Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Сря 15 юни 2016 22:31


Колеги на 10.06.2016 бях на гости у един приятел които ми се обади по спешност да се видим за около 30 мин в другия край на града, отидох аз говорихме пихме по една енергийна напитка и след това аз си тръгнах дори не бях с моята кола. И след около 1км ме спира патрулка за проверка в 23:50 часа, давам документи всичко изрядно разбира се и полицаят ми вика пил ли си викам не разбира се ами добре ела да духаш на дрегера, да допълня аз съм на епилептични лекарства имам диагноза която не е епилепсия но се лекува с тях и бях ги пил по рано около 50мин час до спирането като по рано през около 20 часа пих една бира загорка в кенче 0.5 с баща ми, между другото позволено ми е да пия бира но само толкова защото тия лекарства с алкохол мога да си прецакам дроба мн лошо изрично ми е забранено от 2 доктори и то от години, пък и никога не съм си позволявал дори навремето да сядам пил зад волана. Отивам аз на дрегера да духам съвсем спокоен и гледам полицая го държи на страни не ми показва нищо обърнат към мен вика духай духам аз и ми вика аааа видя ли сега що караш пиян бе и на дрегера пише 0.95 промила очите ми изкочиха, викам това не е вярно след което ме помолиха да се кача в колата си и единия от тях ми я шофира до най близкото районно (бяха 3ма).Слезнахме там аз вече се оттърсих от същисването влезнахме и тоя ми вика седни ей там и чакай и аз чакам да ме извикат, след 15 мин ме извика и ми вика ето подпиши тоя талон зачетох се аз пише отказ от кръвна проба викам абе чакай бе защо ще се отказвам бе имам право след което тоя полицай които е и инспектор се разбра се разлюти супер здраво взе да мята кочани химикалки и да ми вика ти бе ще ми караш пиян аз тука ти правя услуга пиша ти акт ако се явиш на кръвна проба ще ти излезе повече и директно те окошарвам и продължи да крещи след което се появи друг колега и почна да му вика недей така бе бате еди кой си не така с нерви. Набута ми тоя талон и аз се същисах и се прекарах като подписах след това подписах и акта и си тръгнах направо незнаещ кво става, как ми изкараха тия 0,95 идея си нямам, цяла вечер пуших цигари и не спах от яд. Между другото ми викаха дай си книжката и талона за да ги отнемат аз не ги дадох викам изгубих ги защото в момента ми се вади нова книжка която на 21.06.2016 трябва да взема, и хубаво че не съм я дал адвокатите ми казаха че това донякъде ме е спасило защото е незаконно преди съд да ти отнемат книжката и талона. Всички адвокати ме посъветваха да не се занимавам както и говорих с един следовател без кръвна проба съм се нацакал много яко дори и в съда трудно щяло да се обори.Подадох възражение към акта като писах молба прибавих диагнози рецепти всичко и няма и 5 дни и днес ми доиде Н.П дори незнам дали са разгледали Възражението пък ми дадаха входящо номерче,обаче тъй като нямам намерение нито да си давам книжката за 6 месеца нито пък да плащам глоба изобщо не се показах и няма да разписвам нищо това ме посъветваха адвокатите, толкова са нагли че опитали на накарали мои роднина да го подпише които отказал не ме интересува какво ще става от тук нататък защото така или иначе ще си сменя книжката с англииска и всичко това тук да се спасяват, но определено нещо ме прекараха още немога да си дам обяснение.
Та да попитам какво става ако не ти връчат Н.П. щото скоро сиг ще заминавам, но и като цяло нямам намерение вече да разписвам нищо.Благодаря




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Сря 15 юни 2016 23:16


ЗАНН Чл. 58. (2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.

Я кажи къде си караш колата, както си на тежки успокоителни, да знам да не минавам оттам :horror


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Чет 16 юни 2016 0:08


нищо ми няма от хапчетата аз си карам международно от години никво отражение на съзнанието или реакциите иначе сам за себе си нямаше да се кача на кола хем да рискувам моя хем на хората живота ;)


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 16 юни 2016 0:55


Редно е да уточниш в кой китен български град се развива тази грозна случка и истината ли говориш или послъгваш и криеш нещо? :cool
Склонен съм донякъде да ти вярвам защото в друга тема предупредих, че описаното от теб е възможно да се случи. Като отговор бях "налазен" и едва ли не ме изкараха защитник на пияниците без да си дават сметка как самите те "моралистите" може да попаднат в подобен вълчи капан.

Абсолютно основателно Ицо те пита кой ти е разрешил да управляваш след употреба на лекарства за епилепсия или ти си някакъв зловещ експериментатор?? :screwy


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Чет 16 юни 2016 2:46


L.Venanzio написа:нищо ми няма от хапчетата аз си карам международно от години никво отражение на съзнанието или реакциите ...


Aха, сигурно. В прилив на съчувствие към катаджиите си подписал акт за употреба на алкохол и декларация за отказ от кръвна проба?

L.Venanzio написа:...Подадох възражение към акта като писах молба прибавих диагнози рецепти всичко...


Има ли в рецептата ти някакъв бензодиазепин, клонарекс там, ривотрил или нещо от сорта? Че да те надянат и за шофиране след употреба на психоактивни вещества, та да е пълна картинката? :no


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот Strosner » Чет 16 юни 2016 9:12


Подписвайки отказ от кръвна проба, си узаконил валидността на дрегерната проверка, значи и на акта! Те затова и са те натискали, да си нямат главоболия, и да гушнат комисионната от тлъст акт. Пък после пак ми разправяйте, как родната полиция ни "пази"!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 9:25


Чакайте малко бе хора-не бързайте веднага да слагате диагноза на човека,щом е на антиконвулсанти .Първо трябва да има доказана епилепсия ,за да се назначи доживотно лечение и забрана за шофиране,алкохол дискотеки(заради интанзивната промяна в светлината),море и т.н.
Има лекарства,които не пречат да се живее пълноценно,вкл. и да се шофира.
Колегата казва че няма доказана ЕПИ ,но ползва такива лекарства.
Практика в БГ е дори при деца с ДЦП да се изписва като поддържащо лекарство "Конвулекс",който е за ЕПИ.
Епилепсията се овладява до ниво ремисия,не се лекува с доживотна гаранция.
Когато е активна,т.е. има огнище в мозъка тогава се ползват по-сериозни лекарства,но не всички от тях са транквиланти ,например.
Дъщеричката ми е с такова заболяване и в крайна сметка както отиват нещата ще се окаже че ЕПИ-то отпада като диагноза.Така че има заболявания ,които изискват време за да се потвърдят или отхвърлят.Щом лекарите са преценили че този човек е в състояние да шофира и в назначените му медикаменти няма такива противопоказания ,значи няма проблем.
Малко ли са случаите когато уж здрави,прави хора получават инфаркт или инсулт докато шофират и се стига до фатални последици.
Разликата м/у нас и автора е че при него е установен някакъв проблем,докато ние не знаем какво се случва с всеки един момент в тялото ни.
п.с.Вярно че всичко това не е по темата,но нека не се правим на доктори и да не стигаме до крайни заключения. :th_up


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Чет 16 юни 2016 9:28


Strosner написа:...Те затова и са те натискали, да си нямат главоболия, и да гушнат комисионната от тлъст акт. Пък после пак ми разправяйте, как родната полиция ни "пази"!


Я да ми обясниш, при условие, че не си пил и не си неадекватен вследствие употребата на някои лекарствени субстанции каква е причината да подпишеш такова нещо и какъв е начинът да те накарат катаджиите да го направиш? Бой с тояги в мазето на районното или кво?


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот Strosner » Чет 16 юни 2016 9:44


Явно, не си бил в арест на районно управление :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Чет 16 юни 2016 10:03


Strosner написа:Явно, не си бил в арест на районно управление :mhihi


Не, не съм. Но пък съм работил на място, където всяка сутрин проверяват с дрегер и съм бил редовен свидетел на цялата палитра теории защо дрегерът не показва нула :mhihi


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот stefarata » Чет 16 юни 2016 10:05


Къде в ЗВвП е упомената забрана за шофиране след употреба на лекарства?


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 16 юни 2016 10:13


Strosner написа:Явно, не си бил в арест на районно управление :mhihi

Аз лично съм бил в много по-страшен арест и не се безпокой. Жив и здрав излязох и нищо не ми се е случило, а на нашия "герой" нещо му издиша и то здравата в обясненията. :gruebel
Можеше ей така съвсем на майтапче да удари повечко сиропче за кашлюкане дето съдържа едно вещество ефедрин и пак да ми разказва, че нищо му няма и си кара по Европата, като пич. :mhihi :mhihi
p.s. Към stefarata - не случайно давам примера със сиропчето. А дали е забранено това е доста сложен въпрос.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Чет 16 юни 2016 10:15


stefarata написа:Къде в ЗВвП е упомената забрана за шофиране след употреба на лекарства?



Чл 5.3) (Нова - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) На водача на пътно превозно средство е забранено:
1. да управлява пътно превозно средство под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества;


Бензодиазепините, в т. ч. всякакви тежки успокоителни са в списъка на рисковите вещества, забранени за притежаване и употреба без разрешение.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Чет 16 юни 2016 10:49


Към автора:Тъй като голяма част от този вид медикаменти се отразяват много зле на чернодробната фунция (затова през 6-месеца се правят специални чернодр. изследвания и при необходимост терапията се сменя),та мисля че бирата,която си пил преди да те спрат+енергиината напитка са ти изиграли лош номер.Просто разграждането на алкохола в твоя организъм се случва в пъти по-бавно от хората,които не ползват лекарства с т.нар. продължително отделяне в организма.Сиреч черния ти дроб е "зает" с друго,медикаментозно разграждане.Просто занапред не трябва и една бира да пиеш ако смяташ да шофираш.
В такъв случай е трябвало задължително да дадеш и кръвна проба(в твой интерес е ).


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот zografski » Чет 16 юни 2016 11:23


кви глупости говориш.... дрегера за алкохол отчита алкохола не в черния ти дроб или в кръвта, а в дъха ти, 3ти вариант е самото у-во с което са го тествали да е нарочно преправено или неработещо (може адвоката ти да изиска у-вото с което са те тествали и да се види дали не са му правени някакви промени, ако ме разбираш)!!!! Следователно колегата или е пил или са го наредили! И в 2та случая тежко се е преебал защото не си знае правата!! Ако си ги знаеше, никога нямаше да подпише нещо което му подхвърлят, без да е съгласен с него! Не знам на колко год е писателя на случката, но ми звучи като да е на 16! Съвсем отделен въпрос, е че трябва да си дръпнат в очите, за да ти отчете 0.9 от 1 бира!! Хора на по 2-3 бири не им показва повече от 0.5-0.8... тука колегата или трябва да е на 3 водки или са го избръмчали куките с големия черпак, намазали са тва пластмасовото за духане със мента или нещо което се отчита като алкохол в дъха ти и си готов! Такива случки съм чувал и др път, склонен съм да повярвам на колегата, че са го наредили! Имам приятел който искаха да му пишат акт за минаване на червено, добре че бях на задната седалка и като ме видяха се отказаха да спорът за цвета на светофара!! Знам и за мн др такива случки, имам приятел бивш катаджия и ми е разправял за много такива измами дето са правили, виждат те че си сам, спират те и просто си избират удобно нарушение, за да те изнудват за пари или ти пишат 1 бърз акт и ходи се разправяй ако си бил сам в колата.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта