Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Водороден генератор

Мнениеот dandan » Чет 17 фев 2011 22:12


Лесно лесно , колко да е лесно ? http://landaenergy.com/product.php?id_product=12 - 130 лева стартова цена на опита + направа на клетката + още чаркалъци = ? Парата прави борбата ... Ако си навит да го направиш , аз съм навит да го изпробвам според каквито и да е условия , има ли сделка


А ти би ли инвестирал в устройство което прави бира от въздух? На мен това нещо ми звучи почти така...




Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот mupk0 » Пет 18 фев 2011 0:53


Ivan4u написа:
dandan написа:
130+ октана според умните хора

Много ми е интересно само как толкова хора тук само гледат и дават кураж на нещо, което не е толкова трудно да се направи и изпробва. Определено теорията не е за всеки но пък и ръцете ви да са ....


Лесно лесно , колко да е лесно ? http://landaenergy.com/product.php?id_product=12 - 130 лева стартова цена на опита + направа на клетката + още чаркалъци = ? Парата прави борбата ... Ако си навит да го направиш , аз съм навит да го изпробвам според каквито и да е условия , има ли сделка :beer

mupk0 написа:Kолата беше на някаква фирма за дограма.Видях я случайно.Беше с няколко казанчета от лада за антифриз,малко маркучи и самият генератор беше яката хоум мейд набръскан в калника.


Така ли ? mhihi



Е не чак така..в самото купе на комбито между ламарината на калника и самите подпори вътрешните :)


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Водороден генератор

Мнениеот emil210378 » Пет 18 фев 2011 17:09


Здравеите на всички,преди време се запалиха по тоя генератор .Започнах изграждане на един такъв но нещтата започнаха да боксуват на едно място.Изчетох толкова посветох часове ровене в нета и не мога да го настроя да ми произвежда нужното количество газ.Увеличох ламелите за да не грее ,падна количеството газ, после ги навалих до седем, започна да топи предпазителя.Клетката ми е в бустер.Използвам NAOH ,и е в серия -NN+NN- :screwy Ako някои има идея за нещто по добро да пише.Може да ми е обягнало нещо елементарно :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Водороден генератор

Мнениеот emil210378 » Пет 18 фев 2011 17:43


mupk0 написа:
Ivan4u написа:
dandan написа:
130+ октана според умните хора

Много ми е интересно само как толкова хора тук само гледат и дават кураж на нещо, което не е толкова трудно да се направи и изпробва. Определено теорията не е за всеки но пък и ръцете ви да са ....


Лесно лесно , колко да е лесно ? http://landaenergy.com/product.php?id_product=12 - 130 лева стартова цена на опита + направа на клетката + още чаркалъци = ? Парата прави борбата ... Ако си навит да го направиш , аз съм навит да го изпробвам според каквито и да е условия , има ли сделка :beer

mupk0 написа:Kолата беше на някаква фирма за дограма.Видях я случайно.Беше с няколко казанчета от лада за антифриз,малко маркучи и самият генератор беше яката хоум мейд набръскан в калника.


Така ли ? mhihi



Е не чак така..в самото купе на комбито между ламарината на калника и самите подпори вътрешните :)

Ако е само 130 лв. е добре ами времето което ще загубиш за да го зглибиш и не само това . Работата по един hho-генератор не е малка . Свързана е с много четене изчисленич,трябва да разбираш от химия ,механика и знам ли още от какво.Иначе има переспектива в него .А самия си правя hho-за моето VW


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Пет 18 фев 2011 20:16


как го захранваш, с PWM опита ли?


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Водороден генератор

Мнениеот emil210378 » Чет 24 фев 2011 23:43


Нещо което коже да ви помогне,или насочи :D http://translate.googleusercontent.com/ ... OuNA1hh7Ww


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Водороден генератор

Мнениеот dandan » Пет 25 фев 2011 15:11


И друга насока: Това е езотерика. С така нареченият браунов газ, който не е нищо друго, освен смес от водород и кислород, се злоупотребява откакто е въведено това понятие. Самият Браун-Вълков с други мошеници създава на австралийската борса гигантска пирамида, откраднала милиони от наивни вложители с обещанията за чудеса. Небивалиците, използвани за измамата, още са живи и наводняват Интернет. На един дъх обещават цяр за всички проблеми на човечеството, като се почне от енергийния проблем и стегнеш до ядрените отпадъци. Не те съветвам да обръщаш внимание на подобни статии, освен ако не знаеш какво да правиш в свободното си време.

Като отсееш зърното от плявата, единственият реален принос на Браун-Вълков е повишаването на температурата на горене на водорода чрез електрическа дъга. Останалото е смес от добре известни факти, поднесени като сензации и откровени измислици.

взето от тук:http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=12847


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Пет 25 фев 2011 18:50


emil210378 написа:Нещо което коже да ви помогне,или насочи :D http://translate.googleusercontent.com/ ... OuNA1hh7Ww


Тънката идея на цялата работа е клетката да се захрани с променливо напрежение, но с такава честота, че да влезе в резонанс, и не само - при различни условия електрониката да успяха да поддържа резонанса в системата. Така казват , че с малко ток се постига голяма производителност на газ.

От три години хората си действат, и имат успехи:
http://nrg.blog.bg/technology/2008/02/2 ... ply=871212

Пак казвам - цял форум е направен на тази тематика, но за да се посхванат нещата си изка доста четене.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Пет 25 фев 2011 21:26


ако е вятър работа защо всички тези хора са го монтирали на колите си??

http://hydroxsystems.blog.bg/

и малко история:

Годината е 1971. Българският учен Илия Вълков, след години гонения от тогавашната власт, вече установил се далеч от България и сменил името си на Yull Brown (Юл Браун), прави епохално откритие, следвайки собствената си вяра и страстта си към науката. Технологията включва две стъпки - първата е електролиза на водата (известна от десетилетия), при което се разделят кислородът и водородът на смес от кисород и водород в стохиометрично (обемно) отношение 1:2 и втория, ключов момент - оказва се, че при смесването обратно на двата газа дори под налягане не се получва експлозия, а точно обратното - сместа имплодира, намалявайки собствения си обем 24 пъти. Тази газова смес получава името Браунов газ и тя има много специфични свойства, нехарактерни за никое от познатите ни вещества.

Демонстрациите на Брауновият газ са невиждани: синкав пламък от малка горелка прогаря идеален чист отвор както в дървена плоскост, така и в метален лист, та дори в мраморна плоча. В същото време горелката може да се държи с гола ръка почти до самата дюза. Поднесен към волфрамова пръчка (температурата на топене на волфрама е 3422 градуса) горящият HHO газ пердизвиква бял пламък и пръчката започва да се изпарява в единия край, докато другия е достатъчно студен да се държи с ръка. Тестван върху тухла първо я глежосва и после тухлата се стапя. Към друга пламъкът запоява парче стъкло, към него мед, а към медта - парче стъкло. После през всичките спойки пробива идеално гладък отвор. Изотопът америций 241, който излъчва 16 00 кюри радиация в минута, след 2-минутно излагане на пламъка става почти безвреден, колкото е фоновата радиация.

Наблюдава се поведение, непознато при известните ни до момента газове - Брауновият газ мени температурата си според материала поднесен пред него, като може да топи свякакви материали. Приложенията му са безбройно много - да изгаря и разгражда радиоактивни и токсични отпадъци, да превръща водата в гориво, да произвежда електричество, да създава вода с пустинята, да пречиства руди...

В автомобилната индустрия октритието на Илия Вълков би могло да предизвика революция. Вече са известни множество успешни опити на прилагане на газа като добавка към горивата за подобряване ефективността на изгаряне и повишаване на мощността. Разходът на гориво спада с 15-40% (някои случаи докладват и за 100%, т.е. двигател използващ само HHO-газ), а постиженията при мощността са 15-20% повишаване. В силовите автомобили технологията има много сериозно бъдеще, макар и до момента да е непопулярна за такива цели. Макар и все още апокрифно и любителски, опитите продължават да изненадват с нови и нови начини на приложение и нарастващата нужда от алтернативни енергоизточници кара големите компании да обръщат по-сериозно внимание на често пренебрегваното като "магическо" и "окултно" откритие на нашия учен.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Водороден генератор

Мнениеот fox_vt » Пет 25 фев 2011 23:34


Това всичкото ако е вярно скоро трябва да има и от другите приложения на тоя газ mhihi .А трябва да си призная че въпреки отколешното ми влечение към новите технологии за първи път чувам за такова нещо.И все пак то е ясно че извънземни има въпросът е това тук да се докаже на практика.

пп един ТЕЦ с такава горелка преодолял ЗЗЕ ще реши проблеми като глобално затопляне и поскъпване на тока heavy metal zork


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Водороден генератор

Мнениеот dandan » Съб 26 фев 2011 0:38


ако е вятър работа защо всички тези хора са го монтирали на колите си??


Честно казано не знам, ще трябва тях да питаш.
Относно историята на този човек съм я чел. Ако този газ който изгаря свивайки се 24пъти, го вкараш в колата не мислиш ли че ще работи наопаки-т.е. в ДВГ се разширяват газовете пък ти ще ги свиваш. Всъщност свиването е заради превръщането на газовете във вода и впоследствие втечняване но при определени условия.
Цялата история е пълна с абсурдни факти. Като например че се произвеждат такива "магически" генератори, което сигурно е вярно, но са с друго предназначение и са далеч от произвеждане на енергия от нищото. Има ги дори и в БГ.


Потребителски аватар
policaqqq
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Водороден генератор

Мнениеот policaqqq » Нед 27 фев 2011 21:52


Оставам настрани недоверчивите и искам да задам един въпрос - преди 2-3 месеца сложих домашната газова бутилка с един маркуч във въздушния филтър на моята печка, и какво стана... тъй като нямаше изпарител да регулира подаването на гориво , го правих ръчно от кранчето, мотора се разчатка ама вървеше - усещаше се тяга. Та след колко време, след като запалиш и потеглиш, водородния генератор почва да функционира? :)


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот Ivan4u » Пон 28 фев 2011 7:37


Почти веднага :wink: Палиш -->започва разлагането--> вече има вакуум в колектора , който да дърпа водорода , който вече е разложен . Пропан-бутан/Метан на дизелова кола също е доста интересно , на познат комбито му / Е36 325 ТДС / е на пропан-бутан от поне 4 години и до ден днешен върви като пушка , като се има предвид че е и с понадута турбина . 1 бутилка от 10 литра му стига за 1000 км. Разхода няма да го пиша , защото ще бъда обезглавен веднага death


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Пон 28 фев 2011 9:23


Ivan4u написа:Почти веднага :wink: Палиш -->започва разлагането--> вече има вакуум в колектора , който да дърпа водорода , който вече е разложен . Пропан-бутан/Метан на дизелова кола също е доста интересно , на познат комбито му / Е36 325 ТДС / е на пропан-бутан от поне 4 години и до ден днешен върви като пушка , като се има предвид че е и с понадута турбина . 1 бутилка от 10 литра му стига за 1000 км. Разхода няма да го пиша , защото ще бъда обезглавен веднага death



казват , че при газова уредба монтирана на дизел се получава икономия около 5лв/100км при каране на нафта+LPG в сравнение с каране само на нафта.

Интересното е, че темата с брауновия газ се експериментира и коментира не само в България. Предполагам има хора които са достигнали до доста завидни резултати, но за съжаление няма гласност, и много от нещата се потулват. Но едно е сигурно - петрола намалява и трябва да се търсят други алтернативи!


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Водороден генератор

Мнениеот dandan » Пон 28 фев 2011 15:11


Дизел на нафта+газ не е нещо ново и целта му е екология(газ+кислород=вода+въгл.двуокис). При горенето на нафта се получават и някои неприятни продукти.
Обаче защо наричате разложената вода на съставките й Браунов газ? Този човек не е открил "топлата вода" за да се нарича така.
Относно алтернативите на петрола има ги вече някои от тях. За тях съм съгласен че се 'потулват' за да се продаде каквото е останало от петрола на "добри" цени. Играе се с много пари и няма начин, за такива неща и хора убиват пък вие искате да измамите природата.
Аз съм от недоверчивите, както всеки от вас става недоверчив като иде да зарежда 40л си резервоар пък те му сложат 45л(от къде знаете че не са измислили бензин който успява да се свие малко повече по някаква магическа причина). Така съм и аз- не може все още да се икара от нищо-нещо.
Но пък не е лошо да се научи и нещо ново. До тук само виждам как някой го бил направил пък друг го бил сложил...
Не виждам обаче нито един да каже, че е направил нещо което да е неуспешно, подобни опити не минават без неуспехи.
Колегата който искаше система с резонанс- това е такава която е с малки загуби, т.е. подобна система успява да поддържа някаква честота с много малко внесена външна енергия но и с почти нищо използвано от нея, опиташ ли се да вземеш нещо и резонанса отива на кино.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alex2701, mrsch66, Ивайло Димов и 26 госта