ПРоверете дали Гражданската ви е валидна

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Сря 24 яну 2007 9:37


Нали ви казах, хубав сайт ....ама български!Обикновенно Левинс си вкарват застраховките до март месец.Спокойно щом имате полица всичко е ОК.
За сведение съм регионален председател на Съюза на застрахователните агенти -Плевен.

Приемете че информацията в сайта е достоверна на 70%.
При съмнения отивате в местния клон на съответната компания и проверявате полицата!

Последна промяна от K22 на Чет 25 яну 2007 8:42, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Сря 24 яну 2007 22:40


Тази вечер говорих с агента, който ми направи гражданската- сключих я 10- тина дни преди да е изтекла моята, още същия ден я е пуснал в клон Изток на ДЗИ, но на сайта продължава да пише "Няма данни за застраховка на МПС с регистрационен номер ЕНххххАК към 24.1.2007 г. г."
С други думи, имам си напълно валидна гражданска, но това не е отразено на сайта...


Потребителски аватар
Huizel
Мнения: 800
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Huizel » Сря 24 яну 2007 22:59


Хмм и моята я няма.Защо ли си мисля,че застраховките сключени на лизингова схема не се отразяват до пълното им заплащане. :roll:


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 25 яну 2007 8:38


Моята е платена цялата кеш! Просто Застрахователната компания трябва да предостави данните, съответно те да се добавят към базата данни на Комисията по финансов надзор, понеже не ползват обща база данни.
Поне аз такова обяснение получих.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот relaxxx » Чет 25 яну 2007 16:03


Аууу пък на мен ми излиза че съм имал 2 бр. ГО - та за 2006 г. странно, кой ли ме е застраховал още :lol:


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пет 26 яну 2007 10:14


Не ти е чиста работата :twisted: Явно ти си купил колата миналата година и не е отразено че застраховката на предишния собственик е прекратена.


kristian112
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 18 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот kristian112 » Пет 26 яну 2007 10:28


И моята в ДЗИ не излиза!!! ама проблема да си го оправят те!аз полица си имам ! от там кой не си е свършил работата не ме касае.Или ще си отчитат раздадените полици както трябва или няма да дават на куцо и сакато да прави застраховка ГО а ще я предлагат само в техните офиси.Моята ми я написаха при покупката на колата!Пича изкара една папчица и ми написа гражданската.Аз от де да го знам кой е и дали има право да ми пише полица и какво ще прави после с нея :)


Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Пет 26 яну 2007 11:32


МОйта излиза , но не това е въпроса
Моята ми я написаха при покупката на колата!Пича изкара една папчица и ми написа гражданската.Аз от де да го знам кой е и дали има право да ми пише полица и какво ще прави после с нея Smile

НА жената и направих по същия начин при покупката на колата . И ко стана след известно време тя видя , че номера на полицата не отговаря на номера на стикера. Подпита тук там и - все едно, НЕ И Е ВАЛИДНА.
А да го дърся тоя дето я е правил къде ще го намеря да правим нова - грешни 100 кинта . Абе не е за разправяне.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пет 26 яну 2007 11:33


Последно във тази връзка. Надявам се знаете че:
При промяна на собствеността на МПС, застраховката се прекратява в 7 дневен срок, ако не отидете в местния клон да отразят промяната в полицата?!
:lock:


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пет 26 яну 2007 11:43


teneketo написа:НА жената и направих по същия начин при покупката на колата . И ко стана след известно време тя видя , че номера на полицата не отговаря на номера на стикера. Подпита тук там и - все едно, НЕ И Е ВАЛИДНА.
няма да си първия и последния изгорял по тази схема!!!!
има хора който се занимават с тея работи!!
извода е: правете там където познавате и няма да ви врътнат!


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Пет 26 яну 2007 12:01


k22 написа:Последно във тази връзка. Надявам се знаете че:
При промяна на собствеността на МПС, застраховката се прекратява в 7 дневен срок, ако не отидете в местния клон да отразят промяната в полицата?!
:lock:


Не мога да се съглася съвсем:

КОДЕКС ЗА ЗАСТРАХОВАНЕТО

Промяна на собствеността

Чл. 263. (1) В случай на промяна в собствеността на застрахованото моторно превозно средство договорът за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите не се прекратява. Прехвърлителят е длъжен да предаде на приобретателя всички документи, удостоверяващи сключената задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите. Прехвърлителят и приобретателят са длъжни в 7-дневен срок да уведомят писмено застрахователя за прехвърлянето.
(2) Приобретателят е солидарно отговорен за неплатената част от премията до прехвърлянето.
(3) Застрахователят има право да иска премията от прехвърлителя, докато не бъде уведомен за прехвърлянето.
(4) В срока по ал. 1 приобретателят може едностранно да прекрати договора и без да посочва основания.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пет 26 яну 2007 12:20


Lawyer написа:
k22 написа:Последно във тази връзка. Надявам се знаете че:
При промяна на собствеността на МПС, застраховката се прекратява в 7 дневен срок, ако не отидете в местния клон да отразят промяната в полицата?!
:lock:


Не мога да се съглася съвсем:

КОДЕКС ЗА ЗАСТРАХОВАНЕТО

Промяна на собствеността

Чл. 263. (1) В случай на промяна в собствеността на застрахованото моторно превозно средство договорът за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите не се прекратява. Прехвърлителят е длъжен да предаде на приобретателя всички документи, удостоверяващи сключената задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите. Прехвърлителят и приобретателят са длъжни в 7-дневен срок да уведомят писмено застрахователя за прехвърлянето.
(2) Приобретателят е солидарно отговорен за неплатената част от премията до прехвърлянето.
(3) Застрахователят има право да иска премията от прехвърлителя, докато не бъде уведомен за прехвърлянето.
(4) В срока по ал. 1 приобретателят може едностранно да прекрати договора и без да посочва основания.

Точно това исках да кажа!
Щом новият собственик не се яви в 7 дневен срок, Застрахователят смята че той едностранно е прекратил договора!
Спести ми ровенето в Кодекса :beer


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Пет 26 яну 2007 12:24


k22 написа:Щом новият собственик не се яви в 7 дневен срок, Застрахователят смята че той едностранно е прекратил договора!
Спести ми ровенето в Кодекса :beer


Не го приемай като заяждане, ама да изясним на колегите, защото вероятно се интересуват:

Не смятам, че неуведомяването на застрахователя е основание за прекратяване на договора от негова страна. Не смятам също така и че прекратяването на договора може да стане поради факта на "мълчание" от страна на приобретателя на автомобила - изисква се изрично волеизявление. Следователно, при промяна на собствеността и неуведомяване на застрахователя, застрахователният договор не следва да се счита за прекратен. Аргумент в полза на това тълкуване е фактът, че ако беше така, автомобилът би останал без задължителната застраховка "ГО", което едва ли е идеята на законодателя в този случай. Факт е наистина, че не е изпълнено задължението за уведомяване, но това не води до прекратяване на договора. Алинея 3 изяснява донякъде какъв е смисълът на това задължение и какви са последствията: до уведомяването за задължен спрямо застрахователя се смята прехвърлителят и спрямо него застрахователят може да предявява претенциите си за плащане. Колкото до възможността на приобретателя да прекрати договора (ал. 4), това той трябва да направи с изрично изявление, получено от застрахователя.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пет 26 яну 2007 12:44


Това е практиката на Застрахователните компании!
Повече няма какво да добавя по темата.Току виж, пак някой началник ме обвинил че пиша щуротии за да трупам точки..


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Пет 26 яну 2007 12:52


k22 написа:Това е практиката на Застрахователните компании!


Това е проблемът. Не само в тази сфера.

Точки трупат всвички, които четат темата - поне ще знаят полезни неща.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта