Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот BRUKLLIN » Нед 28 фев 2010 21:46


Процедурата при Пасат Б5 е абсолютно същата!
Нека автора ако желае да пише в заглавието за кои коли точно става тази процедура.




Потребителски аватар
zelkata_ok1_
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 30 ное 2009 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот zelkata_ok1_ » Нед 11 апр 2010 16:46


Евала за темата днес я свърших тая работа


Потребителски аватар
mitov_tdi
Мнения: 443
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот mitov_tdi » Пет 28 май 2010 16:13


Тази сутрин паля голфа и си пускам чистачките да измия стъклото и оп... същата работа Бавни,мудни.. никакви... Щракам за по-бързи обороти и пак същото!!!Утре я почвам и аз тази процедура.Ще щракна няколко снимки и ще пиша тук! :roll:


Потребителски аватар
mitov_tdi
Мнения: 443
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот mitov_tdi » Вто 01 юни 2010 9:20


Направих я процедурата ама не точно както трябва :beat_butt2


Изображение

Едното рамо го свалих.

Изображение

Другото въобще не се въртеше.. и ето последствията :banghead:

Изображение

Нещо се бях изпотил и нервирал и май доста силно замахнах с чука :shock

Изображение

Марш на бегом към моргата и 40 кинта задница почни ново! И двете рамента се въртяха много лесно.

Изображение

Обратно на колата и сега са перфектни...даже доста по добре от преди работят..преди нямах бързи обороти на чистачките! Сега като спра на светофара и ги пусна на бързи обороти и плискат вода на колите до мене :Mr Green Fun

П.С. Внимавайте как ги вадите тия рамена (леко с чука); :bishop


Потребителски аватар
miti4nia78
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бедрок

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот miti4nia78 » Вто 01 юни 2010 14:35


и аз е свърших като тебе с чука, и хоп на моргата.Един път ги карах на майстор и изкара 2-месеца,до другия дъжд. :Mr Green Fun :Mr Green Fun .Опитах втория път да си ги направя и хоп на две.Ама аз съм малко от кръжока схванати ми са ръцете mhihi и си купих други-засега държат.


Потребителски аватар
zelkata_ok1_
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 30 ное 2009 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот zelkata_ok1_ » Вто 01 юни 2010 19:41


miti4nia78 написа:и аз е свърших като тебе с чука, и хоп на моргата.Един път ги карах на майстор и изкара 2-месеца,до другия дъжд. :Mr Green Fun :Mr Green Fun .Опитах втория път да си ги направя и хоп на две.Ама аз съм малко от кръжока схванати ми са ръцете mhihi и си купих други-засега държат.



значи аз съм голям късметлия защото съм в същият кражок но неможах да счупя нищо :banana


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот neon » Сря 02 юни 2010 9:16


След близо 1 година успешна работа вчера правих процедурата отново без да счупя нищо. Както при всяко нещо първо трябва да се помисли, а после да се буа с чука. :lol: Явно не съм смазал достатъчно оста, защото онзи ден в проливния дъжд чистачките почнаха да свирят като цигулка. Спрях под един мост, шибнах им няколко пръскания с WD-40, за да мога да се прибера до вкъщи и вчера отново почнах операцията. Оста отново излезна с голям зор, но при правена веднъж процедура е по-лесно. Този път ползвах грес "Motip" в спрей с тефлонова съставка, па да видим какво ще стане.
П.П. Имам подозрения, че ефекта на клеясването се увеличава ако колата се мие редовно (с пароструйка) и се пръска при пластмасата на стъклото (при чистачките).


Потребителски аватар
mitov_tdi
Мнения: 443
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот mitov_tdi » Сря 02 юни 2010 13:58


Аз преди да избия рамото с чука го пръсках с ВД-40 30-40мин. и пак не иска и за това го пернах с чука и отиде . Доста беше заяло!


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот neon » Сря 02 юни 2010 14:11


Е точно това имам предвид. И аз съм ползвал чук, ама първо пръсках и раздвижвах оста с помощта на менгеме. После избих донякъде оста, почистих излезналата част, напръсках я и пак я набих. При всяко набиване-избиване на оста корпуса трябва да е здраво закрепен на менгеме.Трябва да се навие гайката, която държи рамото на чистачката, за да не позволява шийката на оста да се раздуе или да се нарани резбата. Отиде ми около 1 час докато извадя оста, но сега при мен всичко е здраво. 8)


Потребителски аватар
metinski
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот metinski » Чет 03 юни 2010 9:37


Колеги и аз вчера направих процедурата след като прочетох хубавата тема.И при мен чистачките се движеха много мудно в началото първите 1-2 минути след като ги пуснех се оправяха.ЗА мой късмет всичко мина гладко и без поражения,но доста трудно с оста от шофъорската страна,беше клеясала и корозирала доста,много бласкане и внимаване падна докато излезне.Искам да благодаря на всички колеги за хубавата тема и много полезната информация и снимковия материал :applause: :banana


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот Luciano » Чет 03 юни 2010 11:30


Dorian написа: :arrow: Идва ред на пластмасата която е под рамената,маха се като се издърпа гуменото уплътнение на коша на мотора и след това пластмасата се дърпа леко от единия край нагоре,или казано по-точно в посока обратна на стъклото.Трябва да се извади от нещо като улей по цялата дължина

Ей тази процедура ми е толкова трудна, че няма на къде повече.
До сега резултата ми е 2:0 за корите.
Купих си трета :roll:


Потребителски аватар
mitov_tdi
Мнения: 443
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот mitov_tdi » Чет 03 юни 2010 19:59


Luciano написа:
Dorian написа: :arrow: Идва ред на пластмасата която е под рамената,маха се като се издърпа гуменото уплътнение на коша на мотора и след това пластмасата се дърпа леко от единия край нагоре,или казано по-точно в посока обратна на стъклото.Трябва да се извади от нещо като улей по цялата дължина

Ей тази процедура ми е толкова трудна, че няма на къде повече.
До сега резултата ми е 2:0 за корите.
Купих си трета :roll:



A това ми е най-лесното на мене ... :lol: В началото му се чудех ама после вече му свикнах и си я вада с лекота сега!


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот fox_vt » Нед 06 юни 2010 13:39


Много полезна тема наистина днес направих тая процедура на толедото но се оказа че осите са направо перфектни-гладки лъскави се едно нови .По ябълковидните шарнири нямаше грам грес даже и моторчето отворих и там всичко е на 6,гресирах събрах всичко но да видим дали ще има ефект.При мен проблема е че първите 4-5 секунди работа се движат забележимо по бавно и после нормализират скороста си-дали не е заради перата на аеро чистачките че са нови още :roll:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот hooligan_sk » Нед 06 юни 2010 17:57


Имайте предвид че след като се извадят осите, цилиндрите отвътре се стържат хубаво с отверка, падат цели парчета ръжда и гняс, после намотавате шкурка на отверката за довършване и след това с греста! Общо взето никакво съпротивление не трябва да има като ги сглобите. И имайте предвид че това се получава защото оригиналното покритие на контактуващите части е заминало, тоест решението е временно и пак ще се задръсти. Като чета мнения, ако си го направите внимателно всичко изкарва около година. И мойте са на път пак да забавят, към година ще стане откакто ги отварях :drunk


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот hitman0013 » Чет 10 юни 2010 15:24


по-точно номера е редовно да си пускаш чистачките дори и само прах по стъклото да чистиш с течността за чистачки.Моята вече 2ра година след тоя ремонт не е клеясала, но през ден пускам чистачки



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: viso4kov1945 и 30 госта