Airbag на New Beetle и столче за бебе

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
nadine
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Airbag на New Beetle и столче за бебе

Мнениеот nadine » Пон 21 фев 2011 11:36


Помооощ!
Имате ли идея къде да търся евентуалното изключване на предна дясна въздушна възглавница на новия бийтъл (бензин, 2001, ако е от полза...)? Искам да слагам там кош с бебе, но, естествено, не смея с включен airbag :-( Едва намерих количка, дето да му влиза в шантавия багажник на любимия дребосък, та се надявах поне с бебешкия стол да имам повече късмет :lol:
Или се чудя дали пък има начин изобщо да извадя възглавницата оттам...? Разбира се, не смея да упомена на мъжа ми точно тази идея де, та да питам първо тук, преди да ме е скалпирал :mrgreen:




Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Airbag на New Beetle и столче за бебе

Мнениеот brabus » Пон 21 фев 2011 22:22


Здравей,
ако няма опция за изключване на пасажерската въздушна възглавница от жабката, с ключа от колата, не те съветвам да слагаш столчето с детето на предната седалка.
Има опция (при пълна версия на VAGCOM) да бъде изключен софтуерно, но аз лично не бих се доверил на такъв вариант. До колкото съм чел ако има така наречената ключалка за изключване, съответно с индикация на таблото, то веригата на въздушната възглавница се прекъсва буквално механично.

П.П. Аз лично нямам доверие само на софтуер за такива неща .


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Airbag на New Beetle и столче за бебе

Мнениеот Matematiks » Вто 22 фев 2011 3:44


не може ли да се прекъсне кабела за задействане с една букса просто,или ще почне да трупа грешки :roll:


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Airbag на New Beetle и столче за бебе

Мнениеот Vladko » Вто 22 фев 2011 9:30


Със софтуер става перфектно,аз съм изключвал на доста коли и няма никакви грижи.По нататък когато няма нужда вече от столче на предната седалка,може пак да се включи. :wink:


vw cabrio
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Airbag на New Beetle и столче за бебе

Мнениеот vw cabrio » Вто 24 май 2011 21:26


Аз да попитам по принцип не е ли забранено от закона да се вози бебе на предна седалка, доколкото знам мястото на детският стол е на задната седалка. И да попитам авторката на темата, ако е възможно на Л.С. да ми пише марката и модела на детската количка, която влиза в багажника на бръмби, :oops: че и ние ще имаме скоро подобен проблем. :wink:


Потребителски аватар
Svetlioman
Мнения: 308
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Airbag на New Beetle и столче за бебе

Мнениеот Svetlioman » Вто 24 май 2011 21:29


на познат му търсиха 80 кинта да премахнат този аербег.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта