Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
pavkata28
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 03 мар 2016 9:59
Автомобил:
Двигател:

Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот pavkata28 » Сря 09 мар 2016 13:13


Преди седмица регистрирах нов автомобил в КАТ. Сега виждам, че точка "G." от талона е сгрешена (масата на автомобила). Как мога да поправя грешката (има ли някаква процедура в такива случаи)? Къде точно трябва да отида за преиздаване на талон - на кое гише? Знам, че няма отношение към данъка, но искам всичко да е както трябва. Предполагам няма да ме карат да минавам през каналите пак. :no

Масата на автомобила е фиксиран стандарт, определен от производителя и не се променя. Самият стандарт включва освен самата тара на автомобила и шофьор (68 кг) и 90% пълен резервоар. Старата регистрация в Швейцария е сгрешена и от КАТ са копирали грешката (не са гледали по каталог). То и аз съм си виновен, че не проверявам предварително такива неща. Благодаря на всички, които споделят своето мнение.




Liminat
Мнения: 426
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот Liminat » Сря 09 мар 2016 15:14


Да не се набиеш на големи шамари с тая сгрешена там регистрация.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот ktamen » Сря 09 мар 2016 15:31


Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Следва местене в другия крачол.
талони, които съм разглеждал са сбъркани. Не се вкарвай в излишни филми.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот Теодор » Сря 09 мар 2016 15:37


Не се занимавай icon_idea На два напълно еднакви Пасата ми бяха писали на единия 1270кг на другия 1730кг :mhihi


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот myrshavija » Сря 09 мар 2016 16:07


Аз съм ходил при началника на отдел "Регистрация" в КАТ София или както там им се казва мързеливата службичка - безкрайно вкиснат гъзар, който е хванал Господ не за шлифера, а директно за топките - за да му изтъкна, че двигател на ФВ с код RG няма, особено на Пасат Б3. Отговорът беше "Щом така пише, значи е вярно".
Ако ти се занимава опитай! Ако е на работа, ще се запознеш с него - забавно е. Аз съм имал и други срещи с него и всички са за телевизията, ама не смея да снимам, че там са безсмъртни и после ще трябва да пиша обяснение защо съм паднал по стълбите. Ако не е на работа, ще се запознаеш с подчинените му, които са по-възпитани, но пък нямат представа какво правят там, а и да имат, не смеят да си мръднат пръста - дали от страх или от мързел - не зная.


pavkata28
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 03 мар 2016 9:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот pavkata28 » Сря 09 мар 2016 16:25


Аз си мислих, че има някаква стандартна процедура понеже се случва постоянно. Предполагах, че плащаш примерно 15 лева и ти издават нов талон от помещението където попринцип си се взимат талоните и номерата.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот golfmk1 » Сря 09 мар 2016 16:48


И теб кое точно те притеснява :rolleyes


pavkata28
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 03 мар 2016 9:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот pavkata28 » Сря 09 мар 2016 16:56


Не се притеснявам. Просто искам данните на колата да са коректно отразени в талона на колата. За мен това е нещо нормално. В същото време разбирам, че за някои хора това може да е някак странно. Въпреки това въпросът ми касае редакцията на всякакви видове грешки в талона, вкл. повече вписани hp например, което вече бърка в джоба и предполагам е важно. Та в този ред на мисли се чудя дали от КАТ нямат някаква процедура по темата. Някой някога редактирал ли е талон? Ще съм много благодарен, ако сподели.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11923
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 10 мар 2016 1:24


За да смениш само талона, примерно талона е от старите, на които малкия талон не важи в Гърция, ти обаче искаш да вземеш от новия талон който вече е с данните на колата не се минава канал. Само по документи на едното гише заявление, банката и новия талон.
Ако внасяш обаче корекция в данните, без значение кои данни редактираш, задължително се минава през канала "експертите" да потвърдят промяната :Mr Green Fun


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот i.e.i » Чет 10 мар 2016 14:14


Явно се случва често.Миналото лято,на първия преглед (1г след регистрацията) се оказа ,че по талон дизела се води бензин.В КАТ направиха справка при вносителя и смениха талона (за моя сметка :biggrin ) с верните данни .Отне около 4 часа.
Колата не е ходила в КАТ.


Потребителски аватар
GRUEL
Мнения: 541
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 17:18
Автомобил: 1995 Golf III GT
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Сгрешени данни в талона на колата - какво следва?

Мнениеот GRUEL » Пет 11 мар 2016 9:36


А сигурен ли си, че е грешна масата? Защото съм останал с впечатлението, че се вписва реалната маса на дадения автомобил, а разликата между базово изпълнение и същата кола, но натъпкана с всички възможни екстри за модела стига и до 200-300 кила...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта