Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Чет 28 мар 2024 14:24


Да допълня темата, с неща, които тия дни "донакичих" по моята медия:

1. Камера за задно виждане. Ползвах ето тази, понеже ми хареса, че е на 200 градуса ъгъл - https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802mziQqm
Монтирах я вътре на комбито. Реших, че така ще избегна всички варианти да се намаже нещо от водата, а и няма да е постоянно мръсна(камерите отвън се цапат нон-стоп, особено зимно време, когато е влажно). Освен това, задната чистачка работи във ваша полза и чисти стъклоко и пред камерата.
* тук отварям скоба. Проверете предварително какъв тип входен видео сигнал поддържа вашата медия. Повечето поддържат минимум AHD 720p, моята например обаче поддържа и AHD 1080p 25Hz, затова взех и такава камера, за по-добро качество на картината. Някои може да поддържат и/или CVBS, а оригиналните камери вадят трети тип видео сигнал и за тях трябва преходник към китаеца.

Как съм я вързал: От медията китаеца "подслушва" кан-шината и прихваща 12 V при даване на задна. Това е означено на кабел отзад. Пуснах кабел от тези 12 волта до захранването на камерата отзад, успоредно с чинча за видеото. По него върви и масата(от края на чинча за медията излиза син кабел за масата, връзвам го с друг син кабел от медията), така че реално назад вървят 2 кабела до самата камера.

Как го прекарах: зад медията има дупка, която води зад жабката, с леко напипване се действа тук. Оттам, покрай бушоните надолу се свалят корите(на щипки са, така че внимателно да не ги счупите), кабелите влизат под праговете и мокета.
До задната седалка вървят лесно, оттам по колонката нагоре(колонката над подглавника до тавана е на торкс 20-ка, под капачката за AirBag), след това между тавана и прозореца и така до средата на тавана малко преди багажника. След връзване си настройвате спомагателните линии там където ще минават гумите отзад. Ще добавя снимки по-късно.

Тоест, няма смисъл да хващате плюс и маса от светлината на задния номер или друг източник наоколо. Ако все пак решите да го правите, купете си стабилизатор на напрежението: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A , понеже при VAG автомобилите, при запалена кола напрежението никога не е константно и понеже се мени, видео сигнала от камерата трепти и картината се разваля. Освен това, така камерата е захранена постоянно и работи постоянно което я амортизира излишно, защото нейната функция е да ви помага само при паркиране или движение назад, което се хваща както казах от кабела на медията с включване на задна предавка.

2. Външен микрофон за медията(вървеше си комплект с медията). Него по същата схема го прекарах отзад, зад жабката, само че него го пуснах нагоре(свалих страничната кора отпред отново на торкс 20ка под капачката за AirBag), кабела мина отвътре и след това отново между предния прозорец и тавана, където го вкарах в плафона на осветлението над водача. Свалих и самият плафон нацяло, отдясно има отворена пластмаса с дупчици, където се намира и оригиналният микрофон и просто им смених местата - махнах оригиналният и сложих този. Стария си виси там, има място.




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Чет 28 мар 2024 23:15


Прикачам снимки как изглежда монтирана камера вътре.
Още не съм настроил линиите акуратно, понеже ми трябва втори човек да се ориентирам като обект по него. Иначе самата камера не пречи изобщо на видимостта назад
Прикачени файлове
IMG_5764.jpeg
IMG_5764.jpeg (32.12 KиБ) Видяна 1260 пъти
IMG_5765.jpeg
IMG_5765.jpeg (39.68 KиБ) Видяна 1260 пъти
IMG_5766.jpeg
IMG_5766.jpeg (44.71 KиБ) Видяна 1260 пъти


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот fur1ous » Пет 29 мар 2024 13:22


Кажи честно,че тоя кабел го остави така да виси там...


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Пет 29 мар 2024 14:10


Не ми дойде наум как да го скрия. Имаш ли идея?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот fur1ous » Пет 29 мар 2024 14:15


Е.. освен през гофрето на багажника където минават другите кабели, друг вариант няма..
Трябва да свалиш кората и да го прекараш, виж къде минават кабелите за стоповете, от там.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Пет 29 мар 2024 14:50


Аз точно тая схема исках да избегна. :mrgreen :mrgreen


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот fur1ous » Пет 29 мар 2024 15:36


Еми другия вариант е по начина по който си го направил със стърчащ кабеляк :mhihi
Щом не те дразни карай..


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот georgebonev » Пет 29 мар 2024 20:39


Не е трудно през гофрето...
Аз първо прекарах 4-ри жилен кабел, долу-горе колкото буксата дебел. Към него вързах буксата в края на парчето и така го издърпах и прекарах.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот dispatch » Пет 29 мар 2024 23:05


На снимката изображението изглежда добре.
Ръба на задната броня вижда ли се? Линиите извиват ли се с въртенето на волана?
Ако искаш да стане добре, няма как да избягаш от гофрето...


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Съб 30 мар 2024 7:12


Ръба не се вижда, но това ще бъде настроено чрез линиите. Тези не се въртят, на тази камера конкретно.
Иначе мен така не ми пречи изобщо. А и давам една различна идея за монтаж, която си идва със своите предимства.(и недостатъци)


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот dispatch » Нед 31 мар 2024 10:48


Абе толкова време отдели на този Пасат да го преправиш от ДСГ на ръчка ... пък сега едно гофре те спира :-))

Прикачам една снимка при мен как е:

20240330_110252_1.jpg


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Нед 31 мар 2024 16:01


Кеф цена няма :Mr Green Fun
Остана ми волана, тия дни го чакам, с модул и салона вътре ще заприлича изцяло на такъв от Б7. Само часовника не съм сложил, че ми е излишен на фона на толкова други прибори за час, някак си двете чекмеджета ги намирам по - практични.


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот Enigma07 » Пон 08 апр 2024 15:56


Към колегите с китайски медии: Как е при вас, когато силата на звука намалите до нула, има ли някакъв паразитен шум ( по скоро съскане) ? Защото при мен и при мой познат с китайска медия го има това нещо.
Другото което ме дразни е регулирането на силата на звука, т.е. на 1 чертичка звукът е доста силен ( на оригиналният плеър за такава сила трябваше да съм на 3 или 4 чертички). Медията ми е Hizpo 6+64 гб с DSP е.
Бих искал да чуя и вашите коментари по въпроса. :beer

Последна промяна от Enigma07 на Вто 09 апр 2024 11:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот dispatch » Пон 08 апр 2024 16:29


Паразитния шум го има и при мен, когато звука е на нула, иначе не го чувам. Това според мен идва от самото захранване на медията понеже е "чайниш". Това ми е втората медия. Първата беше 250 лева и го имаше. Тази струваше 560 лева и си мислех, че това няма да го има ама уви - същата работа. Някакъв брум ... и се усилва с оборотите на двигателя.

Усилването при мен е плавно


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот vanesto » Пон 08 апр 2024 19:04


Като затвориш радиото пак ли има паразитен шум? При мен не се чува нищо, нито с радио, нито без. Иначе усилването си е така тъпо - на 3 ми идва слабо, на 4 ми е силно.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта