Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот Pet_rov » Вто 29 юли 2014 13:59


И на мен ми се наложи да пръсна предна и задна лайсна на бронята на Пасата. Само че имах и за китосване, щото мушмуроците, боядисвали преди мен, бяха подкарали направо върху калта. Накрая боята се нацепи и шупна. Използвах спрей на Боди за пластмаса, черен мат. Пръснах 2 ръце и се получи добре. За съжаление, апаратът ми се прецака и не можах да направя снимки на процеса.




jordanik
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот jordanik » Чет 14 авг 2014 21:43


Ето какво свърших аз със спрей черен мат.Първо изшкурих детайлите с шкурка 500.После ги пръснах с шприц-кит на спрей:

Изображение

След изсъхването им ги минах с водна шкурка 1000 и ги пръснах с черен мат за пластмаса:

Изображение

Резултатът е перфектен,а и покритието е много издържливо/правил съм и други неща така и все още са,като нови/


Потребителски аватар
ch2mod
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: извън София

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот ch2mod » Нед 15 фев 2015 5:35


Колегата от горния пост е най близо до истината
най добър резултат се постига след леко пилване с шкурка 240 или 320 зависи от самия детайл
след това измиване 2 ръце шприц кит на спрей много леко забърсване с финна щкурка да изпадат по едрите частици и отгоре черен спрей 2-3 ръце
пробвал съм с какви ли не спрейове но съмнай доволен от гръцките Cosmos които са по около 5 лв


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот Xpu100 » Пон 02 мар 2015 22:59


Колеги, при мен става дума за GTI пакета. Освен, че е избелял, има и дупки (предният собственик го е хващал си видии да не го крадат, деруги и е грозна картина. Как да подходя за да го направя стабилно и грапаво както си е оригинално?
Обяснете ми стъпките като за олигофрен моля!

Разполагам с пистолет за боядисване и компресор също така.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот taran » Вто 03 мар 2015 7:40


Първо залепи дупките,после китвай увредените места.Като препоръчвам да си вземеш кит за пластмаса,моя фаворит е на Мипа,по вид и качества не отстъпва на този на Глазурит.
след това някакъв филер.От направеното до тук фабричните грапавини по-скоро ще изчезнат.Вече ако ти харесва,може да пръснеш лаисните в цвета на колата,ако не или структурен спрей,или структура за пистолет.С втората и заигравка с налягането и разстоянието от детайла може да промениш едрината на частиците.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот vucata » Вто 03 мар 2015 7:57


По-добре е да си вземе 2ра ръка и да не се занимава с тези. След това да ги мине със сешуар за горещ въздух :th_up


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот Xpu100 » Вто 03 мар 2015 13:40


Е колега, някакви дупки по 1-2 милиметър от видии не вярвам да ме накарат да дам стотина лв за нов пакет, който гарантирано няма да е по-добре от моя. Просто искам да знам технологията на качественото боядисване на тези и ще ги направя супер, както и черните елементи по широките брони и ножа.

Принципно мисля да ги китна проблемите места, после да пошкуря и сега минава ли се някаква основа (грунд) преди структората?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот vucata » Сря 04 мар 2015 11:35


Моя пакет беше много избледнял и захабен, но със сешуара всичко стана като ново. Година и половина след това пакета си беше като нов след тази манипулация.


lili4ev
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 15 яну 2013 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Re: Боядисване на елементи по колата със черен матов спрей.

Мнениеот lili4ev » Сря 04 мар 2015 22:42


Това със сешоара го пробвах,и наистина ефекта е уникален!Никакви шпрейчета повече!Благодаря! :drunk



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lapidus и 157 госта