Полиране на фарове на Бора

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: Полиране на фарове на Бора

Мнениеот yobremove » Чет 09 окт 2014 15:45


Определено си заслужава да ги полираш, стават като нови независимо, че са на 15г. По принцип се полират само отвън, но при мен се наложи да се полират и от вътрешната страна, защото бях с Н4 крушки с повече ватове и се бяха матирали и от вътрешната страна. Не беше проблем, защото фаровете бяха разглобени заради монтажа на лупите. Както писаха колегите по горе става с 2 вида водна шкурка и пастиране след това. Предлагаха ми и прозрачно фолио за допълнителна защита срещу камъчета и др. след това, но не сложих. Вече половин година са перфектни.
Прикачени файлове
190720141428 - Copy.jpg




Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Полиране на фарове на Бора

Мнениеот lz2aii » Чет 09 окт 2014 15:55


Понеже моите сам си ги полирах и за това мога да те уверя, че не е голяма философия. Ако само са пожълтели (нямат по-сериозни видими драскотини) вземаш шкурка 1200 и 2000 и жулиш здраво на вода. Долу-горе по 15 мин. на фар общо с двете шкурки. След това се минава с полир паста и фарът е като нов. Пастата се купува от магазин за автобои. С 25 грама си оправих и двата фара. Като цена ми излезе общо около 4 лева, като имам материал за още едно полиране :mhihi . http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=384863&start=1155


INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Полиране на фарове на Бора

Мнениеот INJENERA1 » Пон 20 окт 2014 14:22


Здравейте!

Полираха ги, станаха бомба, сега друго е в тъмното. На единия по-стария, който беше пожълтял... има малки пукнатини му пръснаха лак, уж за по-дълга защита... стана идеално. Другия без лака само с паста, защото не е паднал все още оригиналния лак. Ще се ползват още известно време. Доволен съм!

Поздрави!


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Полиране на фарове на Бора

Мнениеот lz2aii » Пон 20 окт 2014 14:29


Браво. Друго си е с чисти стъкла. По какъв начин ги полира?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта