Снимка за превишена скорост в Германия?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот PabloEscobar » Сря 23 фев 2011 16:01


Здравейте,

миналата седмица имах ходене тук-там и ме снимаха. Около Касел имаше ограничение 80 км/ч, а аз бях с близо 90-95 км/ч. Дори не видях камерата, само ми светна едно хубаво и това беше :lol:
По принцип ако получа писмо, то би трябвало да пристигне в България, въпреки, че съм регистриран по местоживеене в Германия. Колата си е в български номера и се води на мое име. Не вярвам за 20-30 евро да ме търсят, но все пак :roll: Някой имал ли е подобен казус?

Поздрави!




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот yoan4o » Сря 23 фев 2011 16:19


Бевшия ми шеф имаше същата случка в Австрия.
Дойде си му честитката като стой, та гледай.
Отиде до банката и си плати, щото при следващото ходене номера на колата предполагам, че ще лъсне като длъжник. mhihi


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот PabloEscobar » Сря 23 фев 2011 16:24


Из немските форуми ме убеждават, че за такава дребна сума няма да ме търсят, но знам ли може някой да е имал снимка :mrgreen:
Иначе до сега съм имал 2 глоби за неправилно паркиране - 35 и 15 евро :lol: Още тогава ги платих, защото следват солени лихви... Доколкото знам свързаха румънците нещо към тях и всички глоби се изпращат директно в Румъния :roll:


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот yoan4o » Сря 23 фев 2011 16:26


За Румъния може и да е така, но снимката и дължимата глоба от там би трябвало да ти я изпратят и да те приканят да си я платиш по банков път. :да:


Потребителски аватар
Romboni_kr
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 09 яну 2011 15:10
Автомобил: Mk3 Gti
Двигател: ABF
Местоположение: Гр. Тетевен

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот Romboni_kr » Сря 23 фев 2011 16:36


Колега аз имах подобен случеи в гърция мн е далго за обесняване.Това което искам да кажа е плати си защото рано или късно държавата ще си потарси парите,лошото е че при мен ги потърсиха мн касно и от 70евро бяха станали 1300евро и искаха да ме закопчаят ако не ги бях платил.Та за това за такива дребни суми не се стискаи плати си за да си спокоен.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот PabloEscobar » Сря 23 фев 2011 17:14


За НЕплащане не говорим с случая :) Ставаше дума дали наистина в България трябва да си получа глобата или в Германия :oops: Не се изразих правилно още с първия пост в темата :oops:


Потребителски аватар
Romboni_kr
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 09 яну 2011 15:10
Автомобил: Mk3 Gti
Двигател: ABF
Местоположение: Гр. Тетевен

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот Romboni_kr » Сря 23 фев 2011 18:01


Аз колега в гарция си ги получих ама има и друго аз сам с грацки номера,можа да ти кажа друго в момента сам във франция и тук вс българи не си плащат глобите(вс които са с български номера)не им пращат нищо щом са с бг регистрация нз за германия....


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 23 фев 2011 18:06


Щом имаш регистрация за жителство в Германия, там ще ти дойде глобата, по-пощата! Не я чакай в България!
На мой познат го снимаха с личната му кола в Испания, и глобата му дойде в Испания, там където има регистрация!

П.п Ако не платиш глобата, има вероятност на следващото патуване до Германия, да неможеш да влезеш през границата, но това са само предположения!


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот nokiangage » Сря 23 фев 2011 18:09


А дали за 10-15 км отгоре ще пишат глоба за 20-30 евро? Според мен в Германия трябва да е по-скъпо отколкото тук при нас...


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот PabloEscobar » Сря 23 фев 2011 18:12


http://www.bussgeldkataloge.de/

innerhalb geschlossener Ortschaften - в населено място
außerhalb geschlossener Ortschaften - извън населено място
Punkt/е - точка/и
Monat/е - месец/и


Потребителски аватар
aylin78
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот aylin78 » Сря 23 фев 2011 18:35


Ами аз колега не си бях платил на синязона в Дюселдорф,ими написали глоба от 15 еу,тя каде идва?Апмелдунг си направих преди да тръгна,дали ще ме търсят,колегата имам с снимка и от 2 години няма нищо още тук


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот Чудомир » Чет 24 фев 2011 11:51


До сега не съм чувал глоба да е пратена на някой в БГ. Имах отдавна един познат, които караше как му скимне и с връзки на 12 месеца си пререгистрираше колата в БГ с нов номер...
Ако попаднеш в контрола почти 100% ще излезе, че дължиш нещо. За да си спестиш разправиите тогава, плати си сега. Най-лесно е да идеш в полицията и да им обясниш - те ще се погрижат. Само да не си вкараш автогол заради тва, че караш с БГ номера, защото БГ номера и постоянна адресна регистрация в ДЕ...Почти съм сигурен, че ще те придърпат за по-дълъг разговор...

П.С.Това са твоите хора, обади се и им обясни:
http://www.rp-kassel.de/irj/RPKS_Intern ... 186d3a487a


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот PabloEscobar » Чет 24 фев 2011 12:12


Мисля на първо време да изчакам писмо :roll:

Иначе имам право да карам с български номер въпреки, че съм с българска регистрация, защото съм студент. Ако не съм студент съм длъжен да си платя KFZ-Steuer-а в Германия и също няма да имам проблеми. До сега са ме спирали няколко пъти. Веднъж цивилки провериха ме за 15 мин и ме пуснаха да си вървя. Един път в Мюнхен ме спряха за рутинна проверка :screwy 1 час... Дори звъняха в Einwohneramt-a в Нюрнберг, за да проверят дали наистина живея там :deal
И тъй де.. ще пиша ако има развитие. Искам отново да подчертая, че глобата ще се плати ако я получа :lol:


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот VWGT » Чет 24 фев 2011 21:06


ще търсят собственика на колата по номера. До сега от Германия не съм чул да са пращали писма до БГ, още повече за такава дребна сума. Иначе от Австрия познати са получавали, аз обаче все още си чакам една снимка за +20 км на магистралата от преди година и не идва :lol: Без да си получил писмо, нямам идея как ще го платиш, като информация за превода, глобата, номер и тн, всичко ти е в писмото. Представи си картинка, появяваш се в управлението, и казваш "абе аз май, еди кога си и еди как си направих едно нарушение, къде и колко да платя?" 100% отговора ще бъде, "чакай си писмото". Иначе снимките са им хубави, сигурно знаеш, ако все пак решат да ти направят услуга и да те издирят, ще се познаеш :)

А това къде живееш и каква кола с какви номера караш, мисля че никъде няма значение, стига да си носиш всички необходими документи и застраховки. Всички студенти са така. Единствено, което се сещам, заради постоянния адрес, могат да ти направят проблем за книжката, ако си с БГ книжка след 6-тия месец на постоянно пребиваване.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Снимка за превишена скорост в Германия?

Мнениеот fly_free » Чет 24 фев 2011 21:22


Доколкото знам в Германия снимките се пазят до две години от датата на нарушението. Ако в тези две години те спрат за проверка и ти излезе номера на колата си плащаш като момченце.Вариант е със смяна на номера, ако ти се занимава ,или е голямо нарушението.Не знам да пращат снимки до България.От Австрия ,Турция ,Румъния съм чувал да са идвали, но от Германия не.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта