Втори резервоар

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Втори резервоар

Мнениеот shulio » Пон 26 яну 2015 21:46


Здравейте. Имате ли идеи как да се направи втори резервоар на пасат 1994 комби. Като трябва да е с външно зареждане. Идеята е да не се губи комбито. За това искам да сложа резервоара в един от джобовете отзад. Обаче как да се направи излаза навън. Трябва да има някакъв вид и капачка както си трябва. Изрязал съм от друг пасат калника ( тоест капачката ) и мислех да го ползвам за донор, но като премерих излезе, че ще изгубя доста пространство от джоба. Дали има вариант за използване на такъв вид капачка

http://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fmotochasti.eu%2Frezervoar-kapachki-c-676.html&ei=XJjGVIKWEsbJObvtgeAP&bvm=bv.84349003,d.bGQ&psig=AFQjCNFoxg9-5OgCeOr_XaPCTfGG8479CA&ust=1422387660184972

Или нещо подобно. Искам да стане горе долу културно :). Да се монтира като на газовата уредба зареждачката. И да може да се заключва разбира се.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Втори резервоар

Мнениеот phantom_ » Сря 28 яну 2015 7:42


С кAквa цел?Зa олио ло ще се използвa ?


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Втори резервоар

Мнениеот дърт милиционер » Сря 28 яну 2015 18:38


Хм.....на Калотина такива най ги разпарчетосват.Биг Брадър вижда всичко.


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Втори резервоар

Мнениеот shulio » Чет 29 яну 2015 10:48


Да за олио ще се ползва. А към милиционера - чии ще го дира на Калотина ?


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Втори резервоар

Мнениеот дърт милиционер » Чет 29 яну 2015 18:51


Не исках да те обидя. Забелязал съм че куките са подозрителни към такива екстри.


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Втори резервоар

Мнениеот shulio » Чет 29 яну 2015 19:28


Е те са подозрителни и сега, като ме видят пред блока да наливам от тубите през нощта и спират и почват да викат и като им дам да подушат какво сипвам и си заминават :). До сега резервоара го бях направил отпред на мястото на казанчето за чистачките, а него го бях сложил отзад в джоба.Обаче има 2 недостатъка. 1-во помпичката на чистачките няма сила и цицките пикаят. 2-ро отпред като се сипва олио все малко се олива и малко днес малко утре и всичко става мазно. А олиото не е като маслото да се измие на автомивката. То става на силикон и няма махане. За това искам нещо по-културно да се направи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Втори резервоар

Мнениеот muns61 » Чет 29 яну 2015 20:52


Oтзад под багажника и бронята имаш чудесна кухина. Ха на бас, че нищо няма да направиш? :mhihi


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Втори резервоар

Мнениеот shulio » Чет 29 яну 2015 21:11


По първото изречение - къде по-точно е тази кухина. Утре ще проверя.
По второто изречение - ?


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Втори резервоар

Мнениеот azrod » Пет 06 фев 2015 23:28


muns, не бъди толкова сигурен, имам познат дето на всичките си бусове е направил инсталации от олио. Всяка следваща е по-кадърна от предходната - трипътни клапани, подгрев на олиото, нивомер. За всеки влак си има пътници - важното е човек да е последователен и да не се отказва още при първата пречка :)


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Втори резервоар

Мнениеот shulio » Съб 28 мар 2015 20:59


Не можах да намеря културен начин за направа за изхода от резервоара. За това ще сложа една туба 5л в единия от джобовете отзад в комбито и с медни тръби отдолу където минават оригиналните горивопроводи и съм готов. Като зареждам нафта малко ще мерише вътре в купето ама не мога да се сетя за друг начин при които не се жертва комбито. Кухината я видях къде е - точно зад оригиналния резервоар. Там е удобно ще се направи резервоарче, но остава проблема с излаза. Може да се направи излаз на бронята като при газовите уредби и ще е горе долу добре. Обаче точно там на капачката ми свършват идеите.


EDIT: Прокарах медни тръби за газова уредба 8мм и 6мм за двата кръга на нафтата. Отдолу даже си има щипки за още два горивопровода освен оригиналните. Тръбите през едната от тапите ги вкарах в десния джоб на комбито. От там скоби и маркучи и една бяла туба за да виждам колко гориво има. На нея пробих по тесни дупки за маркучите и ги набих. Един за права нафта един за обратна и един за отдушник. Като се пълни се вади тубата от джоба и се налива. После си я връщаш и продължаваш. Не е както исках, но пак е добре за сега.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта