Дълъг път с Пасат

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Дълъг път с Пасат

Мнениеот leavon » Пет 12 авг 2005 13:58


Ще тръгваме на по-дълъг път с Пасат-а на приятелско семейство - Гърция - Италия - Германия - Франция. В общи линии стегнахме колата, но ми се искаше да кажете, ако има нещо специално, на което трябва да обърнем внимание. Колата е 92 г., 2.0 пълна инжекция с газова уредба. Бих бил благодарен също и за каквато и да била специфична информация за този маршрут!




Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Пет 12 авг 2005 14:04


провери ли дали можеш да минаваш границите с кола с газова? например в турция доколкото знам не можеш да влезеш с кола с газова уредба. :roll:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Пет 12 авг 2005 14:11


Не сме се сещали за това!! А къде може да се пита за сигурна информация?


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Пет 12 авг 2005 14:15


Спокойно, няма проблем. Само в подземни паркинги мисля, че е забранено да влизат коли с газови уредби в някои от страните, които си посочил.

И лек път! :D


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Пет 12 авг 2005 14:37


сега и за друго се сетих - нали си сигурен че колата ти не е крадена? :D
голфето ми например няма номер на двигателя и в КАТ ми сложиха техен си номер, но ме предупредиха да забравя да излизам извън страната.


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Пет 12 авг 2005 16:27


Тъй като пътят ще е дълъг не е зле да имаш по едно шише от по литър моторно масло, антифриз и 100-200ml спирачна течност. Ремък за алтернатора и водната помпа +/- климатик няма да ти натежи.
Свтлотразителна жилетка! в някои страни глобата при спиране на магистрала без нея е 75ЕURO а ако имаш и не си я облякъл 150EURO.
Гледай резервната ти гума да е читава поне колкото тези с които е обута колата. Случвало ми се е цяла седмица да карам с един "регервен галош" след гръмване на една гума и да треперя на всяко камъче на пътя.
Огледай всички маркучи - при жегите малките пукнатини обикновенно стават големи дупки.
Скрий от жената до теб :wink: поне 50EURO за зор заман, пък ако дай боже си минал всичките километри без проблеми и купи за 25ЕURO парфюм от фри-шопа на Българската граница, а с остатъка все ще свършиш някоя хубава работа Guin . Щом ще ходиш до Париж няма начин да не те врънкат за някоя френска миризма :lol:
Лек път! и пий едно кафе под сянката на Айфеловата ку :dance: ла


Потребителски аватар
Joro_Markov
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 28 юли 2004 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Joro_Markov » Пет 12 авг 2005 16:37


Що се отнася до газта ,няма да имаш никакви проблеми в изброените държави ,включително и в Турция. Ако решиш да се отбиеш до Швейцария ,ще се наложи да влезнеш с празна газова бутилка и са възможни известни проблеми по границата. Във Франция ,2003г., карахме само на бензин ,поради простия факт че не видяхме нито една газстанция. Останах с впечатлението ,че французите недолюбват газовите изпълнения :D
Редовни документи и внимателно по граничните пунктове ,да не се налага пеша да се връщаш от един пункт до друг заради забравени такива ,най - често разни бележки за колата ! Патил съм и то посред нощ и не най - приятните ГПП.
Останалото е късмет и безавариен път!Приятно прекарване :lol:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Пет 12 авг 2005 20:07


Благодаря за полезните съвети!!
За ремъци, масла, инструменти и др подобни сме мислили. За резервната гума - Пасат-а е комби и бутилката е на мястото на резервната гума. Купихме една от тези малките (бандажни) и мислихме да носим нея. Надявям се да не е проблем??


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 12 авг 2005 20:24


И да не забравиш фотото :wink: чакаме снимки :D


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 12 авг 2005 20:27


warrior написа:голфето ми например няма номер на двигателя и в КАТ ми сложиха техен си номер, но ме предупредиха да забравя да излизам извън страната.
Преди месец сменях номерата на Галаксито и номерът на мотора не се четеше, въпреки, че в старият талон го имаше. Пръскаха с разни течности, търкахме, но не!!! 8) 8) Писаха, че "не се чете". Питах ги за пътуване извън България и отговориха, че никакви проблеми няма да имам и това е по-добре за мен. Адресната ми регистрация е в блок на МВР и старшият забеляза веднага това. Може би и затова бяха изключително любезни и разговорчиви. :P :P :P


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Пет 12 авг 2005 20:48


Jerom написа:И да не забравиш фотото :wink: чакаме снимки :D


Фотото е на второ място - след грижите за колата. В картата се събират 165 снимки, а аз мисля да я поизпразвам от време на време и ще има много.

Май имаше някаква възможнаст да се провери колата в КАТ да не се издирва??


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 12 авг 2005 20:49


leavon написа:Май имаше някаква възможнаст да се провери колата в КАТ да не се издирва??
Май в дървеница има такава опция :wink:


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Съб 13 авг 2005 1:39


колега , знам за фотото нема да збравиш , дано да немаш грижи............чисто сърдечно............


Потребителски аватар
mitiooo
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 15 дек 2004 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mitiooo » Съб 13 авг 2005 22:21


Пасатора е сериоzна кола,аz в момента сам в Германия и до тук дойдохме беz проблем,а и гледам че си същия мотор като моя така,че джиткай беz страх.Само да ти кажа рахода(и аz имам гаzова)zначи
От БГ 50л гас и 70л бенz.Сърбия,Унгария,Австрия...Зареждане в Австрия(100км преди границата с Германия),гаz догоре и бенzин 30л.До Франкфурт отиде една бутилка гаz но километража не падна под 140,просто перфектен раzход zа теzи 1870 км от БГ.Пожелавам ти приятен и беzавариен път и спаzвай ограниченията че глобите почват от 50 евро.Успех :wink:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Нед 14 авг 2005 22:05


Взимайки предвид съвета за спирачната течност...
Може ли някой да ми каже със сигурност дали към спирачна течност, която не знам каква е, да доливам DOT 3, DOT 4 или DOT 5.1? Страхувам се дали няма да се пресече нещо!!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта