Коя е за предпочитане Vw-Polo или Opel Meriva

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Iliya_PB
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 08 яну 2006 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Iliya_PB » Чет 13 мар 2008 18:26


Меривата е с по-голям обем подхожда за по-семеен човек.




Потребителски аватар
Cee
Мнения: 1366
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 10:49
Автомобил:
Двигател: AMX
Местоположение: София

Мнениеот Cee » Чет 13 мар 2008 20:30


Поло .......... :D


Потребителски аватар
Bahama man
Мнения: 1229
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 13:39
Автомобил: VW Polo 1998
Двигател: AEF

Мнениеот Bahama man » Чет 13 мар 2008 21:24


Ако ще превозваш повече хора за дълъг път Меривата върши работа, ако е за по малко хора вземай Полото на мен и двете ми харесват :wink:


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Asen_D » Чет 13 мар 2008 21:56


Rabbit_TDI написа:
CoZmO написа:Ако питаш мен, вземи Тойотата... :lol: :P

Ама Аурис :wink:

Още един глас за Тойотата mhihi


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пет 14 мар 2008 1:08


:? ,а кое според теб ще е по добре да си купя аз: Камаз или запорожец?

Първо се насочи към клас кола (за каво ще я ползваш) и после мисли за марката, има неща които няма как да се сравняват


Потребителски аватар
Sara_Bold
Мнения: 1698
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Sara_Bold » Пет 14 мар 2008 8:24


Много се съмнявам в този форум някой да ти препоръча орел :?

Аз съм за полото 8)


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Пет 14 мар 2008 12:56


Ауу, че интересна тема, хубаво, че ми казаха за нея ( а и сега нямам какво да правя, тъкмо ще си уплътня времето).

Първо и най-важното - за какво ще ти е тази кола?
От там вече си избираш какво да търсиш. Аз предпочитам вместо за поло, да говоря за ибиза, ЗАЩОТО се правят в един завод - в Марторел в Испания или в Словакия. Второ, ЗАЩОТО са абсолютно идентични като възли и агрегати, смятам и качество. Трето, ЗАЩОТО ибизата е в пъти по-красива (трябва да си абсолютно скаран с това нещо, наречено "вкус", за да не го забележеш) и е по-евтина.

За Меривата - чудесен автомобил, зависи за какво ще го използваш. Ако искаш мерива - вземи си дизел и то cdti, DTI не е стока, както и бензиновите екотеци, имат доста проблеми.

Аз съм с 1.7 cdti, 100 коня. Плюсове и минуси след 42 к км за 5 месеца:
ПЛЮСОВЕ:
- голям багажник,
- сравнително широко вътре - съдя по мненията на клиентите ми, 95 % казват, че се чувстват удобно, дори и доста високи хора
- нисък разход - според сметките ми (екселската таблица, която си водя) 42 000 км - среден разход 6.3 на сто, вкл. задръстванията в Букурещ, пред които софийските са плюнка в морето.
- сравнително евтина за толкова нов автомобил подръжка - частите като цяло не са скъпи, повечето лесно се намират.
- добра динамика за купето. Е, ако се чипоса ще е още по-хубаво, но върви сравнително добре и турбото винаги дърпа изключително добре и по баира нагоре.
- сравнително богато базово обурудване - мойта не я знам коя беше, ама има 4 еърбега, блокаж на дефернциала, система против приплъзване, абс, клима, предни ел. стъкла, ел. огледала и т.н.
- ел. серво - това много ме кефи мене, че няма маслена помпа.
МИНУСИ:
- малко ме дразни евтината пластмаса на интериора, изглежда добре, ама може и по-добре. За тези пари толкова!
- понякога някои части се намират малко със забавяне, щото тези от опел все викат 7 дни, ама досега повече от ден не съм се забавял, винаги имам алтернативи - а имай предвид, че компромиси с колата си не правя - филтри Мале, ролки Ина, ремъци Гейтс, масло Мобил - т.н.
- под капака мястото е ограничено и е малко кофти за обслужване - за да сменя на ляв фар крушката вадя фара, на десен - смъквам филтърна кутия и дебитомер. Ама то и при новите пасати е подобно, тъй че не е болка за умиране.
- има система за екология, която за да покрие Евро 3 нормите връща изгорелите газове още един път за доизгаряне, вследствие на което се трупат сажди и тва цялото диване се чисти. Ама тва да речем на 150 000 км. Не е толкова скъпо и времеемко. Мойта я чистих на ултразвук.

А за Ибизата (казах, че за мен това е вариантът, вместо Поло) - аз ги обичам тези коли. Здрави, красиви, малки, но сравнително удобни. Няма да пиша, защото за тях инфо има достатъчно в този и други форуми.
И нека никой не казва, че съм предубеден за Опела, щото карам Опел - НАПРОТИВ, АЗ СЪМ ВЛЮБЕН ВЪВ ВАГ, ТЕЗИ КОЛИ СА МИ НАЙ НА СЪРЦЕ (БЕЗ ГОЛФОВЕТЕ СЛЕД 2-КАТА, не ми се карайте
:D ). Не случайно продължавам да си кисна тука и да си се занимавам с форума на Сеат.
АЗ ОБИЧАМ ФОЛКСВАГЕН!


П.С. Ако няма да е Опел, забрави за 1.2 и 1.4, горят колкото 1.6 и 1.8, по-добре по-голям. Ако ще е 1.4-75 коня двувалка - карах една А2 1 седмица с такъв мотор, много добра динамика, разходо между 5 и 8 зависи от задръстването.


Потребителски аватар
kappo
Мнения: 423
Регистриран на: Чет 05 юли 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

....

Мнениеот kappo » Пон 17 мар 2008 10:43


за мен полото е избора


Потребителски аватар
VW_Golf_2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 1:45
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.8 T AGU
Местоположение: София-Божурище

...............

Мнениеот VW_Golf_2 » Сря 19 мар 2008 22:43


Колега Полото си е Поло,Меривата може да е хубава но както и да го гледаш си е Опел и още преди да го изкарат от завода вече си е задраскало марката.моето лично мнение е че Полото си е по добро.Но това какво мисля няма значение избора си е твои.


necaka
Мнения: 44
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 21:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот necaka » Чет 20 мар 2008 7:28


Зависи каква кола ти трябва. Меривата е с много по-голям вътрешен обем и е по-скоро мимниван. По-нов модел е и има много добри двигатели.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта