New Beetle светещи лампи за масло и антифриз - дизел ALH

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

New Beetle светещи лампи за масло и антифриз - дизел ALH

Мнениеот morfei1 » Вто 11 сеп 2012 9:21


Битъла е дилез 90к.с ALH.

При палене, лампата за антифриза свети в синьо. След като позагрее колата лампата гасне. Нивото на антифриза е нормално, грешки няма.

Въроса ми е. Тази лампа показва, че мотора още е студен, тъй като няма уред за температурата или има някакъв проблем с колата.


Лампата за маслото свети в оранжево и не иска да изгасне. Маслото е на максимум, по книжка 4.5л. Грешки няма. Според компютъра, налягането на маслото е нормално, че нивото на маслото е ниско, което според щеката е на максимум.

Някой да се е сблъсквал с тези проблеми :roll: ?




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: New Beetle светещи лампи за масло и антифриз - дизел ALH

Мнениеот pedalchobaba » Вто 11 сеп 2012 18:10


Колега, индикацията за температурата на водата е в ред. Така е направена. В духа на стария Бръмбър - да и не.
Докато двигателя е студен свети в синьо, след това угасва. А иначе, когато тази контрола светне червено .... вече е късно. :lol:
Имах една идея преди време за темературата на охладителната течност, но така и не ми остана време да я доразвия. Тъй като температурния датчик е същия като на Четворката, да изкарам показанията му горе над огледалото за обратно виждане на мястото на темпертурата на околния въздух. Тъй като може да се програмира и във Фаренхайт най-вероятно ще може дигитално да показва до 120 градуса. Съпротивлението на двата датчика разбира се различно, но предполагам с малко играчка би могло да се напасне. После пък си рекох - майната му, тя щерката така или иначе не гледа по таблото, та камо ли горе.
Не, че искам да се хваля с тъпотата си, но въпроса за маслото не го разбрах. Те контролите са червено и жълто. Знаеш жълтото кога свети. Ако има датчик за нивото ... а ако го няма ... Коя година е Бръмбъра?


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: New Beetle светещи лампи за масло и антифриз - дизел ALH

Мнениеот morfei1 » Вто 11 сеп 2012 21:43


Датчик за маслото има, маслото е на макс, но според Бош КТС, нивото на маслото е ниско, може би и затова свети в оранжево.

Един колега даде съвет да разкачим акумулатора, за да рестартираме компютъра.

Битъла мисля е 2000-2001, мисля че ТДИ-та са все с датчик за масло :roll:



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта