Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Водороден генератор

Мнениеот dandan » Чет 23 дек 2010 20:15


Ако аз бях от вярващите, до сега да бях го направил. Не е трудно да пробваш да разградиш вода с ток. Като видиш производителноста и необходимата мощност ще се откажеш още там.




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Водороден генератор

Мнениеот emo-gar » Чет 23 дек 2010 23:08


Навремето учените "разбили" веществото и видяли че е пълно с атоми... :lupe .После "разбили" атома и установили,че е пълен с...ВЗРИВ :shock :lol:


Потребителски аватар
Amorphiss
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 12 авг 2006 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Водороден генератор

Мнениеот Amorphiss » Сря 26 яну 2011 16:02


dandan написа:Ако аз бях от вярващите, до сега да бях го направил. Не е трудно да пробваш да разградиш вода с ток. Като видиш производителноста и необходимата мощност ще се откажеш още там.

Колега за разлика от теб мен не ме е страх да рискувам и преди повече от половин година монтирах едно такова устроиство на един мой бус Спринтер 312 и ми даде икономия от около 2.5л. на 100км. при положение че устроиството е за леки автомобили с по малък обем на двигателя. Не казвам че това е перпето мобиле , има си някой недомислици но с малки доработки се оправят нещата. Сега съм замислил да слагам такива генератори и на другите ми МПС-та.
И между другото аз съм от Карлово и тук бяха монтирани първите газови уредби в българия та този филм съм го гледал и преди че това газта е бати и боклука и за нищо не става .НО я да погледнем в наши дни след 25 години?


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Пет 28 яну 2011 19:57


Amorphiss написа: ...... преди повече от половин година монтирах едно такова устроиство на един мой бус Спринтер 312 и ми даде икономия от около 2.5л. на 100км. при положение че устроиството е за леки автомобили с по малък обем на двигателя. Не казвам че това е перпето мобиле , има си някой недомислици но с малки доработки се оправят нещата. Сега съм замислил да слагам такива генератори и на другите ми МПС-та.
И между другото аз съм от Карлово и тук бяха монтирани първите газови уредби в българия та този филм съм го гледал и преди че това газта е бати и боклука и за нищо не става .НО я да погледнем в наши дни след 25 години?



Абе има си ефект, не случайно хората го дъвчат, че и цял форум са направили 8)


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот mupk0 » Пет 11 фев 2011 16:54


Преди няколко дена видях в града Опел Астра комби с водороден генератор+АГУ...разход...чуден!


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Вто 15 фев 2011 20:45


mupk0 написа:Преди няколко дена видях в града Опел Астра комби с водороден генератор+АГУ...разход...чуден!



кажи за какво става дума


Потребителски аватар
gogomoto_rs
Мнения: 115
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот gogomoto_rs » Сря 16 фев 2011 16:32


Следя темата не ми се иска да замира :)


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот Ivan4u » Сря 16 фев 2011 21:39


mupk0 написа:Преди няколко дена видях в града Опел Астра комби с водороден генератор+АГУ...разход...чуден!


Таксиджийката ? Един приятел е луднал по нея и вече е твърдо решен да слага и той такова хоум мейд нещо mhihi

gogomoto_rs написа:Следя темата не ми се иска да замира :)


В този ред , за да не рекламирам фирмата дистрибутор в Стара Загора , която попитах за следния комплект : комплектът за мотори до 2000 цц беше 450 лева с всички възможни чаркалъци , емулатор , мап контролер , бъблер , тръбички , превключвател , абе всичко което е необходимо за инсталацията . Ако някой прояви интерес на ЛС ще му копирам адреса :) За да няма прекалени спекулации с цената - само пулсовия модулатор е към 250 лева готов , иначе съм виждал и по-малки интегрални схемички , събрани набързо , но освен да си гърмите газ в чашка за друго не стават mhihi
Колега dandan - като за начало вземи си оправи уравненията , че туко виж някой ти повярвал да си нагрява вода на котлона и да получи молекулни водород и кислород . Не случайно пише в учебниците 'при специални условия ' , ама ... Да , взривоопасен е , но е 130+ октана според умните хора :) Ти този закон за запазване на енергията за нищо го нямаш бе mhihi Но тук НЕ става въпрос за затворена система и нещата доооста се променят :wink:


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Водороден генератор

Мнениеот fox_vt » Чет 17 фев 2011 14:08


Взривоопасна е смес от водород и кислород,чистия водород не е взривоопасен за справка цепелина Хинденбург :deal


Потребителски аватар
yms
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Водороден генератор

Мнениеот yms » Чет 17 фев 2011 19:28


Ivan4u написа:
Колега dandan - като за начало вземи си оправи уравненията , че туко виж някой ти повярвал да си нагрява вода на котлона и да получи молекулни водород и кислород . Не случайно пише в учебниците 'при специални условия ' , ама ... Да , взривоопасен е , но е 130+ октана според умните хора :) Ти този закон за запазване на енергията за нищо го нямаш бе mhihi Но тук НЕ става въпрос за затворена система и нещата доооста се променят :wink:

Какъв е проблема на уравненията ? Никой нищо не нагрява . Има сметки с които можеш да провериш , колко енергия е необходима за разграждане на водата и колко ще получиш , след изгарянето . Винаги е по - малко .
Законът за запазване на енергията си е в сила . Ако не е , то твърдиш , че съществува перпетуум - мобиле .

Последна промяна от yms на Чет 17 фев 2011 19:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Водороден генератор

Мнениеот dandan » Чет 17 фев 2011 19:37


130+ октана според умните хора

Пък "глупавите" твърдят че един и същи мотор ако го подкараш със 130+ октана вместо 98 няма да станат чудеса. Останалите неща няма да ги коментирам защото започва да става безсмислено.
Много ми е интересно само как толкова хора тук само гледат и дават кураж на нещо, което не е толкова трудно да се направи и изпробва. Определено теорията не е за всеки но пък и ръцете ви да са ....


Потребителски аватар
yms
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Водороден генератор

Мнениеот yms » Чет 17 фев 2011 20:05


Понеже пак се появяват реклами за магически устройства , да попитам :
Какво стана с магическият генератор на Пантани ?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот mupk0 » Чет 17 фев 2011 20:33


Kолата беше на някаква фирма за дограма.Видях я случайно.Беше с няколко казанчета от лада за антифриз,малко маркучи и самият генератор беше яката хоум мейд набръскан в калника.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Водороден генератор

Мнениеот mafiota » Чет 17 фев 2011 20:48


mupk0 написа:Kолата беше на някаква фирма за дограма.Видях я случайно.Беше с няколко казанчета от лада за антифриз,малко маркучи и самият генератор беше яката хоум мейд набръскан в калника.


На там отиват нещата с тея цени на горивата трябва да се мисли нещо ...


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Водороден генератор

Мнениеот Ivan4u » Чет 17 фев 2011 21:00


dandan написа:
130+ октана според умните хора

Много ми е интересно само как толкова хора тук само гледат и дават кураж на нещо, което не е толкова трудно да се направи и изпробва. Определено теорията не е за всеки но пък и ръцете ви да са ....


Лесно лесно , колко да е лесно ? http://landaenergy.com/product.php?id_product=12 - 130 лева стартова цена на опита + направа на клетката + още чаркалъци = ? Парата прави борбата ... Ако си навит да го направиш , аз съм навит да го изпробвам според каквито и да е условия , има ли сделка :beer

mupk0 написа:Kолата беше на някаква фирма за дограма.Видях я случайно.Беше с няколко казанчета от лада за антифриз,малко маркучи и самият генератор беше яката хоум мейд набръскан в калника.


Така ли ? mhihi



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта