Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
rupetev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 7:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот rupetev » Пон 27 фев 2012 11:38


Колеги трябва ли да се откача гредата в купето за да извадя радиаторчето и клапите.Колата е VENTO с клима и ако има значение с чупещ волан.




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Нед 04 мар 2012 12:19


Ако я свалиш става много по лесно ама самото сваляне на гредата не е лесно. Аз сменям радиаторчето без да я свалям.


mitaka_p
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: karlovo-plovdiv

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот mitaka_p » Пон 05 мар 2012 19:30


Здавейте колеги. Да попитам смених радиаторчето на голф3 с климатик и пак няма парно,духа хладко. След това залепих нов дунапрен на клапите и отново няма парно. Някои ако може да помага.


Потребителски аватар
kemoto
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 23 дек 2010 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kemoto » Сря 07 мар 2012 23:49


много странно а? дали имаш термостат ама ти сигурно си проверил другия вариянт е да не е обезвуздушена системата. щом си сменил всичко друго!!! може да видиш на друг голф как са му търбите (същия по възможност) да няма некъде объркване на търби


ilianmavrov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 1:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ilianmavrov » Чет 19 апр 2012 2:45


искам да попитам как се обезвуздушава радиаторчето за парното смених го скоро облепих и клапите но пак духа студен до хладен въздух смятам че не съм обезвъздушил радиаторчето моля помогнете


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Пет 20 апр 2012 13:37


По принцип системата се самообезвъздушава и въздуха останал по тръбите финишира в разширителния съд. При теб вариантите са 3.

:arrow: Попаднал си на кофти радиаторче
:arrow: Не си закачил жилата на клапите както трябва
:arrow: Имаш и други проблеми по охладителната система (заминала водна помпа например)


ilianmavrov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 1:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ilianmavrov » Съб 21 апр 2012 16:33


Благодаря за бързия отговор ! :applause:
за радиаторчето не знам но водната помпа я смених преди около 3 4 месеца та не ми се вярва да е тя, иначе двата маркуча за радиаторчето са топли, четох че е важно кои влиза и кои излиза и помислих да не съм ги объркал като съм ги монтирал и ги обърнах ... пак същото. Не знам дали проблема не е в самия климатроник нешо (не съм написал че съм с глупав допълнително монтиран Диавия климатроник. Та си мисля дали проблема не е в самите клапи и въздухопроводи. Друго нещо което ме притеснява и не знам дали е нормално, че колата загрява сравнително бавно в разстояние от 5 6 км вдига 85 - 90 градуса. Проклет климатроник scare като последен вариант си мисля да намеря климатик от някоя морга и да монтирам него, че тоя климатроник много взе да ме ядосва имам и друг проблем с него не иска да духа на степените те са 5 или 6 не помня точно но духа само понякога на по слабите и винаги на най-силната. Това предполагам че може да е от контролера на климатроника но не е болка за умиране проблема е че сега след смяната на радиаторчето уплътних хубаво дупките на въздухопроводите и парното духа ще ми отвее главата :banana но студено death моля помагайте


ivan topalov
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ivan topalov » Съб 19 май 2012 10:44


Колеги явно и аз трябва да правя този ремонт.От доста време фърчат дунапренчета,и като пусна климатика почва да капе ледена вода в краката на пасажера.
Голф3 AFN,доколкото чета ще е хубаво да източа фреона и да свалям всичко.Само едно не разбирам,тези оплатнения на клапите ги правите с алуминието фолио,но под него не слагате ли нещо?


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stefarata » Съб 19 май 2012 11:10


ivan topalov написа:Колеги явно и аз трябва да правя този ремонт.От доста време фърчат дунапренчета,и като пусна климатика почва да капе ледена вода в краката на пасажера.
Голф3 AFN,доколкото чета ще е хубаво да източа фреона и да свалям всичко.Само едно не разбирам,тези оплатнения на клапите ги правите с алуминието фолио,но под него не слагате ли нещо?

експериментирай,няма точни изисквания какво да сложиш. аз сложих нещо като балатум


ivan topalov
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ivan topalov » Съб 26 май 2012 9:34


хах това е най-гадната тема,ако не я бях прочел никога нямаше да започна това чудо
2 дни само жици и букси са ми в главата.
Аз лично клапите ги направих с алуминиево тиксо(лента),ако някой ден успея да я сглобя ще кажа дали е добре :)


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Xpu100 » Пон 04 юни 2012 21:29


Махнах таблото и успях да пипна всички капаци. Все още дунапренът си е върху тях и няма дупки. Струва ли си сега да свалям парното, да махам дунапрена и да слагам фолио? А иначе сигурно ми е духало слабо, защото филтърът на купето беше задръстен до неузнаваемост.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот parno » Пон 04 юни 2012 21:51


преди 2 дни свалихме парното на вентото
клапите бяха като нови - изумително нови
след няколко напипвания с пръсти ги разкъсахме - въпрос на време вентилатора да ги раздуха
щом си напипал и ти твойте считай го за обратно броене :lol:


nikigada
Мнения: 119
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стамболийски

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот nikigada » Съб 21 юли 2012 7:21


Здравейте Колеги, предстои ми процедурата с ремонта на клапите. Имам 2 еърбека, как се процедира с тях? Има ли нещо специфично за да не ги "гръмна"? Какво да направя за да нямам проблем с тях?

Благодаря за отговорите!


Потребителски аватар
ceci4
Мнения: 885
Регистриран на: Сря 25 май 2005 20:09
Автомобил: VW Golf V TDI 16V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ceci4 » Съб 21 юли 2012 10:11


Откачваш клемите на акумулатора (най-добре го свали) преди да започнеш свалянето на еърбеците. След ремонта, когато вече си ги закачил, слагаш и акумулатора (в колата да няма никой). Малко пресилени мерки, но пък няма и грам опасност :да:


stan40
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stan40 » Сря 08 авг 2012 13:59


здравейте колеги, моя проблем е че парното постоянно духа топло, няма зиме няма лете, колкото и да връткам копчето. Най-вероятно клапите са се разпаднали и сега няма значение - топлия въздух си минава спокойно и не се спира когато врътна на студено

аз искам да попитам нещо за снимката, не разполагам с много време и място и за това се чудех какво ли ще се случи ако извадя тези 2 маркуча и ги запуша с нещо, сега на тази жега не се издържа колата да духа и от нея топлина?
трябва ли и двата маркуча да са извадени или само единия ще свърши работа (ако единия е за топло а другия за ... климатика, знам ли)
Прикачени файлове
DSC01404.JPG
за какво са двата маркуча?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта