Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот 777 » Чет 16 юни 2016 11:31


L.Venanzio написа:като по рано през около 20 часа пих една бира загорка в кенче 0.5

Значи явно си пил - не е предния ден. Добре е да уточниш колко кг си, защото влияе. Дрегерът може да не е отчел точно, но има нещо. А отказа от кръвна проба си е автогол, ако си знаел, че не може да е вярно показанието. От друга страна, полицаят ти е подготвил урок за друг път да знаеш да не правиш преценки колко е "малко" едно пиене. Това е масов проблем в България - "то 1 бира нищо не е". Разрешените промили не са за да може да пиеш 1 бира, а за да се неутрализират неточности в измерването. Ако е точно 0.00 изискването, може да ти вземат книжката след като си ял бонбона с коняк.




Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот дърт милиционер » Чет 16 юни 2016 13:34


Доста нелепо звучи........някога на отвод/преди смяна/ се даваха нареждане всеки да напише по няколко акта за дежурството.......но днес вече няма такива изисквания. Много съмнителна ситуация........търси добър адвокат.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 14:18


Понеже работата ми е пряко свързана с Метрологичен надзор,та от тях знам едно правило-Ако ти поискат проверка с алкотестер имаш пълното право предварително да поискаш доказателства за годността на конкретния уред-т.е.дали е в списъка за одобрен тип и модел,които важат за целия Евросъюз,кога последно този уред е минал през метрологична проверка( на самия уред трябва да има стикер или пломба,удостоверяващи годността му) и не на последно място -да следиш показанията на дисплея по време на цялата процедура.
Имаш право да откажеш такъв тест за сметка на кръвна проба.
Въобще права "на хартия" имаме много,друг е въпроса как се спазват,ама друга тема е ...


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот zografski » Чет 16 юни 2016 14:20


ако мен питаш тук е въпрос на това да си знаеш правата ;) защото ако знаеше последствията, сега нямаше да я има тая тема, а щеше да си е дал кръв и да се видят 0-те!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот 777 » Чет 16 юни 2016 14:30


Няма как да си знаеш правата по всеки един въпрос. По-важно е да не вземаш прибързани решения, да не оставяш да те подведат и най-добре да имаш подходящ човек, на когото да се обадиш когато си в напрегната ситуация и не можеш да вземеш решение. Често се случва за очевидно елементарно решение да не можеш да се сетиш. И както съм чувал от една адвокатка "не подписвай нищо" (ако не си наясно какво може да следва).


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот zografski » Чет 16 юни 2016 14:49


съгласен, но при положение, че си шофер, би трябвало да знаеш какви са ти правата и задълженията на пътя или изобщо не трябва да си там (нали за това се карат курсове, четем правилници... накрая полицая ни казва, метни се от 6тия етаж и ние се метаме...)! Дет се вика винаги имаме право и на 1 обаждане, както казваш, звъниш ако треа на баща си и го питаш, казваш му къде си, къв е филма и най-малкото, не подписваш разни листове без присъствието на адвокат, особено когато имаш съмнение за измама или полицейски произвол!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 15:06


777 написа:"не подписвай нищо"


Най -смисленото изречение в цялата тема.И най-универсалното правило,независимо за какъв тип ситуация,която има допир със закона.Сестра ми е адвокат и на два пъти ме е измъквала от подобни постановки,като първо ми казва по телефона :"Не подписвай нищо докато не дойда".


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот дърт милиционер » Чет 16 юни 2016 15:20


Сестра ти е напълно права. Виждал съм в с-мата на МВР доста необучени кадри , които забъркват такива каши........и ако потърпевшия е ахмак - си плаща . На няколко пъти ми се е случвало да наблюдавам проверяващ полицай , да се подмокри като види , че водача на МПС звъни по телефона/уж на своя адвокат/. Няма да повярвате , но доста от сержантския с-в нямат шофьорски книжки , а ако не са от КАТ - нямат и познания за ППЗДП и ЗДП. Дрънкат щуротии , и ако водача е малко по лабилен - пада на колене и вади с готовност кесията. Затова от мен един съвет. Ако ви спре автоконтрольор от пътна полиция/ с бяла фуражка/ ..........няма мърдане. Момчетата са добре подготвени.Винаги са по двама , било с кола или с мотори. Но ако са обикновенни сержанти от охранителна полиция , или районни инспектори/квартални/..........бъдете на щрек за плоски щуротии с единственната цел - подкуп. И все пак най добре е да сте с редовни документи и неупотребили алкохол.....Мале , как прозвуча - като майор Костов от шоуто на Слави. Ха наздраве ! :beer


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Чет 16 юни 2016 15:33


Колеги ще го кажа така, говорил съм с докторите относно това дали мога да шофирам и те ми казаха че няма проблем че всичко е наред поради това че аз не съм с епилепсия не получавам гърчове или припадъци имам заболяване на щитовидната жлеза което от своя страна хормонално прецаква нервната система оттам са тия хапчета диагностициран съм с диагноза с лечения с всичко, както е казал тук един колега на 6 месеца правя изследвания на жлезата на дроба на всичко и няма как да си позволя да пия говоря сериозно лично за самия мен е опасно. Докторите са казвали че има възможност при такава проверка с комбинация с храни с разни напитки да ми покаже нещо на дрегер или кръвна проба но нещо минимално при което няма за какво да се заядът, днес говорих с доктора си каза 0,95 това е невъзможно просто ти трябва да си на поне 3 4 водки. Позволено ми е да пия бира в ограничени количества а за отчете такъв промил трябва да съм изпил 3 4 литра бира пак е невъзможно, не ми пука за книжката и глобата просто немога да си обясня как се случи цялата тази схема. Говорих със следовател за инфо каза за жалост са те насадили отказа да каже как по точно и да каза че съм си вкарал автогол с кръвната проба но това е било тяхната цел да ме притиснат да се откажа от нея и за жалост аз точно това направих без да си знам правата, ами какво да кажа в уникална държава живеем. Не карам никои да ми вярва дали съм пил или не аз за себе си знам че не съм просто се интересувам как стана така че ме насадиха по този начин и защо толкова пияни се качват зад волана що хора загиват от това и още карат и имат книжки а аз трезвен ме изкараха пиян. Отдавна съм загубил вяра в тази държава и във всичко в нея следващия път в англия когато замина ще си сменя книжката там просто толкова съм разочарован от цялата ни система и всичко как служители на реда се подиграват с хората, ще ми крещят ще ми викат ще ме заплашват все едно съм някои боклук в РПУ-то никакво отношение, ако бях виновен нямаше да пусна тази тема щях да си поема отговорността за действията и да си замълча. И между другото 2 пъти вчера и днес идват до вкъщи да ми искат книжката с някви тяхни призовки но вече звъннах на адвокат които веднага доиде и на 2-то пъти ги прогони като кучета, че без постановление и решение от съд нямат право да ме пипат за нищо и да ми искат книжката и че това което правят е незаконно и си прибраха вересиите и си тръгнаха и 2то пъти като посрани.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 15:51


L.Venanzio написа: няма как да си позволя да пия говоря сериозно лично за самия мен е опасно.

При това положение ,просто си жертва на успешна постановка.
Относно държавата:
БГ като страна си е хубава,аз я харесвам,а като държава: Каквато си я направим -такава ще е.
Търси си правата в съда .Не се отказвай щото това е подигравка с теб,но и със здравословното ти състояние. Пожелавам ти успех и най-вече пълно излекуване. :th_up


Nanski
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 13 мар 2016 11:24
Автомобил: Голф3 td Голф4 tdi
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот Nanski » Чет 16 юни 2016 15:57


Преди десетина години, ме спират късно вечерта. Проверка за алкохол с дрегер! Слизам съвсем спокоен, просто не бях пил. Надувам и уреда отчита 1.34..................................................Викам на тъпия полицай що тъкмо се бе зарадвал ''Аз не съм близвал бе, не ви е в ред уреда''!Отговора беше ''Всички тъй викат''................

Надувам втори път що наистина стана скандал и пак толкова! Тъкмо ще тръгваме за кръвна проба и минава друг патрулен екип. Спряха и видяха че става патардия някаква и ми дадоха да надуя на техния дрегер! Резултата беше истинския 0.00! Та повикаха по радиото трети екип та да съм надуел на трети дрегер та пак 0.00 и си дръпнах книжката от ръцете на първите двама тъпанари и си тръгнах!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Чет 16 юни 2016 16:23


L.Venanzio написа:... Говорих със следовател за инфо каза за жалост са те насадили отказа да каже как по точно и да каза че съм си вкарал автогол с кръвната проба но това е било тяхната цел да ме притиснат да се откажа от нея и за жалост аз точно това направих без да си знам правата, ами какво да кажа в уникална държава живеем...


Схемата, каквато съм я чувал от човек, претендиращ да я е изпитал на гърба си е следната:
преценяват ти промила "на око" (не е много трудно, катаджиите имат богат опит) и ти съобщават някакво занижено число, разчитайки, че първичната ти реакция ще бъде "я, отървах се с малкия дявол" и без да поискаш подробности ще преминеш към пазарлък. Схемата не работи при хора, убедени, че не са употребили алкохол и готови да отидат на кръвен тест, затова и предположих, че си изглеждал достатъчно пийнал вследствие на "хапчетата", за да се опитат да ти пробутат горната постановка. Впрочем тайна ли е какви са точно тези хапчета? Наскоро научих, че мой близък, таксиметров шофьор е работил две години, ежедневно гълтайки ривотрил, предписан му от лекар. Та той също казваше, че не му оказвал никакво влияние при шофиране :horror :horror


dragnev_r
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 22 май 2016 14:03
Автомобил: Golf 5
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот dragnev_r » Чет 16 юни 2016 17:37


Най-мъдрото нещо, което може да направиш в подобна ситуация е да отидеш на кръвен тест. Ако наистина не си употребил алкохол , кръвните ти показатели ще са в норма. Ако обаче си пил ... е в кръвта ще излезе реално точно колко си употребил.


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Чет 16 юни 2016 18:03


Аз бях супер спокоен и отидах да си духам на дрегера не за първи път ми се случва плюс това ги знам че много често стоят на това място щото сме малък град и ако бях пил щях да си мина по мн скромен маршрут но мен не ми пука щото всичко ми е изрядно и си карам трезвен закакво да се крия, ходили сме по почивки на морето там супер много ме спираха за дрегер тест и нищо, хапчетата са ми Л-Тироксин, Есцитил, Флуанксол, Депакин. всичко по схеми изписани от доктор, работата е там че преди да ме спрат бях с мои приятел не ми е казвал да изглеждам не във час, плюс това ако наистина е имало такава комбинация от хапчетата в кръвта и да кажем че наистина в тялото ми се е въртяло такъв промил аз нямаше да мога да се кача колата защото знам че не нося на алкохол ама хич, като се има напредвид че преди нова година спирам лекарствата 2 седмици поне по рано да мога да пия и естествено на 3 тата ракия съм туше защото пия от година на година, и да подчертая аз исках кръвна проба ама тоя беше написал талона и като му казах че няма да я подпиша се нахвърли върху мен и аз се същисах и подписах да ме питаш и аз закакво сега зверски ме е яд на себе си но станалото станало.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот kostik » Чет 16 юни 2016 18:17


Склонен съм да му вярвам, защото и аз съм попадал в подобна ситуация и съм вземал грешно решение подобно на него. Най-добре да си минеш изследванията за черният дроб, както каза колегата по-горе, защото или има проблем с дроба или са те нахендрили. За съжаление в случая сам си се прецакал най-много, защото си подписал въпросният талон.
И не на последно място "ëvëry bödy líé's"



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта