Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:56


mafiota написа:
dandan написа: ......
Изобщо тази "светлина в тунела" е малко тъмна работа.
........


Няма как, такъв е бил строя. При Бай-Тошово време на много бели неща казваха , че са черни! И ти штеш нещеш се съгласяваш. Партията винаги е била най-права.
А и тогава кому е била нужна "свободната енергия" ...


Ти през коя година си роден, че помниш бай Тошо? По начина ти на изразяване имам подозрения, че тогава си бил в "плановия отдел". Тогава България наистина имаше научни разработки. Да имаше репресия към политически инакомислещите, но научно инакомислещите се поощтряваха. И до днешен ден, след 20 години унищожение, все още има български технологии в космоса.




ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 16:09


mafiota написа:
dandan написа: ....
Това е от неговия сайт-английския му вариант. Защо трябва смес от водород и кислород да се казват Браунов газ???
Пак казвам топлата вода е била открита много преди него, нищо ново



Хайде кажи тогава кой е откривателя на окси-водорода, и кои развива идеята и експериментите??

И един друг елементарен въпрос - кой според вас открива радиото? 8)


Радиото го открива Александър Попов. Качил се на тавана на баба си и там открил радиото, което вече било конструирано от Гулиелмо Марконе.
Да, малкия, едно време наистина имаше информационно изкривяване в полза на Русия, но науката така или иначе си вървеше напред и я имаше и не се правеше от леймъри в интернет. А, да не забравя и самият интернет не е направен от леймъри.

Окси-водород е "леко" неточно, да не кажа неграмотно. Газът от разлагането на водата съдържа водородни молекули H2 кислородни молекули О2. Молекулата H2O, ако искаш да звучиш "модерно" можеш да наричаш дихидроген-оксид. H2O2 онова, с което майка ти си изрусява косата :063: се нарича водороден прекис или дихидроген-диоксид.

Юл Браун може да влезе в изсторията като дядото на варненските пирамиди. И наистина не е той първият разложил водата чрез електролиза, но ти си имаш Wikipedia, аз за какво съм ти.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 16:14


mafiota написа:
yms написа:
Абсолютно .
Електролизата се учи в средното училище . Неорганичната химия също . Не отговори кои са откривателите на изброените по - горе съединения . Покажи големите чужди фирми , ползващи патентите на вълшебника откривател .
Освен това , след като доста хора благодарение на великият откривател , " откриха " електролизата и горенето на водорода , добре е да разясниш защо :
- великото изобретение използващо изброените по - горе процеси е супер , мега , ултра , гига , хипер , мипер ,.... ефективно и икономично , а използването на тези процеси в промишлени мащаби не е .

..........


За съжаление нямам достатъчно време, а и не ми се занимава в празни спорове и обяснения, има си литература и които желае може да прочете....


:bishop Гледам, че си от Козлодуй. Пази, боже, някой ден да не станеш ядрен физик. Теб даже и в тоалетната на АЕЦ-а не бива да те пускат с тези "фундаментални" физико-химически познания.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 16:24


dandan написа:
apchih написа:http://www.youtube.com/user/AVEX21?feature=mhsn#p/a/u/0/J0Loe2byIpQ

Браво за ентусиазма,
Но измерването на температурата не може да покаже каква мощност дава горелка или изобщо нещо. Наистина може да се измерва температура, но и няколко други фактора като се пресметнат и ще даде някакви приблизителни резултати. Понятията работа, енергия, мощност са взаимно свързани. Дори за автомобилите важи- висококалорично гориво дава повече енергия и мощност и върши повече работа за същото количество.
Така че с това което сте постигнали до тук,лесно може да се изчисли каква мощност (енергия) дава въпросното гориво. Може по сравнителен или друг опитен метод ако не вярвате на сметките.


dandan, мисля, че хората, които се заминават с тази фантасмагория "прилагат" ток, за да "протече" напрежение и когато загреят даден обект "до определа топлина", той "отдава температура" на друг обект с по-ниска "топлина". Абе, с две думи, изобщо не им е ясно какво не им е ясно. Мъка!


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Пет 01 апр 2011 17:00


Нещо позамря темата, никой нищо не казва от ентусиастите... 25%- 30% нещо изгоряха


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот Ivan4u » Пет 01 апр 2011 17:21


За сметка на това песимистите са активни :wink: Да питам песимистите , а и не само тях - какво мислите за идеята за вкарване на енергия 'отвън' - соларни панели . Не казвам , че съм тръгнал да го правя , но е една много интересна идея .

P.S. Аз лично не съм се отказал , но гражданска , семестър , преглед и финансите свършиха ...


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Пет 01 апр 2011 17:53


Лично аз предпочитам определението реалист вместо песимист. Относно слънчевия панел нещата там са горе-долу същите. Много му е малка мощноста за да даде това което е необходимо, но ще е малко в'+' отколкото '-' както е сега :)


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mupk0 » Пет 01 апр 2011 18:04


Аз днес да обобща...плащам си на касата в магазина и чувам ПЛЯЯЯЯЯС! Излизам вън и виждам как под едно Т3 или Т4 с 2.4 дизелов мотор,паднаха щека за масло,части от казанче тип лада,маркуч с щуцер.Момчето обаче опорито запали и щеше да тръгва.Аз го спрях и му показах кво е станало.Той гледаше странно :) като цяло след гърмежа щетите бяха : маркуч с щуцер,казанче,маркуч за въздух от филтъра до колектора и щека за маслото :D Някой му я е слагал тука из стара загора супер глупаво.Нямаше бушон между генератора и акумулатора.Самият генератор си беше яко хоум мейд,но някакъв двуклетъчен.Голям чук беше.Около 60-70санта куб.Отделно генератора беше като кулер пред гумата на шофьора и яко ниско долу.Леко се виждаше как излиза под бронята.Бил доволен и май малко ме хвърли в тъча,защото му горяло с 3л по-малко нафта... scare


Аз имам въпрос: как дизеловата кола ще гори по-малко,ако примерно помпата е механична и ти реално не си и намалил дебита?Тя ще вкарва обичайното количество нафта+водорода?Къде идва икономията?Освен с нови настройки на помпата не виждам как разхода ще е по-малък?Отделно колата произвежда и консумира повече електроенергия от преди.Много тъмна ми се вижда тази работа.

Последна промяна от mupk0 на Пет 01 апр 2011 18:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот Ivan4u » Пет 01 апр 2011 18:05


dandan написа:Лично аз предпочитам определението реалист вместо песимист. Относно слънчевия панел нещата там са горе-долу същите. Много му е малка мощноста за да даде това което е необходимо, но ще е малко в'+' отколкото '-' както е сега :)


Да , именно защото му е малка мощността , се надявам някой колега , който е по-навътре с неизчерпаемите източници на енергия , да сподели новости в тази насока .


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Пет 01 апр 2011 19:04


Новостите са скъпи , като станат "неновости" стават поносими като цена. Май нещо около 0.5Вт/см2 беше ама може и да греша, но със сигурност цената няма да ти хареса. Освен това ако ше правиш водорода от това електричество пак е шантава работа, освен ако не намериш начин да си го правиш в къщи и да го събираш в бутилка.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Съб 02 апр 2011 21:03


ebrehu написа: Гледам, че си от Козлодуй. Пази, боже, някой ден да не станеш ядрен физик. Теб даже и в тоалетната на АЕЦ-а не бива да те пускат с тези "фундаментални" физико-химически познания.



Аман от пустиняци :lol:

такива дървени философи като теб ги слагаме до реакторите да хвърлят уран с лопатата :dummy: :dummy: :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Велосираптор
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 02 май 2007 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот Велосираптор » Съб 02 апр 2011 23:35


за съжаление след още 4 зареждания догоре,продължавам да не виждам полза от сухата клетка ,която е в колата ми.разходът ми е аналогичен, както и без нея.хубавото е ,че не се увеличава. Клетката е с производителност 2.3 л/мин и консумира 35-36 ампера.концентрацията на електролита е 1.7%КОН.когато включа и други консуматори- фарове и вентилатор на парното напр. алтернатора се мъчи да угаси двигателя-щом освободя от скорост :shock .тогава консумаията ми стига 85 амппера :o /клетка+фарове+подгрев на задното стъкло+вентилатор на парното на 4та степен/ . Надявах се да има полза от това нещо- но при метана не се реализира засега :(.ако някой има идеи - приемам!Гледах в един клип на ю тюб някаква китайска установка извън автомобил- суха клетка, компресор от хладилник и синя бутилка за пропан-бутан от големите...компресора се включваше през известно време и помпаше добития газ в бутилката...Искам да запитам- някой има ли идея доколко подобен начин на съхранение е възможен и безопасен-имам предвид че молекулата на водорода е малка и минава през стените на съда,в който се съхранява/или поне така съм чувал-нестава да го съхраняваш дълго време водорода- намаля си количеството по естествен път/.другото което ме притеснява в този метод е че съм чувал едно от имената на брауновия газ- ГЪРМЯЩ ГАЗ и пак в ю тюб един друг човек обясняваше че не била никак добра идеята да компресираш браунов газ точните му думи бяха: -It`s a disaster waiting to happen...почвам да стигам до идеята че газ получен с външна енергия,не от автомобила ще окаже положително влияние върху разхода.даже пробвахме на моята кола от друг водороден генератор да и подадем само газа- оборотите на празния ход се вдигнаха.докато при мен когато включа клетката леко падат, после си застават на предишното положение но не се вдигат.когато я изключа- нямам промяна в оборотите.но съм леко притеснен да компресирам ННО и да го возя в багажника.Мнения??


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mupk0 » Нед 03 апр 2011 0:55


Пробвал ли си да пуснеш по-бедна смес на метана?Ако не променяш сместа а добавяш само браунов газ едва ли ще има понижение на разхода...


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Нед 03 апр 2011 4:10


Голяма лудост е да компресираш водород и кислород(подчертавам не е браунов газ). Искра в компресора или после когато е в колата и си в небето. Писах по-горе да се събира водорода, не разложената вода.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emo-gar » Нед 03 апр 2011 9:19


Добре де,нагледах се на клипчета,чертежи,емпирични опити...ама нещо ми се губи..разлагаш водата чрез електролиза на "Браунов газ"(стехиометрично съотношение...H и О),абе само на мен ли ми се струва че това си е чиста водна пара,породена от топлинното действие на протичащия ток през течността!?.И не би ли трябвало да се отделят Анионите и Катионите при производството и "съединяването" им във водна молекула да става в цилиндъра.Не съм химик,но след електролизата(изключвам близката до електродите зона),се получава водород(по спомен от 1-ва валентност) и кислород във вид на молекула(О2),защото "половинка" кислородна молекула едва ли ще се задържи дълго.Ей сега някой да ми подскаже,как при влизането в горивната камера,тази О2 ще се "разбие" и ще освободи "валентност" за свръзка с 2х"H".
Пък и аз ли не видях само как гори това "чудо"(не някакви "вспъйшки" с неясен произход,а равномерен пламък-пропорционален на производителността на "клетката").
За сега го имам за "бойлер",не отричам,но и не ми се изяснява нещо...пък съм любопитен и мързелив по природа :oops:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 213 госта