Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 24 юни 2008 20:34


Получих писмо отговр на обжалването от "Агенция за държавни вземания " - прекратява се делото и отпадат исканията за плащане на акт и фиш поради нередовно призоваване и изтекъл погасителен срок.

@kibo_tom_8440 Аз акта съм си го платил месец след като излезе. Бяха ми прибрали контролния талон -куките бяха от 1во районно.
Ама отде да знам , че трябва да си пазя бележката за плащането 5 години след това :shock




Потребителски аватар
skilidka
Мнения: 305
Регистриран на: Пон 21 яну 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

:)

Мнениеот skilidka » Чет 07 авг 2008 19:45


преди 4 години ми взеха книжката за 6 месеца и ми наложиха глоба от 500 лв.

не съм ходил да си плащам досега-карам без книжка.

искам да попитам-някой знае ли дали има някаква давност наказанието и дали сега трябва да плащам тези 500 лв.

сигурно пише някъде в темите ама ми става дискомфортно като чета за наказания и глоби затова ако може някой да ми отговори направо-ще съм му благодарен.

ходих в КАТ ама там са едни опашки.....не ми стига времето да чакам:(


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Чет 07 авг 2008 23:35


Не казваш нищо дали си получил покана за писмо/ препоръчано, с обратна разписка, някой получил ли го е???/ Имаш ли писмо от Агенцият по държавните вземания ??
Ако нямаш - изтекъл е срока .Но щом книжката не е в теб - нямам си идея как се процедира. Във всеки случай не може да я обявиш за открадната.


Потребителски аватар
skilidka
Мнения: 305
Регистриран на: Пон 21 яну 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

:)

Мнениеот skilidka » Пет 08 авг 2008 10:41


не съм получавал никакви писма.

а книжката когато ми я взеха си беше с изтекъл срок.

досега откакто карам без книжка имам 2-3 акта за това.

все казвам,че не си я нося.

и тези актове не съм плащал-дали има някакво значение.

няколко пъти ходя до кат ама там са едни опашки-мамка му.

няма начин някой ден ще повися за да разбера кви са последствията:)

мерси все пак за отговора.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DimoNN » Пон 01 сеп 2008 11:12


Здравейте, утре ми изтича акта за превишена скорост и трябва да проверя дали е излязло наказателното постановление, според което предполагам ще ми вземат книжката за месец-два. Та въпроса ми е ако карам с изтеклия акт и ако ме спрат какъв акт ще ми пишат и колко точки/парички ще струва. Ако ида утре да проверя и има излязло постановление, дали мога да поискам удължаване на срока на влизане в сила с 1 месец примерно?


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ABSOLUT » Пон 01 сеп 2008 11:42


DimoNN написа:Здравейте, утре ми изтича акта за превишена скорост и трябва да проверя дали е излязло наказателното постановление, според което предполагам ще ми вземат книжката за месец-два. Та въпроса ми е ако карам с изтеклия акт и ако ме спрат какъв акт ще ми пишат и колко точки/парички ще струва. Ако ида утре да проверя и има излязло постановление, дали мога да поискам удължаване на срока на влизане в сила с 1 месец примерно?


На мене лично никога не ми е било готово наказателното постановление след изтичането на едномесечния срок на акта, винаги са ми го удължавали поне веднъж, т.е. за още един месец. Според мене и на тебе няма да ти е излязло постановлението. Но съвета ми към тебе е да не караш с изтекъл акт защото ще стане само по-лошо, това отнемане на книжката можеш само да го забавиш леко, но не и да го избегнеш, рано или късно ще останеш без книжката за месец. По-добре отиди да видиш какво става и най-вероятно ще ти удължат акта.


Потребителски аватар
stanislav_s
Мнения: 579
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот stanislav_s » Пон 01 сеп 2008 12:24


DimoNN написа:Здравейте, утре ми изтича акта за превишена скорост и трябва да проверя дали е излязло наказателното постановление, според което предполагам ще ми вземат книжката за месец-два. Та въпроса ми е ако карам с изтеклия акт и ако ме спрат какъв акт ще ми пишат и колко точки/парички ще струва. Ако ида утре да проверя и има излязло постановление, дали мога да поискам удължаване на срока на влизане в сила с 1 месец примерно?


Колега, ако акта ти е съставен в София може и да ти е излязло постановлението. В такъв случай няма да можеш да си удължиш акта - това не става "по желание на клиента", а само в случай че още не е излязло постановлението.

п.п. <CUT>
НЕ давай такива "съвети" знаеш, че не ги толерираме!
mod edit: Sunny

:oops: ок


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DimoNN » Пон 01 сеп 2008 13:18


ами аз и без това мислех да ида да проверя утре.. ама просто се чудех какви са вариантите... мерси:)


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Сря 01 окт 2008 20:58


днес ми писаха първия акт :Mr Green Fun
за шофиране без колан...
полицайчето каза че месец мога да джиткам с него и за да си взема талона към книжката трябва да ида да платя в КАТ акт-а (като питах на каква стойност каза : "НЕ ЗНАМ")
има ли някаква врътка покрай този тип актове?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Чет 02 окт 2008 0:08


Smoke написа:днес ми писаха първия акт :Mr Green Fun
за шофиране без колан...
полицайчето каза че месец мога да джиткам с него и за да си взема талона към книжката трябва да ида да платя в КАТ акт-а (като питах на каква стойност каза : "НЕ ЗНАМ")
има ли някаква врътка покрай този тип актове?

До последно беше 40лв и 10точки. Сега незнам дали е така :roll:
Аз имам само фишове за без колан


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Чет 02 окт 2008 7:07


принципно кат-аджиите бяха 2 бр.
млад и чичи...
сигурен съм че чичката беше по-висш....
дойде до колата и каза на младия да остави момчето на мира и да си ходи за другия път само да знае...
оня като каза : "Мен това не ме интересува направил е нарушение"
ей подуха ми се очите от яд :x
писа ми акта докато ми говореше на ТИ а аз на него на ВИЕ...бахти мурука недодялан.после нищо им нямало...
нестига че некултурен ми и неграмотен...тоя акт все едно с левия си крак го написал маняка :shock аз ако си заббия химикал в носа и пробвам по-хубаво ще го напиша..
каза ми че месец мога да пърдя с акт-а и да ида да платя в кат...като го питах колко пара оня каза според зависи :shock
минаха поне още 20 шофьора без колани ама аре...нали съм келеш трябва на мен да си избие комплексите


didko
Мнения: 188
Регистриран на: Пет 05 ное 2004 13:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот didko » Пет 03 окт 2008 13:49


Smoke написа:днес ми писаха първия акт :Mr Green Fun
за шофиране без колан...
полицайчето каза че месец мога да джиткам с него и за да си взема талона към книжката трябва да ида да платя в КАТ акт-а (като питах на каква стойност каза : "НЕ ЗНАМ")
има ли някаква врътка покрай този тип актове?


За неизпълние на задължението за използване на предпазен колан или за носене на каска (чл. 183, ал. 4, т. 7 ЗДвП) - 8 к.т.; и 50 лв. глоба :roll:


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот fill » Пет 03 окт 2008 14:46


stanislav_s написа:Колега, ако акта ти е съставен в София може и да ти е излязло постановлението. В такъв случай няма да можеш да си удължиш акта - това не става "по желание на клиента", а само в случай че още не е излязло постановлението.


На 18 септември ходих до КАТ София за удължаване на акт ( не ми се плаща в момента акта ) минах на дясното гише където е малко по-навътре и му казах : Добър ден за удължаване на акт?
Погледнаха ми акта без да проверят дали е излезнало постановлението и ми го удължиха до 30 ноември :shock
При моя случай стана........ :lol:


Потребителски аватар
Papa_Dock
Мнения: 835
Регистриран на: Вто 30 ное 2004 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Papa_Dock » Пет 10 окт 2008 18:30


Днес прочетох нещо интересно поне за мен в Австрийски безплатен вестник :shock точно така колеги тука има безплатни вестници. Спирам лиричното спам отклонение. Новината е относно въвеждането на нови категории специално за двуколесните превозни средства. Попринцип новите категории трябва да бъдат валидни за всички страни от ЕУ, за Булгаристан никой незнае кво ще стане.

Цитат:

Най-късно до 2011г. категорията за мотопед придобива ново име АМ. Също така се появява и нова категория А1, която включва мотори до 125 кб.см. и ще може да се взима от 16 години, освен това категория B ще включва и А1, както сега заедно с B имаме и М. Следващата ще е А2, която ще се взима от 18 (писали са обаче, че ще е за леки мотори, без повече подробности). И последната категория остава А (също обаче не пише какви кубици включва), която ще се взима от 24.

Ако и в БГ го приемат този закон ще е много добре за хората с B, които няма да имат нужда да карат курсове за 125 кб.см. Според мен мотивите на политиците са свързани с намаляването на вредните газове, които натоварват околната среда.


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Нед 19 окт 2008 20:27


Айде и аз в кюпа.. за сефте :twisted: .

Та така... в акта не съм писал възражение.. но искам да се възползвам от 3-дневното си право.
Може ли някой да ми даде образец на жалба или възражение или както там се води за грешно попълнен акт? А и до кого трябва да го адресирам?
Благодаря предварително!



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта