Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Чет 03 мар 2011 1:09


vladtod® написа:Да споделя и аз докъде стигнах след като казах ,че ще плагиатствам .Първо спретнах едно малко генераторче ей така за спорта за да си припомня какво е било в час по физика през миналия век ,получих това което исках ,няколко взрива без поражения :lol: след което започнах същинския генератор който е едно към едно с този Изображениекато изключим щуцерите които ги дялнах на струга днес .Плочите са изрязани на плазма,плексигласа със зеге-то и чакам да се "накиснат" пластините преди да почна да го сглобявам,аа още не съм измислил от какво да си направя резервоар....бълбукарника или охладителя ще е от филтър за вода Изображение
За мераклиите,разходите ми са ,38 лв за неръжд. с изрязване 100x100 ,плексиглас free :lol: ,полипропилен за щуцери 10 лв, калиева основа 1 кг 6 лв.,маркуч 5лв .Следват тестове и пак ще коментирам.
ПРОСТО Е ПЕРФЕКТНА, ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ ДОБРЕ РАБОТИ БИЖУ




Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Чет 03 мар 2011 2:31


Здравейте на всички. Прегледах това което сте ми пратили и ви благодаря.И Се запитах аджеба!!! :screwy ние ли сме проста нация, и защо за всяко нещо сатворено от БЪЛГАРИН чакаме за тях на опашка. Не знам за вас ама отдавна не съм виждал надпис MADE IN BULGARIA. Защо САЩ.КАНАДА. КИТАЙ.и РУСИЯ отделят бюджетни средства за разработки на алтернативни горива а ние ,имаики предвид че сме един вид откриватели на hho благидарение на ИЛИЯ ВЪЛКОВ НЕГОВИЯ СЪЗДАТЕЛ сме безразлични.
Пишем си по форумите недоверчиви сме еди към друг не желанието да споделиме информация.Всичко опира в краина сметка до ПАРИ :?: :?: КОЛКО ДА МУ ВЗЕМА АЗ СЕГА ЗА ТОЯ HHO, АКО ВИ Е ЛЮБОПИТНО;http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://www.hydrogengenerator.cc/
http://translate.google.bg/translate?hl ... ology_Corp
http://translate.google.bg/translate?hl ... meyer.html
http://translate.google.bg/translate?hl ... p%3D119069
http://translate.google.bg/translate?hl ... rator.com/
Google http://translate.google.bg/translate?hl ... -daten.htm
http://translate.google.bg/translate?hl ... svarka.htm
:applause: :applause: :applause:


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2078
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот vladtod® » Чет 03 мар 2011 16:37


Велосираптор написа: имам само един въпрос - на оригиналната суха клетка разстоянието межу ламелите не е ли по-малко отколкото се е получило при теб?ако е така има ли разлика в производството и поведението на клетката при еднакви други параметри-напрежение и сила на тока,концентрция на КОН?

О-пръстените са 4 мм,прърво взех 3 мм после като се замислих ,че при стягането ще поддадат взех 4мм.В момента разстоянието м/у ламелите е 3.5 мм ,но вече съм в Свищов по работа и не съм си правил тестове все още.Въобще незнам дали ще работи и дали разстоянието не е прекалено голямо ,но 12 о-пръстена са 9 лв. винаги мога да пробвам с по-тънки.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Чет 03 мар 2011 17:30


че сме един вид откриватели на hho благидарение на ИЛИЯ ВЪЛКОВ НЕГОВИЯ СЪЗДАТЕЛ

Колега, ти ме разбиваш направо. Нито ние, нито Илия Вълков е откривател на разлагането на водата. Не знам как толкова хора не могат да го разберат. Освен това има и инфо за което. Хванали сте се за тази свободна енергия и тва е. Все още не съществува такава.
Този прословут метод е ползван за разлагането на водата за първи път през 1800г когато този човек дори не е бил роден.
Прочетете малко инфо, не отнема толкова време колкото за направа на тази клетка, освен това е и безплатно.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Чет 03 мар 2011 18:33


dandan написа: Колега, ти ме разбиваш направо. Нито ние, нито Илия Вълков е откривател на разлагането на водата. ......



Да дам малко светлина в тунела :lol: :

Илия Георгиев Вълков /Юл Браун/ е роден на 16.04.1922г. Родил се е в голяма, богато обзаведена къща в центъра на град Варна. От най- ранна възраст проявявал интерес към техниката. Често ходел в работилницата на баща си да гледа как работят машините. Завършва с отличен търговската гимназия през 1941 година.

Скоро след завършването си е призван да отслужи редовната си военна служба в Българския военноморски флот. С работата си през годините на втората световна война служи в град Хора на остров Самотраки – Гърция.След завръщането си в България записва инженерство в София. Втората световна война е към края си. Последвалите събития – навлизането на руските войски в България и установяването на “Народна власт” са фатални за неговото семейство. Отнемат работилниците, магазините, целия инвентар, машините, разграбват имуществото и всички ценни предмети на семейството. Остават им само къщата. Илия е бил принуден да работи и да учи. По-късно е бил на заточение в Белене, където е бил поставен като ръководител на лагерната радиоуредба. След общо две и половина години го освободили през 1950 година....
/с цялата биография на великия изобретател , предадена по невероятно увлекателен начин от неговата дъщеря, можете да се запознаете от книгата "Историята на Юл Браун и неговото откритие - Браунов газ"

Юл Браун е създателят на Браунов газ - гориво от вода. Брауновият газ е удивително откритие. Той е създаден на принципа да се раздели водата на съставните и части и след това те отново да се свържат в подходящо съотношение, така че да могат да горят "мирно и тихо" и да отделят енергия, без да предизвикват експлозия. Приложенията на Брауновия газ са направо зашеметяващи. Неговата кола се движи с вода - с 3.78 литра вода и две батерии изминава 1600 км.

Основните принципи на новата технология са:

- чист въздух;
- чиста вода;
- чиста енергия;
- чиста храна.


8)


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот fox_vt » Чет 03 мар 2011 18:37


А това кой го е написал?


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Чет 03 мар 2011 18:41


fox_vt написа:А това кой го е написал?


мисля, че дъщерята на великия откривател:

http://www.yullbrown-bg.com/zabraun.html
http://mazeto.net/index.php?topic=2918.0

Последна промяна от mafiota на Чет 03 мар 2011 18:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Чет 03 мар 2011 18:46


Наистина не разбирам връзката, това което вие правите не гори "мирно и тихо", нито пък е възможна такава реакция в нормални условия.
Историята му както казах и преди ми беше интересна, но има и доста лъжи относно откритието му.
Изобщо тази "светлина в тунела" е малко тъмна работа.
Но ви завиждам на постоянството, понякога то води до големи резултати, макар и различни от предвиденото.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Чет 03 мар 2011 18:52


dandan написа: ......
Изобщо тази "светлина в тунела" е малко тъмна работа.
........


Няма как, такъв е бил строя. При Бай-Тошово време на много бели неща казваха , че са черни! И ти штеш нещеш се съгласяваш. Партията винаги е била най-права.
А и тогава кому е била нужна "свободната енергия" ...


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Чет 03 мар 2011 19:26


Преди малко проведох разговор с дъщеря му. Живее в Малко Търново и казва че има направен генератор и е готова да ми го покаже. За мен е малко невъзможно, но мисля че за някои от вас ще е интересно да го види на живо и да се разбере за какво става въпрос (дали черното е бяло или не :) )
Иначе жената продава и книгите си покрай това 'изобретение' с точните параметри на генератора и т.н.


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Чет 03 мар 2011 22:18


dandan написа:Преди малко проведох разговор с дъщеря му. Живее в Малко Търново и казва че има направен генератор и е готова да ми го покаже. За мен е малко невъзможно, но мисля че за някои от вас ще е интересно да го види на живо и да се разбере за какво става въпрос (дали черното е бяло или не :) )
Иначе жената продава и книгите си покрай това 'изобретение' с точните параметри на генератора и т.н.


НЕ МЕ РАЗБИРАЙ ПОГРЕШНО .Ама колкото е по голяма пополярноста на това изобретение по ЛЕСНО ще може да се маниполират цените на петрола .В краина сметка всички страдаме от високи цени. Може да се внедри кадето ти доиде на ум. Направи си една проста калкулация за твоето домакинство например. До колко познаваш конкретното лице ти си знаеш Но ако моя баща бе саздал нещо такова нямаше да оставя така нещата. Аз съм за да се направи нещо като збирка има много вапроси....ЗАЩО???


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Пет 04 мар 2011 0:25


emil210378 написа:
dandan написа:Преди малко проведох разговор с дъщеря му. Живее в Малко Търново и казва че има направен генератор и е готова да ми го покаже. За мен е малко невъзможно, но мисля че за някои от вас ще е интересно да го види на живо и да се разбере за какво става въпрос (дали черното е бяло или не :) )
Иначе жената продава и книгите си покрай това 'изобретение' с точните параметри на генератора и т.н.


НЕ МЕ РАЗБИРАЙ ПОГРЕШНО .Ама колкото е по голяма пополярноста на това изобретение по ЛЕСНО ще може да се маниполират цените на петрола .В краина сметка всички страдаме от високи цени. Може да се внедри кадето ти доиде на ум. Направи си една проста калкулация за твоето домакинство например. До колко познаваш конкретното лице ти си знаеш Но ако моя баща бе саздал нещо такова нямаше да оставя така нещата. Аз съм за да се направи нещо като збирка има много вапроси....ЗАЩО???

а и още нещо от ДЕСИ :talk:
Braunov Gaz
12 мин - 23 авг. 2009
дъщерята на юл браун е на гости на росен петров в "нека говорят" ... gaz braunov ...
vbox7.com


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Пет 04 мар 2011 0:36


A water electrolyser, hydrogen - oxygen generator and Brown's Gas generator is one and the same thing.
Това е от неговия сайт-английския му вариант. Защо трябва смес от водород и кислород да се казват Браунов газ???
Пак казвам топлата вода е била открита много преди него, нищо ново


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Пет 04 мар 2011 9:37


dandan написа: ....
Това е от неговия сайт-английския му вариант. Защо трябва смес от водород и кислород да се казват Браунов газ???
Пак казвам топлата вода е била открита много преди него, нищо ново



Хайде кажи тогава кой е откривателя на окси-водорода, и кои развива идеята и експериментите??

И един друг елементарен въпрос - кой според вас открива радиото? 8)


Потребителски аватар
yms
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот yms » Пет 04 мар 2011 12:26


mafiota написа:
dandan написа: ....
Това е от неговия сайт-английския му вариант. Защо трябва смес от водород и кислород да се казват Браунов газ???
Пак казвам топлата вода е била открита много преди него, нищо ново



Хайде кажи тогава кой е откривателя на окси-водорода, и кои развива идеята и експериментите??

И един друг елементарен въпрос - кой според вас открива радиото? 8)

Да не би да е той ?
Открил какво ? Оксиводорода ? Кой са откривателите на : азотокислорода , серо кислорода , сероводорода , течният водородокислород , водородосерокислорода , въглеродокислоророда , .........
Открил какво ? Електролизата и горенето на водорода ? Браво . По - добре късно отколкото никога , защото това го откриват учениците , още в средното училище .
Култова тема . Като тази за Пантани . Какво стана с плазмата му ?
Да я добавим към генератора . Така няма да се разходва даже вода .
:lol:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта