Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Ljubon » Вто 28 юни 2011 10:37


z1ggygo написа:това ми го писаха вчера в мола в Търново ? :lol:

Това не си ли го знаел досега? На входовете на подземните паркинги има предупредителни табели. Или си мислил, че това не се отнася за теб? Хубаво е, че има и контрол, иначе няма смисъл от предупрежденията. Всеки с газова като го одрусат по веднаж, ще си помисли много следващия път. Тези мерки са за безопастност на всички нас! :012:




Потребителски аватар
z1ggygo
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот z1ggygo » Вто 28 юни 2011 16:44


първия път бонус така ли :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Velko » Вто 28 юни 2011 17:07


Някой знае ли колко точки се отнемат по сегашния закон за 31 до 40 км. превишена в населено място? Гледах, че е 200лв., но за точки нищо не намерих


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот nosex » Сря 29 юни 2011 14:21


Братле, пак ли? :roll:

Velko написа:Колеги,вчера ми писаха акт за превишена скорост - на ограничение 60 минах със 100.На въпроса ми колко пари ми е акта полицая ми каза "Не знам,зависи"... после ми каза,че не е негова работа да знае :shock Ще ви помоля ,ако някой знае колко е глобата за 40 км.над допустимата в градски условия да пише,благодаря.


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Velko » Сря 29 юни 2011 15:07


Не още не съм го плащал и незнам колко точки ще ми щипнат.Иначе става въпрос за същият случай


Потребителски аватар
xploid91
Мнения: 180
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 19:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGU 2002
Местоположение: Пловдив

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот xploid91 » Чет 30 юни 2011 22:33


Здравейте колеги. Преди 3 месеца ми написаха акт за шофиране без винетен стикер. Чаках 3 месеца, и вчера излезна наказателното постановление. До колко дни трябва да платя глобата? :evil:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот vasstop » Пет 01 юли 2011 10:21


xploid91 написа:Здравейте колеги. Преди 3 месеца ми написаха акт за шофиране без винетен стикер. Чаках 3 месеца, и вчера излезна наказателното постановление. До колко дни трябва да платя глобата? :evil:
Прегледай моите мнения за винетен стикер и глоба за неплатена винетна такса.
НП отпада 99% в съда, можеш да обжалваш.
Напиши точно какво гласи НП и по кой член и алинея са те глобили.
В закона няма глоба за "без винетен стикер"...


Потребителски аватар
xploid91
Мнения: 180
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 19:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGU 2002
Местоположение: Пловдив

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот xploid91 » Пет 01 юли 2011 12:36


vasstop написа:
xploid91 написа:Здравейте колеги. Преди 3 месеца ми написаха акт за шофиране без винетен стикер. Чаках 3 месеца, и вчера излезна наказателното постановление. До колко дни трябва да платя глобата? :evil:
Прегледай моите мнения за винетен стикер и глоба за неплатена винетна такса.
НП отпада 99% в съда, можеш да обжалваш.
Напиши точно какво гласи НП и по кой член и алинея са те глобили.
В закона няма глоба за "без винетен стикер"...


..... За това, че на 22.03.2011 около 14:50 часа на път 2 клас № 86
Като Водач на МПС - Лек с Рег. Номер ********
При обстоятелства: НЯМА ВАЛИДЕН ВИНЕТЕН СТИКЕР K-3 Съгласно чл.10 ал2 от З.П.

Е извършил...
1) Водач на МПС не залепя валиден винетен стикер по чл.10, ал2 от ЗП на предното стъкло при движение по републиканските пътища. С което е нарушил:
1) Чл.100 ал.2 Предл.1 От ЗДвП

По Чл.179 ал.3 т.4 предл.1 От ЗДВП - Глоба в размер на 100лв.
До колко дни трябва да се плати тази глоба? Сега ако ме спре КАТ и като ми е изтекъл АКТ-а ще има ли пак глоби :bishop


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот vasstop » Нед 03 юли 2011 9:38


Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:

(3) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) Водач, който управлява пътно превозно средство по републиканските пътища, за което не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата, или управлява пътно превозно средство, на което е залепен невалиден винетен стикер или винетен стикер с изтекъл срок, се наказва с глоба, както следва:

(4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водач, който управлява моторно превозно средство, което не е било спряно от движение и на което не е поставен валиден стикер съгласно чл. 100, ал. 3, и не носи валиден контролен талон от знака, издаден от Гаранционния фонд, за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите по чл. 261, ал. 1 от Кодекса за застраховането, се наказва с глоба 50 лв.

Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:
(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.


Обжалвай, след взимането на НП имаш 7 дневен срок за депозиране на жалбата.
Според мен тотално са объркали НП и ще отпадне в съда при грамотно написана жалба.
Ако караш с изтекъл акт и те спрат ще ти напишат нов.

Интересното е, че в закона няма предвидена глоба за "няма валиден винетен стикер"!


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 03 юли 2011 9:48


Аз искам да попитам,каква е глобата за управление на автомобил без регистрационни табели .Знам,че едно време беше 30 лева но сега незнам дали още е така.
Отговорих си де:
„Чл. 175 (1) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба до 100 лв. водач, който:

1. управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или което е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер или табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места;“
mhihi
Нямам нарушение,но ми писна от камери на магистралата,та за това ми беше питанетоАко си беше още 30 лева щях да си свалям номерата на магистралата :screwy


Потребителски аватар
Sasio
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 17 фев 2010 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sopot

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Sasio » Пет 08 юли 2011 9:11


Колеги питането ми е следното след катастрофа при която имаше смъртен случай на моята кола и нямаше почти нищо (спукано стъкло на фар) дознателя ми даде някви документи да подпиша Протокол за отговорно пазене и протокол за довброволно предаване но от тогава са минали 6 месеца и нито вест за това какво ще става в протокола за отговорно пазене пише че ме задължават да пазя колата в непроменен вид до приключване на наказателното производство .Вапроса ми е тези документи имат ли някакъв срок и ако не стане нищо и още година например колта още ли трябва да събира прах в гаража и кога ще имам право да я карам или продам например трябва ли да чакам да свърши дело производство и там каквото е :?


Потребителски аватар
Slayera
Мнения: 436
Регистриран на: Съб 10 дек 2005 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Slayera » Пет 08 юли 2011 9:35


най-добре се консултирай с адвокат. той ще провери и ще ти каже как стоят нещата. това, че са минали 6 месеца нищо не означава.


Потребителски аватар
Sasio
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 17 фев 2010 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sopot

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Sasio » Пет 08 юли 2011 20:34


аз имам адвокат но той нищо не ми казва пък и всеки път когато аз или той искаме да се видим си оставям доста солиднасума само за да пием кафенце и нищо ново и съществено за това питъм тук ако някой по-компетентен знае аз незнам нищо ,а един приятел му бяха казали след катастрофа като минат 3 месеца и да си прави квото иска с колата за това питам


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Ljubon » Пет 08 юли 2011 22:04


Sasio написа:аз имам адвокат но той нищо не ми казва пък и всеки път когато аз или той искаме да се видим си оставям доста солиднасума само за да пием кафенце и нищо ново и съществено...

Колега, ти на това "имане" на адвокат ли му викаш? :beat_butt2 След като плащаш, трябва да гониш някакъв резултат, а не само сладки приказки и да "кихаш" поредната вноска. И да знаеш, че целта им е да се забатачват работите ти, а не да се оправят, за да си клиент по-задълго и да те "клатят" по-здраво. :012:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот hooligan_sk » Нед 10 юли 2011 9:36


Здравейте.

По моя въпрос може и да е писано някъде назад в тези 86 страници, но не намерих.

Преди 2 часа ми написаха акт за преминаване на червено. Това обаче изобщо не беше истина, защото няколко метра преди да навлезна в кръстовището светна жълто и при всяко положение не ме е заварил червен сигнал. Това го написах с няколко думи в полето за възражения на акта + че съм длъжен да се изнеса от кръстовището в случая. На акта пише че в 3 дневен срок мога да подам допълнителни възражения.

Въпроса е има ли смисъл да ходя утре в КАТ и да описвам ситуацията подробно, като имам един свидетел който ще потвърди случката. Какво да направя при положение че обстоятелствата описани в акта, просто не са верни?



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта