Битъл 2.0i - 115 к.с. - претрисане на празен ход - РЕШЕНИЕ

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
batPetyo
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 29 юни 2013 17:37
Автомобил:
Двигател:

Битъл 2.0i - 115 к.с. - претрисане на празен ход - РЕШЕНИЕ

Мнениеот batPetyo » Сря 11 сеп 2013 12:18


Здравейте колеги, от скоро сме собственици на Битъл ( за съпругата ми ) със съответния мотор и разбира се имаме следните проблеми :

1. Претрисане на празен ход
2. Повишен разход на гориво и силна миризма на суров бензин
3. Ясно изразено невървене на автомобила

При мен проблема се оказа в една помпа за вторичен въздух която не работеше и тъпото е че, няма как да го разбереш преди да се прецакат още куп неща. Диагностиката ми показа грешка в катализатора и разбира се първата Ламбда сонда си беше отишла. Естествено моята беше само едни никакви 280 лв. BOSCH оригинална с 4 кабела.

Решението - сменихме помпата за вторичен въздух с такава от моргата за 50 - 60 лева. махнахме катализатора и ми изработиха права тръба с втулки в двата края и разбира се първата сонда беше заменена с оригиналната си, после кабели и свещи - тотал около 500 лв. с труда.

Резултата - колата стана доста по бърза и доста по икономична, няма го досадното тресене, мисля всеки лев така похарчен си струва. Ако някои иска адрес или телефон на момчетата които ми го свършиха да пише на лични. Взеха ми 65 лева за труда - стана за 1 ден и съм много доволен от тях, по мое мнение са едни от най-добрите във Варна на тема електроника - особено когато става въпрос за скъпи коли - S класи, M - серии и т.н.


Успех на всички!




Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта