Дневни светлини

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 07 ное 2006 14:26


Специално за Унгария /не е пряка информацията засега, но пък е достоверна/ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО карането и през деня, през лятото - и не е от това лято. Нещо повече - задължен си да имаш резервен комплект крушки /май ако нямаш, не те пускат/. Имаше някакви въпроси какво правим ако сме с ксенон ... но бяха останали без последствие. Струва ми се, че и преди 10-ина години го е имало като изискване /т.е. не е нова, "европейска" приумица/.




Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Вто 07 ное 2006 19:28


тръба написа:Нямам намерение да се караме,а да спорим.В спора е истината!Ако ме убедите в правотата на закона,ще се съглася. :roll: Засега съм настроен негативно.
Признавам се за победен. :oops: От утре пускам фара.


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2078
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Мнениеот vladtod® » Сря 08 ное 2006 16:23


wili98 написа:ми убу..

Намери ли фотото,ай щтракни фаровете когато са изгасени,от близо да скиф.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Сря 08 ное 2006 16:25


vladtod написа:
wili98 написа:ми убу..

Намери ли фотото,ай щтракни фаровете когато са изгасени,от близо да скиф.

ми фото има.. ма требе първо замием колата.. нема да я снимаме некъпана...


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пон 13 ное 2006 10:43


Дневни светлини за Golf4/Bora:

Фабрично!


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пон 25 дек 2006 18:12


А сега другата страна, която е против дневните светлини.:roll:

цък


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пон 25 дек 2006 18:41


L&R написа:А сега другата страна, която е против дневните светлини.:roll:

цък


Малко не мога да им схвана идеята на тези, че каквито и да било светлини през деня пречат на водачите и дори водят до катастрофи... май те самите не са били наясно какво искат да кажат. Светлините помагат и не само нощно време, но и през деня.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 26 дек 2006 15:37


VW_FEN написа:
L&R написа:А сега другата страна, която е против дневните светлини.:roll:

цък


Малко не мога да им схвана идеята на тези, че каквито и да било светлини през деня пречат на водачите и дори водят до катастрофи... май те самите не са били наясно какво искат да кажат. Светлините помагат и не само нощно време, но и през деня.


хамериканци...


Потребителски аватар
valeo
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 20:56
Автомобил:
Двигател:

за и против , васко извинявай...неволно....

Мнениеот valeo » Сря 27 дек 2006 20:59


колеги, съжалявам че ще се изкажа така крайно ала явно оправия у нас няма...съгласен съм че светлините през деня могат да спасят човешки живот ама и явно толкова ни е културата на каране...ако ще
спазваме правила да се спазват с крумови закони..защо съм против ли?...ами гадовете ни докараха до там че един акумулатор, крушки или ремонт на алтернатор на 14-годишните мъртъвци дето ги караме да сринат целия ти месечен бюджет крепящ се на заплатка, живеене на квартира в София и малко дете....сладникавите западняци дето ги пеят тези работи с 3000Е заплата да дойдат да карат тука с тея пари....впрочем не е вярно че са били чак толкова работливи...Зап.Европа я изправят на крака 150 млрд.долара(500 сегашни) които налива Айзенхауер плана Маршал уж, а всъщност да не би да стане много силен тогава СССР....сори майка ама човешкия живот в България струва 20 ст., няма кой да удуши оня с парното, това ли ни е проблема-фаровете през деня...тва са приказки на хора дето не работят на обороти, 99% каквото са го имат от баща си, дядо си,вуйчо си и т.н ,на останалите 1% в България - моите уважения ....
така че като ми пееш приятелю ти за един акумулатор ли си, защо не ми го подариш, или да платиш на детето детската градина .....а оная гад на Запад както казва един приятел - китайците ще ги оправят всичко да работи за 40 цента на час да няма гладни и тва е......


4ep
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: за и против , васко извинявай...неволно....

Мнениеот 4ep » Сря 27 дек 2006 21:30


valeo написа:колеги, съжалявам че ще се изкажа така крайно ......

Еее колега не така мрачно! :wink: Не го казвам с лошо ама и преди да се родиш имаше и много по-лошо. Разбирам, че ти е трудно, но някога не можеше да работиш дори в София, ако не ти разрешат а нарочат ли те за враг.... Коледа е, по бодро. И ако имаш някакъв спешен и нерешим проблем пиши го, да знаеш все ще се намери някой да помогне. А то хора разни винаги е имало, но те не са определящите да знаеш, колкото за сравнение са. :wink:
П.п. М,,, му за малко да напиша Вервай ми колкото и да не го понасям тоя идиот шаблона си е шаблон. :mrgreen:


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: за и против , васко извинявай...неволно....

Мнениеот wili98 » Сря 27 дек 2006 21:44


valeo написа:...........

Извинявай колега.. ама имаш брада, купуваш си гребенче...

Та само с рев няма да стане..

Като не можеш да я издържаш таз кола.. спри я... така ще ти хартисат пари на детето за детската градина...

Как пък досега на мен не ми се наложи да сменям акумулатор, как на толкова колеги също не им се наложи....

Замисли се малко...

Щото така а'ла "уста проклина цяла вселена" /да ме извини Ботев за контекста, в който употребявам израза/.. не се постига нищо.


Потребителски аватар
valeo
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 20:56
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот valeo » Сря 27 дек 2006 22:11


добре де колега...според мен няма лошо ....не можем ли да изревем от време на време.....разбира се че не може само с а'ла "уста проклина цяла вселена", затова свиваме уши и работим на две места....това с детската градина е метафора....за там пари винаги ще има.....толкова ли много искаме от живота да караме децата си нормално с коли които вече нямат никакъв евросертификат..исках да кажа с две думи че не ни е това проблема....дневните светлини... и ако има такива които да изревават отвреме на време и почнат да се събират на едно място...ще се стреснат говедата които крадат от теб и от мен..има примери такива в историята много...P.S. Напълно нормално е да се съкрати живота на компонентите вкл.акумулатора с новата наредба повярвай ми ел.инженер съм...моят е наред просто знам какво ще стане....ок исках да кажа че трябва да си помагаме ... и може би да ревем от време на време....само шилетата си мълчат


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Сря 27 дек 2006 22:21


Знаеш ли какво се чудя..
Ревем сега.. а плащаме 1/10 от това което плаща един "европеец"...

Да видим как ще ревнем след 2-3 години, когато ще се налага да плащаме 5 пъти повече...

Виж.. не искам да ти говоря нищо..
Има статистики.. тези дневни светлини не са им "светнали" туко така..

Един спасен човешки живот, струва много повече от 10000 или 100000 акумулатори и крушки..

не мислиш ли?

Че крадат крадат.. човешко е ... навсякъде крадат...могат ли крадат..

това не мое се спре...

Както някой е казал...
Лошият закон е по-добър от никакъв...

като с това не твърдя, че е лош...

И накрая.. за да започнат законите да действат, трябва всички да започнем да ги спазваме.!!! - така си го мисля аз...

Отплеснахме се...
ще изтрия по-късно личирческите отклонения..
все пак темата е за ДЛР


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 28 дек 2006 0:32


wili98 написа:все пак темата е за ДЛР


ВИНАГИ съм карал с включени къси светлини откакто имам собствена кола. Проблеми не съм имал.

valeo написа:само шилетата си мълчат

Прав си! Само че помисли къде е по-добре да изревеш - тук във форума, където с нищо не можем да помогнем или на шефа си, от когото реално зависи колко пари получаваш? Ако с него не се разберете - намери си друг шеф и си решаваш проблема!
Работи. Аз съм го пробвал!


Jameson
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 05 юни 2005 22:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Jameson » Чет 04 яну 2007 0:22


wili98 написа:Един спасен човешки живот, струва много повече от 10000 или 100000 акумулатори и крушки..


"Струва много повече" за кого? Дал ли си 10000 или 100000 акумулатори и крушки, за да спасиш един човешки живот?



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта