Затъмняване на стопове...

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот dinkonikolaev » Съб 22 май 2010 21:24


Облепяш с хартиено тиксо.Купуваш си спрей на Dupli Color черен трансперант и пръскаш докато ти хареса.




Потребителски аватар
Limp
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnitsa

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот Limp » Съб 22 май 2010 21:38


Аз си мислех, че от вътре се пръска, този спрей би ли издържал на атмосферните условия? Иначе благодаря за инфото, вчера го гледах този спрей и се чудих за какво може да се използва :)


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот dinkonikolaev » Нед 23 май 2010 5:16


Става супер ;)


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот kr1s0 » Пет 11 юни 2010 22:14


Колеги върху този транспарантен спрей няма ли да се слага 1 ръка лак примерно ? :kissy:


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот dinkonikolaev » Съб 12 юни 2010 17:02


Аз не съм слагал но все пак държи :wink:


Потребителски аватар
Limp
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnitsa

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот Limp » Пет 18 юни 2010 13:32


Имам малък проблем - въпрос. Днес затъмнявах стоповете с Dupli Color Transperant Black и светлините за задна станаха супер, но на другите участъци чисто и просто не си личи :roll: Нанесох три тръце и пак нищо и се отказах да нанасям повече. Какво да правя от тук нататък? Да пръскам с черен спрей, ще стане супер тъмно ...


Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот vaso18 » Пет 18 юни 2010 13:42


а ти раздруса ли хубаво спрея да не би да си изцвъкал по концентрираното в началото и след това да ти е останал по светлия лак защото от три ръце става доста тъмничко по принцип :beer


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот G-HELL » Пет 18 юни 2010 13:51


Limp написа:Имам малък проблем - въпрос. Днес затъмнявах стоповете с Dupli Color Transperant Black и светлините за задна станаха супер, но на другите участъци чисто и просто не си личи :roll: Нанесох три тръце и пак нищо и се отказах да нанасям повече. Какво да правя от тук нататък? Да пръскам с черен спрей, ще стане супер тъмно ...

А преди да нанесеш спрея беше ли зашкурил стоповете с водна шкурка 800 или 1000 или 2000 ? и сигурен ли си че си нанесал спрея равномерно. Също не трябва да има вятър ако пръскаш навън и по-добре в гараж ама смятам че 2-3 ръце са достатъчни зависи какъв ефект гониш да бъдат тъмно черни или прозиращо черни

Ето на тъмно и на светло как ми изглеждаха преди стоповете :) това се дължи на почти цял спрей понеже тогава прекалих защото много много не разбирах как стоят нещата. Не е хубаво да се правят толкова тъмни като моите защото като натиснеш спирачка особено на голф 3 много много не се вижда на слънчево време светлината а бялата светлина не е много на добре да се затъмнява за това умишлено я оставих може леко да се опуши но да е по малко от другите части на стопа.Та съветвам те да не си правиш стоповете като моите както бяха че някой да не ти влезе в багажника :P


Потребителски аватар
Limp
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnitsa

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот Limp » Пет 18 юни 2010 14:02


Еми друсах го, грубо над 2мин., а и първо пръснах секцията на задните и те станаха доволно добре, нито тъмни, нито пък много светли. След това пръсках секцията за мигач ( Голф 4 ) и там просто не си личи след 3 ръце, отказах се да не "усера" още повече работата. Дали да не пробвам пак, но пък доста ще се наслои над 3 ръце :? Ето и нагледно какво "сътворих"
Изображение
П.П. "Боядисаната" секция е втората от горе надолу.
П.П. Не не съм шкурил изобщо. Да пробвам ли сега? Върху боята, имам водна 1500 и 2000.


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот G-HELL » Пет 18 юни 2010 14:08


Мен ме съмнява че или тръскането ти не е достатъчно или спрея е менте или му е минал срока на годност знам ли или да е изветрял няма как след 3 ръце мигач да изглежда като минат само с лак :roll: по-добре не го пипай за сега а намери някой твой познат който евентуално е правил тази процедура или вземи някоя прозрачна пластмаса и пробвай спрея върху нея пръсни да видиш дали затъмнява изобщо и така иначе зашкурването се прави не заради самия цвят ами за да се матира повърхноста и да хване по-добре боята така че се увери че спрея е наред преди да правиш каквото и да било от тук нататък :) надявам се знаеш че трябва и да се облепи колата около стоповете а даже е и препоръчително да се махат когато се прави това :wink:

Последна промяна от G-HELL на Пет 18 юни 2010 14:15, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Limp
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnitsa

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот Limp » Пет 18 юни 2010 14:11


Еми купих го от Mr.Bricolage, а и срок си има. Странното е, че задната стана добре!? Шкуренето има ли важна роля, защото както казах не съм го минавал с водна...


gtdpower
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 13 фев 2010 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sandanski

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот gtdpower » Пет 18 юни 2010 14:15


А ако ти писне с какво се премахва ?


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот G-HELL » Пет 18 юни 2010 14:20


gtdpower написа:А ако ти писне с какво се премахва ?

Лошото е че един път затъмниш ли ги после махане няма освен със шкурка поне аз не се сещам за друг начин иначе ако махнеш черното със шкурка нали ще остане матирано после за да се оправи с блясък предполагам че трябва да се използва безцветен лак или червените всетлини да се минат с транспарентен червен спрей и после целия стоп с безцветен лак не съм пробвал до сега но определено след шкуренето не изглеждат много добре аз поне за моите стопове за 1 година 3-4 пъти купувах спрей и се ги шкурех и пак ги пръсках докат най-накрая ми харесат как съм ги направил :) а за шкурене задълйително водна шкурка да не с някой шкурка за гипсова шпакловка да ги подкарате :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот vaso18 » Пет 18 юни 2010 14:34


като ти писне леко без упорити усилия с парцалче напоено с бензин.след това шкуриш на вода и полирваш със паста и готово


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Затъмняване на стопове...

Мнениеот G-HELL » Пет 18 юни 2010 14:35


И това е идея не се бях сещал :) :beer та иначе моите стопове се засилих да ги затъмнявам понеже исках да ги поосвежа плюс това са понапукани едни такива и исках да не се набива това на очи ама скоро време ще ги махам и ще си търся стопове от някой ГТ :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: borovesnik и 18 госта