Форд Фокус проблем-термостат

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Чет 30 юни 2011 15:13


Mihailov78 написа:На моите коли слагам Vernet, никакви проблеми не съм имал. Въпреки, че някой не одобряват тази марка. Пробвай с такъв ако искаш (гледам руснаците такъв са снимали). Около 10-15 лв са.

Ето я темата от техния форум, 16 страници са писали за твоя термостат :lol:

:arrow: http://ffclub.ru/topic/41180/jump_480/#comments


Форума е специално за твоя модел и ми се вижда добър ако отбираш руския.


Вече има и гугъл преводач благодаря колега :))) :beer




Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Чет 30 юни 2011 19:44


Колеги, до края на седмицата ще го сменям и ще пиша какво е станало.

Поздрави и знайте от VW по- хубаво няма :обичам ви


Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Чет 03 май 2012 23:41


Благодаря на вас колеги от форума на WV и на двама колеги от Форума на Форд и Фиат.

Колеги,
дойде момента когато мога на спокойствие да опиша двете стъпки за оправяне на проблема при Форд Фокус 1.6, 16V (problem ford ford focus 1.6, 16v thermostat)

Проблем: Когато излезем на разходка извън града колата вдига температура (стрелката отива в червения сектор)
"Елементарни" Причини:
1.Проверете нивото на охладителна течност разширителен съд (дали имате такава)
2.Проверете капачка на разширителен съд.
3.Проверете маркучите които влизат и излизат от разширителния съд за запушвания.
4.Проверете датчика които е навит директно на главата отгоре( той не е потопен във вода при 1.6 е един единствен командва перката и стрелката на таблото)
5.Ако проблемите ви не се оправят следващата стъпка е да си смените термостата (по възможност на 74г.от мото пфое 43лв.)
6.Ако и след смяната на термостат проблема продължава някой от вас ще се усъмнят във водна помпа, перки на водна помпа и т.н.
7.Ако след смяната на водна помпа или най-малко след свалянето и, и установяването, че тя е добре и проблема продължава следва да изберете два вариянта.
Майсторите ще ви кажат, че ще трябва да свалят и дад правят главата няма друга причина за тях. Ако нямате признаци за сваляне на глава: в маслото имате антифриз,лесно ще разберете маслото става кафеникаво като боза. Ако и охладителната течност е чиста без масло в нея не правете този ремонт може да го спестите.
Тогава идва вече откритата технология за справяне с проблема.
Лично на мен ми коства една календарна година.
През лятото карах без термостст, а зимата слагах и в студовете нямаше проблем(в града).
1.Първата стъпка- прави се бай пас на маркучите убединява се големия и малкия кръг за да има по голяма циркулация на топла вода и да отваря големия кръг.
Тук може да изтеглите официалното решение на проблема от форд:
http://dox.bg/files/dw?a=ae50564488

2.Вариянт две(аз карам така)- Махате термостата уплътнятвате добре кожуха в който седи със силикон. След това купувате термостат за рено 5 който започва да отваря на 75г. и го поставяте на изхода на двигатея на входа във входящия горен маркуч (голям кръг) към радиатора. Лично аз го пробих термостата с 1.5мм боргия за да има къде да бяга въздуха и да не прави възглавница.
Намерих една статия на колегите от фиат и се надявам да не се обидят, че ще публикувам тяхни материали тук.
подробното описание свалете от тук:
http://dox.bg/files/dw?a=3fdc1df1cf

В момента карам с термостат от рено 5 и колата е в идеално здраве. Сега се прибирам от планински преход и перка не се е включила. В тест режим ( задържате бутона за нулиране на км. двъртите на контакт палите и се появява тест режим.Натискате още точно десет пъти и се появява температурата на колата) не е вдигала повече от 90-92г.

Ремонтите които извърших преди да разбера за тези решения са:
Смяна датчик на температурата.
Шлайф на глава, смяна гумички, напасване клапани.
Смяна на пет термостата+обръщане на термостат(съмнение за ментаци,варене, оригинални от мото пфое съмнения и пак съмнения, варене).
Смяна атифриз три пъти(веднъж проба с вода).
Смяна водна помпа.
Смяна капачката на разширителния съд и други които изпускам.

Проблема решен с термостат за рено 5 цена 13-14лв.

Изборът е ваш.

Поздрави,



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта