя ама нали им "свети" DRL-a :screwy Ми като искате да сте видими отпред помислете че и отзад не е зле да светите :idea: А разните диодни ленти мацнати на бронята и играещи ролята на DRL изобщо не искам да ги коментирам....всичките стоят като на свинче звънче mhihi


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнениеот refresh4o » Сря 22 фев 2012 11:12


въпреки, че темата е стара ще ви покажа как направих моите дневни светлини. вързал съм ги към габарита и свети с тях.
http://imageshack.us/f/526/0068sw.jpg/


Потребителски аватар
vesko_j
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 03 яну 2012 18:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Дневни светлини

Мнениеот vesko_j » Пет 24 фев 2012 18:15


И аз да ви се оплача.Вчера ме спряха "опааа караме без фарове.....50лв."Ти луд ли си бе? :banghead:
АЗ къде живея в Абсурдистан ли?И се почна един цирк 30мин.В закона пише чл.70 на къси ИЛИ дневни светлини да ама не това не важало. scare По едно време се стих че гаранцията на DRL-а е в колата и с нея има цитат от закона и изисквания за мотажа.На ви сега закон!Вади сега рулетка и мери къде са поставени и залягай в лайната да видиш маркировката Е4.Найсе явно им писна и направо ми тегли една име изгони.
Така че колеги ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА,ЦИТИРАЙТЕ ЗАКОНА И НАЙ-ДОБРЕ СИ ГО НОСЕТЕ ЯВНО "МИЛИЦИОНЕРИТЕ" НЕ ГО ЗНАЯТ! :twisted:


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнениеот lozan67 » Нед 22 апр 2012 5:46


vesko_j написа:И аз да ви се оплача.Вчера ме спряха "опааа караме без фарове.....50лв."Ти луд ли си бе? :banghead:
АЗ къде живея в Абсурдистан ли?И се почна един цирк 30мин.В закона пише чл.70 на къси ИЛИ дневни светлини да ама не това не важало. scare По едно време се стих че гаранцията на DRL-а е в колата и с нея има цитат от закона и изисквания за мотажа.На ви сега закон!Вади сега рулетка и мери къде са поставени и залягай в лайната да видиш маркировката Е4.Найсе явно им писна и направо ми тегли една име изгони.
Така че колеги ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА,ЦИТИРАЙТЕ ЗАКОНА И НАЙ-ДОБРЕ СИ ГО НОСЕТЕ ЯВНО "МИЛИЦИОНЕРИТЕ" НЕ ГО ЗНАЯТ! :twisted:

Не им е изгодно да го знаят. Към всички, които ме упрекват, че през деня не ми светят габаритите. Има изследване, което ясно доказва, че при постоянно включени габарити през деня стават повече катастрофи отзад. Просто хората свикват на светлината отзад и не рвагират на стоп светлината. Като сметнем, че и доста коли в БГ са без трети стоп, мисля че е по-добре да не светят през деня. Казвам го и от личен опит. Три пъти ми размазват Голфа преди да сложа теглич и два пъти след това се нанизват на него. Убеден съм също ,че намелени дълги се виждат много по-добре от къси.


Потребителски аватар
nvrmnd
Мнения: 95
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 9:03
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI BLF
Местоположение: София/Пловдив

Re: Дневни светлини

Мнениеот nvrmnd » Нед 22 апр 2012 13:09


lozan67 написа: Убеден съм също ,че намелени дълги се виждат много по-добре от къси.


Нормално, понеже ти бичат директно в тиквата...( разбирай светят високо директно в очите на отсрещния ).


ivand911
Мнения: 131
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Дневни светлини

Мнениеот ivand911 » Вто 12 юни 2012 11:45


Аз както го чета предложението за промяна в закона, да караш на дълги светлини е незаконно?
§ 3. В чл. 70 ал. 3 се изменя така:
“(3) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за
движение през деня или с къси светлини.”

Дългите светлини дори и със някакви устройства там(smartDRL) не се приравняват към къси светлини или дневни светлини.


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнениеот refresh4o » Вто 12 юни 2012 14:25


работата е който както разбере закона


vssa
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 07 дек 2007 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнениеот vssa » Чет 09 авг 2012 16:51


ivand911 написа:Аз както го чета предложението за промяна в закона, да караш на дълги светлини е незаконно?
§ 3. В чл. 70 ал. 3 се изменя така:
“(3) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за
движение през деня или с къси светлини.”

Дългите светлини дори и със някакви устройства там(smartDRL) не се приравняват към къси светлини или дневни светлини.

Напротив - това, че се използва устройството на крушките за дълги светлини изобщо не значи че си включил дългите!! Вижте наредбата за осветеност в лумени за дневни светлини!! И за пример, ако искат да влючиш дълги светлини, ще светят ли по същия начин......

6. СПЕЦИАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ
6.19. ФАРОВЕ ЗА ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗ ДЕНЯ
6.19.1 Наличие
Незадължително за моторните превозни средства и забранено за ремаркетата.
6.19.2. Брой
Два.
6.19.3. Схема на монтиране
Няма специално изискване.
6.19.4. Разположение
6.19.4.1. По широчина: точката от видимата повърхност по направление на условната оптическа ос, която е най-отдалечена от средната надлъжна равнина на превозното средство, трябва да се намира на не повече от 400 mm от края на габаритната широчина на превозното средство.
Разстоянието между вътрешните краища на видимите повърхности по направление на условната оптическа ос трябва да е не по-малко от 600 mm.
Това разстояние може да се намали до 400 mm, ако габаритната широчина на превозното средство е по-малка от 1 300 mm.
6.19.4.2. По височина: не по-малко от 250 mm и не повече от 1 500 mm над земята.
6.19.4.3. По дължина: в предната част на превозното средство. Това изискване се счита за изпълнено, ако излъчваната светлина не причинява неудобства на водача нито пряко, нито косвено посредством огледалата за обратно виждане и/или други отразяващи повърхности на превозното средство.
6.19.5. Геометрична видимост
Хоризонтален ъгъл: 10° навън и 10° навътре
Вертикален ъгъл: 10° нагоре и 10° надолу.
6.19.6. Ориентация
Насочени напред.
6.19.7. Електрическо свързване
Фаровете за движение през деня трябва автоматично да се изключват при включването на фаровете, освен когато последните се използват за подаването на предупредителни светлинни сигнали през къси интервали.
6.19.8 Сигнализатор
Не е задължителен.
6.19.9. Други изисквания
Няма



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта