Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefarata » Чет 17 сеп 2015 10:23


Знам , че има доста хора тук във форума, които не карат VW , аз от скоро съм така , но и както знаем този форум е the best , така че ми е интересно има ли такива , които са притежавали или в момента притежават Сценик, с цел обмяна на съвети или просто за лаф относно този модел автомобили.




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 17 сеп 2015 13:42


Аз нямам, но братовчед ми за 7 8 години смени 4 5 сценика набор 98- 2002 година. Супер доволен е. Ако те интересува нещо питай- ако знаем ще казваме :th_up


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот forski » Чет 17 сеп 2015 15:58


Толкова е бил доволен, че ги е сменял през година :mhihi


stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefannankov » Чет 17 сеп 2015 16:05


Ключово е че си избягал от сбъгясалия и често сбозяващ се двигател 1,6 е бензин. Останалите неща са евтини за поддръжка при това със сносни части. Преди да купиш части от магазин първо провери частите на Старс 94, оказва се често че те са вносители, имат и румънски части и като цяло се ориентират бързо в разнообразието от възможности при частите.
Чувам за проблеми с ръжда по задния мост - стабилизиращата щанга, но зависи от екземпляра. Окачването е евтино за поддръжка и противно на схващанията не се прецаква лесно.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 17 сеп 2015 16:07


Не. 1вото беше с десен волан 1.6 бензин/газ, докара го от англия. Второто същото, но с ляв волан- пак 1.6 бензин. 3тото 1.9 дизел, даде го на баща му, който още го кара, 4тото е пак 1.9 дизел, което още кара. Имаше едно из между тях - което купи и веднага го продаде- нещо не му хареса в тая кола и я махна.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот kris11 » Чет 17 сеп 2015 18:32


Приятел има с авт. ск. кутия 2л. Сменя кутията 1 път, 2 пъти прави ремонт на 2 рата - не е доволен / но през клизма го казва./ Гори му над 14 на бензин в града. В града не го кара. :screwy


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот muns61 » Чет 17 сеп 2015 19:25


Ако имаше Сценик с 1.8 моно, щеше да е моята кола.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefan4o » Чет 17 сеп 2015 20:52


2.0 8-клапанов е много убав мАтор. Имам колега с такова, работи и върви чудесно.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefarata » Чет 17 сеп 2015 20:57


Аз малко по неволя се "събрах" със сценьо- станах татко и се оказа, че в Поло-то( с 4 врати, но хечбек) не се събира и половината количка. Освен това и бюджетът не ми позволяваше да посегна към Vw от типа на Шаран, та затова.
След малко четене по форумите се насочих към Сценика с двигател 1.9 dti. По характеристики този мотор ми заприлича най -много на tdi-то 90 к.с. на фолксваген- с помпа бош, съединител с обикновен маховик, 98 к.с.(малък данък), турбото не е с променлива геометрия. Екземплярът, който взех е от немско, 1-ва фаза, 99'набор, добре поддържан(интериорът е като нов), но с външни забележки- основно по праговете, които са изгнили и са за смяна. По километраж е на 190 000км, но е връщан с около 100000.
Първите ми впечатления са смесени- след 110-120 км/ч. моторът се чува много в купето; имам някакво скърцане отпред отляво.което като натисна спирачката изчезва; корозията, която вече споменах, също така скоростният лост се клати като на стар автобус- скоростите си влизат перфектно по всяко време. Четох, че било от някаква пружина, която се разтягала с времето. Като плюсове мога да посоча, че е доста пъргава (може би още не съм свикнал от 64 на 98 к.с.); събира доста багаж; има разни глезотиики като управления на касетофона от волана, задни масички, доста "тайници" в купето и др.
Поуплашиха ме за задното окачване, което било торсионно, че струвало майка си и баща си, но засега нямам наблюдения.
Другото, което ме дразни е, че пали малко по-трудно студена, ама нямам време да погледна от какво е, но човекът, от който я взех ми каза, че зимата зареждал акумулатора 4-5 пъти, та ще почна с него.
Надявам се поне да се представи наполовина добре на Полото, което карах преди сценика- 4 години и навъртяни 50000 км. без да пипна нищо по окачване или двигател.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот muns61 » Чет 17 сеп 2015 21:06


Ръждата е основен враг на този автомобил, моторът ти е добър, ако не е издухан от германеца по посолените аутобани.
Механиката е Меган, предницата страда от втулки на носачите.. Не им харесвам и рейките.
Горе-долу прилична возия, малък багажник за размерите на купето. Аз бих предпочел комби, пред този щъркокрак французин.


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Jogo_1 » Пет 18 сеп 2015 17:27


Здравей, карам такова с 1,6 - 16, вече 6-7 години, предимно градско. Машинката е много удобна, и общо взето непретенциозна, частите не са скъпи. Предимно жена ми я кара, и като гътне седалката събира нейното и на малкия колелетата заедно с 1001 неща. Доста практично автомобилче.


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Marto_cafeto » Пет 18 сеп 2015 18:03


Семейна кола ! Имахме три и от 3-те бяхме супер доволни. Отзад сядаме 3-ма и нямаме проблеми. Ако ще е Scenic гледай да е изпълнението Kaleido. Почти всички възможни екстри


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 18 сеп 2015 21:27


Много ми харесват като коли тия рендета. Кефят ме "тайниците" под задните стелки, хладилната жабка, позицията на седене и още доста неща. Когато ми трябва кола за големи обемисти багажи вземам от братовчед ми колата, махаме задните седалки и се получава малък бус :th_up Возил съм веднъж 2 фризера за сладолед, от тия дет им се лъзгат стъклата отгоре и остана още доста място отзад. Дори преди време почти се бях навил да си купя такова, но вече са доста старички, а исках по-нова кола, затова купих полото. А за по новия модел след 2004та май беше- питах доста майстори- всеки вика- бягай от тях, стария им дизел бил в пъти по-надежден. :dontknow


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefarata » Пет 18 сеп 2015 21:41


Ее , супер, събрахме се групиюка, мовем да си спретнем нещо като "рено сбирка само за VW фенове" :cool


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Bai Sando » Пет 18 сеп 2015 22:38


Няма лошо да си фен на фв и да караш рено или каквато и да е марка кола.
От моите наблюдения на бензинови такива и по приказките на клиенти не съм чул за кой знае какви сериозни оплаквания или ремонти по тях.Бива ги,стига да не ги е подгонила ръждичката.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта