В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Strosner » Сря 03 авг 2016 22:05


В нормативната уредба е написано при какви повреди по автомобила имаш право да се движиш по улиците.


Правото е едно, възможността е друго, едва ли всички възможни повреди са описани в тия нормативи! Че би се получил цял роман, и се навлиза в изцяло техническа тематика, какъвто беше и постът ми, а не недомислените текстове, на някой новоизлюпен нормотворец!




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот инжектопляктор » Сря 03 авг 2016 22:42


IRRITATING написа:След като я караш тази кола си длъжен да знаеш какво свети и какво не, а на халогени се кара при намалена видимост.С кое от това което ти е казал полицая не си съгласен?

Глупости. Няма как да знаеш коя крушка за осветяване на задният номер ти е изгоряла в движение, докато караш. КАТ много добре знаят това, както и знаят прийома, че ако извадиш нова крушка(имаш резервна) и я смениш пред КАТ-аджията, то той няма основание да пише фишове.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот icoico » Чет 04 авг 2016 2:50


gergeto написа:...Не мога да разбера каква ви е идеята на някои от по-младите шофери,в това число и синът ми да включвате постоянно халогените,фарове за мъгла и тем подобни...


Подражават някому, щото...затова. Всичките ламби светнати те правят да изглеждаш много лош, всеки тряа да ти дава път. Идоли тряа да имаш в тоз живот :mhihi :mhihi




https://www.24chasa.bg/novini/article/5689868

“Аз си карам със 250 км/ч, а ти ме засичаш”


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот pe6kata » Чет 04 авг 2016 8:01


Трябва да си безкрайно просто и нагло парче, за да пуснеш и озаглавиш такава тема при така развилите се обстоятелства. Още не мога да повярвам, четейки :eek

Имаме си много подходяща поговорка, идеално описваща случая - 'Храни куче да те лае"

Някой да вземе да изтрие втората част от заглавието, че е срамота :exclaim


Потребителски аватар
Теодор.Дойн
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 20 апр 2016 23:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: AHW 1995
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Теодор.Дойн » Чет 04 авг 2016 8:58


petko5 написа: Теодор.Дойн -"Лодкаря", преди да се качите на своята "Ладия" и да отплувате на някъде....., трябва да сте чели мноооого внимателно ЗДвП..... :a045

Ако сте чели закона внимателно, сега нямаше да ревете като "Вдовица за......"банан"...!

ХОРА...ЧЕТЕТЕ МНОООООГО ВНИМАТЕЛНО "ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА" ........и няма да имате проблеми...уверявам ви :wink !

Ето пример за подобен образ.......: :no

viewtopic.php?f=60&t=456402


Не мога да разбера, защо си мислите че като стоите зад "Руля" сте недосегаеми........!? :no

Колега не държа да се карам с никого, още по-малко да се правя на интересен.Просто за първи път ме спират и си личеше, че искаше пари.Просто исках мнения на колеги наясно бях, че съм в нарушение, но нали за това е форума да си помагаме.Аз съм шофьор от 6 месеца.На всички ни е известно, че има много големи нещастници, които те спират и като видят, че си се притеснил си правят каквото поискат с теб. :) Peace!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот muns61 » Чет 04 авг 2016 16:46


Да споделя от опита си, който е доста повече от 6 месеца.:)

Трябва да си знаеш ДОБРЕ правата и задълженията. Когато са ме спирали КАТ в нарушение, никога не съм се прави на интересен, никога не съм давал пари на ръка. Миналата година ме спряха вечерта в Плевен заради несветещ фар, понечих да сменя веднага крушката, но полицаят ми каза да се прибера и вкъщи да го направя. Показах му, естествено, резервните крушки.
Започнеш ли да се заяждаш, така ще те изрисуват, че свят ще ти се завие. Колите, които караме, винаги имат по някой кусур, за който да се хванат. Преди 30 години в София се заврях в една забранена от двете страни улица и 100 метра по-нататък ме спря патрулка, която карала зад мен. :biggrin На въпроса защо влизам, не виждам ли знака, отговорих - Знака видях, но вас не видях, инак нямаше да вляза. Ченгетата умряха от смях и ме изпратиха по най-бързия начин, заради откровения ми отговор. Сега едва ли би се развила така случата. :mhihi


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот groznika » Чет 04 авг 2016 17:25


Пичове, младежа вече няколко пъти написа, че е разбрал грешката си. Стига сте му сипвали вече.
Ясно беше обяснено какви са допуснатите грешки и евентуалните санкции.

Всеки е бил новобранец, а и мнозина са проспивали ЗДП. Да не говорим пък как се купуват книжки в последно време.

Сигурен съм, че колегата другия път ще внимава и ще знае повече. Никой не се е родил научен. Едни се учат по лесния начин, а други по трудния.

:beer


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот Strosner » Чет 04 авг 2016 17:52


Миналата година ме спряха вечерта в Плевен заради несветещ фар, понечих да сменя веднага крушката, но полицаят ми каза да се прибера и вкъщи да го направя. Показах му, естествено, резервните крушки.


А ако не знаеш как се сменя крушка на сегашните коли? Не е нещо необичайно, всеки едва ли го може, а на някои модели се сваля фара за целта, тогава какво, отнасяш глоба, че не си специализирал за механик ли? Бас ловя, че един полицай няма да намерите, дето може да смени крушка в полеви условия!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот инжектопляктор » Чет 04 авг 2016 18:02


Strosner написа:А ако не знаеш как се сменя крушка на сегашните коли? Не е нещо необичайно, всеки едва ли го може, а на някои модели се сваля фара за целта, тогава какво, отнасяш глоба, че не си специализирал за механик ли? Бас ловя, че един полицай няма да намерите, дето може да смени крушка в полеви условия!

Ми с VW няма такива проблеми, виж при Рено Меган една крушка се сменя 30 минути и на КАТ-аджията просто ще му писне. :mhihi


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот azrod » Чет 04 авг 2016 19:45


инжектопляктор написа:
Strosner написа:А ако не знаеш как се сменя крушка на сегашните коли? Не е нещо необичайно, всеки едва ли го може, а на някои модели се сваля фара за целта, тогава какво, отнасяш глоба, че не си специализирал за механик ли? Бас ловя, че един полицай няма да намерите, дето може да смени крушка в полеви условия!

Ми с VW няма такива проблеми, виж при Рено Меган една крушка се сменя 30 минути и на КАТ-аджията просто ще му писне. :mhihi

Или просто ще ти плясне фиша и ще те изпрати по живо по здраво без да му пука дали можеш или не можеш да си смениш крушката.
Което ми напомня преди няколко лета в Пещера, посред лято, 11 часа, аз с малко дете и ме спират двама урунгели: ти знаеш ли защо те спряхме? Не ти свети фара!
И аз понечих да тръгвам да вадя крушки, поискаха ми документите, които нямам право да НЕ им дам и се почна: И да сменяш, и да не сменяш ще пишем, СПРЕЛИ СМЕ ТЕ, ще пишем!

П.П.: Впоследствие порових в закона и никъде не видях, че се отменя фиша ако можеш да си оправиш колата на място. Vlad777 цитира член от ППЗДвП, но да го цитирам и аз:
Чл. 11. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) При възникване по време на движение на някоя от техническите неизправности, посочени в чл. 10, ал. 1, т. 1, букви "г" и "д", т. 2, буква "г", т. 3, букви "а" и "в", т. 5, буква "в", т. 6, буква "е", буква "ж" - по време на дъжд или снеговалеж, и буква "м", т. 7, букви "а", "в" и "г", т. 9, буква "в", т. 10, буква "в" и т. 12, буква "в" - през нощта и при намалена видимост, водачът е длъжен да спре моторното превозно средство или ремаркето до отстраняване на неизправността.
(2) В останалите случаи на възникване на техническа неизправност по време на движение, когато отстраняването на неизправността на място е невъзможно, на водача се разрешава да придвижи на собствен ход моторното превозно средство или да тегли ремаркето до гараж или сервиз. В този случай придвижването може да се осъществи само ако водачът е осигурил необходимата безопасност на движението.

Съответно нарушението ми е по чл.10, т.12, буква В през деня. Спрях докато не отстраня повредата, но и ме глобиха междувременно въпреки че нямам индикация на таблото дали ми светят и двата фара на къси!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот kris11 » Чет 04 авг 2016 20:22


инжектопляктор написа:... може да смени крушка в полеви условия!

Ми с VW няма такива проблеми, виж при Рено Меган една крушка се сменя 30 минути и на КАТ-аджията просто ще му писне. : [/quote]
Велико изказване за бисерите пак.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот инжектопляктор » Чет 04 авг 2016 20:49


kris11 написа:Велико изказване за бисерите пак.

С моя проблеми нямам. И с форда ми нямах. Крушката се вади за 1 минута. Най-времеемката част от смяната е да изчакаш фара да изстине, за да не се изгориш.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот ktamen » Чет 04 авг 2016 20:55


Strosner написа:
Бас ловя, че един полицай няма да намерите, дето може да смени крушка в полеви условия!

По принцип си прав, ама си има и изключения.
Няколко поста над теб и писал един полицай. Бас ловя, че ще смени крушките на всякаква кола по-бързо от теб :mhihi


Потребителски аватар
Теодор.Дойн
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 20 апр 2016 23:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: AHW 1995
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот Теодор.Дойн » Пет 05 авг 2016 21:06


Здравейте,
Въпросната светлина за номера, която трябваше да оправя ми създава ядове.Смених крушките и на двете, но пак не светят.Дясната малко трудно влиза, налага се да свалям номера.Но след като ги смених отново не светеха...идеи?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Мнениеот ktamen » Пет 05 авг 2016 21:21


Моите крушки на голфа не светеха, щото кабелът беше прекъснал в гумения маншон, който свърза купето с вратата. Понеже съм тъп, оправих само техния кабел и след половин година пак трябваше да ровя там, заради кабела на чистачките.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта