Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Чет 16 юни 2016 18:32


Аз си се следя специално говорих с докторите за това обясниха ми като на малоумен че може да има отражение 0.1 0.2 0.3 дотам а като им казах 0.95 направо 1 промил и те взеха да се смеят и викат те маи са те както каза колега "нахендрили" еми нахендриха ме защо защото не съм наясно и не съм попадал в такава ситуация.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот muns61 » Чет 16 юни 2016 18:45


Когато не си наясно с действителността около теб, така се трупа жизнен опит. Да, болезнено е, но е полезно за бъдещето ти развитие като личност. Най-малкото ще знаеш да не вземаш прибързани решения под външен натиск.
За поведението ти в дадената ситуация бих употребил неприятна за теб дума, но не бих нарекъл непознат човек дебил. Ако си мислиш, че с подобно познание на обществените нрави в Англия ще живееш по-лесно и спокойно, заблуждаваш се. Там ще попаднеш вероятно в друга схема, ако не знаеш правилата и лесно се поддаваш на чуждо влияние.
Зная, че няма да ти хареса мнението ми, но често се сблъсквам с подобни индивиди.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 18:54


Просто си се огънал под изтъркания номер с подчертаното повишаване на тон от страна на полицая ,след като си се опитал да оспорваш показанията на дрегера. Както казва muns 61-така се трупа житейски опит.Човек се учи от грешките си. А иначе смятам че не трябва да се отказваш в случая да си търсиш правата и мисля че имаш голям шанс да успееш ако лекуващия ти лекар ,който е подробно запознат със историята на заболяването ти, се съгласи да свидетелства при евентуално дело.


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот дърт милиционер » Чет 16 юни 2016 19:36


Отказа от кръвна проба го лишава от каквито и да е илюзии. По скоро ще влезе в ролята на златна рибка изпълняваща три желания на адвокат - съдия......ще му излезне доста по скъпо отколкото акта за алкохол + отнемане на книжката. Който и адвокат да попита......всеки ще му обещае перфектна защита и спечелено дело......на практика обикновенно става обратното. Процента на спечелените дела от шофьорите с алкохол.......е доста нисък. Съдиите са доста предубедени , и единственно шумолящите финикийски банкноти може да им размъти акъла .


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 16 юни 2016 19:37


gergeto написа:Просто си се огънал под изтъркания номер с подчертаното повишаване на тон от страна на полицая


Герге, задаваш ли си въпроса защо се е огънал??
Аз и Ицо веднага усетихме, че се е държал неадекватно и затова са го подпукали.
Затова е подписвал без да съобразява какво върши. Искрено го съжалих за това, но никога няма да го съжаля за шофирането след употреба на такава група лекарства. :confused
И айде все пак да каже в кой град се развива действието или нещо прикрива??


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот Strosner » Чет 16 юни 2016 19:55


Пусни жалба до прокуратурата, опиши им точно случая, дай имената на тия полицейски "герои", че са те принудили към неправомерни действия в твой ущърб, искай цялостно разнищване на всичко, експертиза на дрегера, и т.н. Не, че очаквам кой-знае какво да стане, но поне ще им се наложи да дават обяснения, и много ще се замислят при следваща такава изцепка!

Впрочем, няма какво да се чудим, така става, когато един държавен орган остане безконтролен, злоупотребите стават нормална практика. Формално може и да има контролиращи институции, на практика обаче ги няма.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 20:26


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Герге, задаваш ли си въпроса защо се е огънал??
Аз и Ицо веднага усетихме, че се е държал неадекватно и затова са го подпукали.


Сори ,че чак сега отговарям ,но Коко не мога да се съглася напълно с теб,освен за евентуално неадекватно поведение...
1.Изброените лекарства се дозират и сменят само от лекар -специалист и не се вземат "на куп" ,а само по стриктно спазвана схема.Както автора е написал -евентуалните рискове за живота и здравето му са му ясни.
2.Дори да приемем че се е предозирал с лекарства-няма такова лекарство(било то и транквилант),което да увеличи показанията на алкотестера ,в комбинация с една бира например.Тук става въпрос за почти цял промил,което си е 100-200гр. водка.Напълно вярвам на автора че е спазил препоръкита на лекаря,щото комбинация от две такива лекарства+ 200гр. водка,не само няма да е в състояние да шофира,но може да е направо :bishop .
3.Съветвам автора да си търси правата,ако лекаря му се съгласи да свидетелства,защото проблем с наркотици или подобни медикаменти се доказва с тест за наркотици,а не с дрегер за алкохол.
Пак казвам:определени лекарства+алкохол могат да засилят ефекта от алкохола,но за самият употребил тази комбинация.Промилите на дрегера не се влияят от комбинации-дрога алкохол.
При цитираните промили по дрегер + лекарствата би трябвало автора да е в почти делириум,камо ли да шофира.При 0.5 мл. бира както казва той че e изпил, не би трябвало да има почти цял промил на дрегера.
Затова смятам че просто са го "цъкнали" по отработена схема.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 16 юни 2016 23:11


Герге, говорим едно и също нещо, но на съвсем различни езици и затова го тълкуваш неправилно и по своему. Причината е, че дъщеря ти приема подобни лекарства и се хвърляш да защитаваш непознат без да знаеш как е изглеждал. Затова си и позволих с ироничен тон(дори подигравателен) да напиша за сиропа за кашлица.
Разбира се, че колегата е спазвал режим за приемане на лекарствата и е бил много жестоко подведен и изнуден. Съжалявам го искрено и мисля си личеше от тона ми. Не го обвинявам за биричката!
Другото съм го обяснил точно и ясно!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Пет 17 юни 2016 9:22


OK,Коко разбрахме се най-накрая. :th_up

п.с.Дъщеря ми от повече от 4 години е без никакви лекарства и се надявам тоя кошмар да е свършил. :bowdown
Не че толкова съм пристрастен в темата заради нея,но просто в началото темата тръгна в посока че едва ли не автора се е надрусал с лекарства и алкохол и се качил да кара кола.
Явно колегата е попаднал в неправилния момент на неправилното място.
М/у другото светът е пълен с шофьори-епилептици.Просто не "бият тъпан" за тая работа.
Както и в много други професии има такива хора.
Да поясня че епилепсията при един зрял нормален човек "подава" сигнал в мозъка за настъпващи гърчове. Много хора с такъв проблем се усещат дни преди атаката и предприемат мерки-отказ от шофиране,отпуск от работа и тем подобни.
Така че шанса един такъв шофьор да предотврати ПТП е значително по-голям от инфаркт или инсулт зад волана .Не дай-боже на никой да се случва нищо от изброеното по-горе.Живи и здрави да сте колеги. :th_up


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот 777 » Пет 17 юни 2016 10:13


Абе като чета обясненията, май не е зле известно време да не караш. Усещането е че си на около 20г - освен за престиж, за какво друго ти е да караш кола?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот VWGT » Пет 17 юни 2016 10:27


и все пак кое е РПУ-то, кои са ченгетата ... ако са те подвели така, защо не ги споменеш


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Пет 17 юни 2016 13:22


Колеги на 29 години съм и от 10 години имам професионална книжка при това, не че я ползвам но имам си опит и всичко предимно съм бил години наред из европа сега се прибрах в българия поради лични причини от друго естестество, нито им знам законите нито схемите и така нататака отдалечил съм се от тази държава максимално до този момент в които както каза колегата ме нахендриха и то здраво. Днес отидох до КАТ да говоря с главния дознател по актовете обясних му всичко и тои каза нищо неможе да се направи тоест ВЪЗРАЖЕНИЯТА които съм направил и като цяло никой за нищо не ги зачита не си губете времето с това каза ми че при 100% влиза в съда и мога да обжалвам делото, говорих и с трима адвокати казаха ми че тук като влезе в съда районния са дупе и гащи с полицията и че и да обжалвам 99,9 акта няма да бъде отменен и само трябва да им плащам хонорар като човешки ми казаха че няма смисъл, да си платя и да си изтърпя наказанието, станалото станало, така ама Немога Немога да се примиря не ми пука за книжката ще им я хвърля в лицето но ме е яд да плащам за нещо по което не съм виновен и няма да платя.След срещата ми с дознателя ми каза да чакам Н.П. и с една дума ми казаха и възражение да пишеш и да обжалваш файда няма, като няма файда тогава няма да приема Н.П. няма да се явявам никъде и нищо няма да подписвам повече и няма да си дам и книжката това ме посъветваха всички дори следовател които е от друг край. Накрая щели да го вкарат служебно(ако не ме открият да ми вземат книжката) и щял съм да карам на магия тези 6 месеца докато тече наказанието(ако ме спрат и ме проверят в Бг системата я отнемат моментално)ако не след 6то месеца след изтичането оставала само глобата която имала давност 3 години и тъй като аз нямам намерение повече да вадя Бг книжка и ще я сменя в друга държава глобата да си остане така докато не и мине давността някога си,с 3ма адвокати и 2ма дознатели ми го казаха че важното е да не те открият един вид да не разпиша Н.П. да не могат да ти отнемат книжката защото отнемат ли я няма връщане докато не платиш а аз отказвам да плащам Категорично. Имайте напредвид че когато ходих в кат ми казаха дай ще направим така моето момче аз ще говоря с началниците да ти пишем минималното ти си плати изтърпи си наказанието и така, имаше следната вечер акция за алкохол и така ми кима т.е. някой трябваше да изгори..........................след всичко това Колеги какво ще правя как ще правя но книжка и глоба няма да платя ако някои има съвети да казва, пак казвам съда е загубена кауза, пари на адвокати и накрая резулатата пак може да е същия, но на тази държава и цент няма да дам при тези обстоятелства.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот 777 » Пет 17 юни 2016 14:03


Ако не ти вземат книжката, плащай глобата. Не мисля, че си струва нервите и времето - все пак колкото и да си подведен, не си 100% невинен. Едно, че си писал отказ от кръвна проба и по-важното - 1 бира не е тотално никакво пиене. И кръвната нямаше да покаже 0.00 или 0.01.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Пет 17 юни 2016 14:27


L.Venanzio написа:... няма да приема Н.П. няма да се явявам никъде и нищо няма да подписвам повече и няма да си дам и книжката това ме посъветваха всички дори следовател които е от друг край. Накрая щели да го вкарат служебно(ако не ме открият да ми вземат книжката) и щял съм да карам на магия тези 6 месеца докато тече наказанието(ако ме спрат и ме проверят в Бг системата я отнемат моментално)...

...Колеги какво ще правя как ще правя но книжка и глоба няма да платя ако някои има съвети да казва, пак казвам
съда е загубена кауза, пари на адвокати и накрая резулатата пак може да е същия, но на тази държава и цент няма да дам при тези обстоятелства.


Я го попитай този следовател от друг край, когато НП влезе в сила и недай си боже направиш катастрофа, дали застрахователите ще махнат великодушно ръка и ще кажат "ааа, той наше момче, голем праз, че е неправоспособен водач лишен заради алкохол, дайте да му платим щетите". Особено ако се случи в Англия icon_idea


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот 777 » Пет 17 юни 2016 14:50


Все пак някой трябва да пусне информация на ЗК, че книжката му е за вземане.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта