Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Пет 18 мар 2011 23:53


yms написа:
emil210378 написа:Абе от кога изгониха професор Вучков от ефир :012: mhihi :063: ????


От както " изобрети " и взе да продава по интернет " генератор на оксиводород " , икономисващ 60 - 70 % , а в някои случаи 100 - 120 % гориво .

emil210378 написа:
yms написа:За всеки , който е попрочел за ДВГ и е разбрал , какво е прочел е ясно :
Не подобряваш горенето . Не повишаваш КПД . В цилиндъра и така имаш почти пълно изгаряне на сместа . Загубите идват от триене , отвеждане на топлина - с охлаждащата течност , маслото , отработилите газове . Като налееш сто октанов бензин вместо деведесет и пет какво става ? Нищо , ако колата ти не е конструирана да работи на него .[/quo

ДА ДА .АМА НА ДРУГА ПЛАНЕТА


Да викаш е истерично .
На друга планета - какво ?
Законите са същите . Написаното ще е в сила .

Самото взривяване е толкоз бързо, че не успявам да го видя ("Този газ, равняващ се на 120 октанов бензин, се отвежда до всмукателния колектор на автомобила и се смесва с постъпващия въздух. Гори със скорост 10 пъти по-голяма (310 см в секунда) от тази на бензиновата гориво-въздушна смес, което от своя страна причинява по-пълното й изгаряне в цилиндрите.")




Потребителски аватар
yms
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот yms » Съб 19 мар 2011 0:46


mafiota написа:остави го тоя горе ,писал писал, и накрая нищо не написал, язък! ihi

сега разбирам защо Илия Вълков не е останал в нашата държава - човека още тогава е разбрал - > няма оправия тук :D , философи колкото щеш, ама нали две болчета на кръст немогат да завият!
Карайте си на бензин и нафта, и ходете да протестирате за високите цени ...., направо се кефя ....

Написал е достатъчно . Който разбира физика , химия , двигатели , ..... е наясно с измамата . Предполагам вместо протест е по - добре тихо и кротко да се пълнят джобовете на мошеници изобретатели . Конкретно аз работя с " болчета " и не само , каквито вероятно не си виждал . Това обаче в момента няма значение . В случаят далече не сме стигнали до теория ДВГ , горива , горивни процеси , конструкции , техническа химия , ........ Изобретението издъхва на физика и химия за средните училища . Не ме интересува кой е Илия Вълков . Правилно е разбрал - на беднотията у нас няма хляб и за мошениците независимо , колко нагли и изобретателни са . Надявам се , че ти и останалите " защитници " не сте обвързани " случайно " , пряко или косвено с дистрибуцията на въпросните неземни вълшебства .

emil210378 написа:Това на комшията и едно Българско има ама нещо линка ми се губи! Навират закона за запазване на енергията там къде слънце не грее :smt129 той е удобно извинение за не компетентност
http://www.youtube.com/watch?v=epLOEaoPMFU

А Българина има устройство което удвоява ел енергия точно по 2 и малко :smt023 На проф. ВУЧКОВ МНОГО ПОЗДРАВИ


Тоест ти и въпросните " комшии " с един клип в Ютюб пратихте на " майната си " почти изцяло физиката и изцяло термодинамиката .
Уау , за това не се бях сещал . :lol:
Така не съм се смял от много време .
Не знам дали знаенето на " закона за запазване на енергията " е признак на некомпетентност , но е сигурно , че много гледане на клипове в Ютюб определено е вредно за интелигентността .
Не знам кой е " Българина " , но ако устройството му " удвоява " , то това е точно по две - не две и малко . :D
Аз пък знам българско устройство , което намалява електроенергията - консумираната . Нарича се - магнит . :D Много е разпространено за употреба с електромерите .
Не знам защо постоянно пращаш поздрави на професор Юлиан Вучков . Предполагам заради връката с името Юл Браун - Юлиан Вучков ? Няма да е изненада . Приличат си . Все пак ако си му такъв голям фен , просто му се обади в ефир . Вероятно ще оцени теориите ти . :D

"


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Съб 19 мар 2011 3:15


Самото взривяване е толкоз бързо, че не успявам да го видя ("Този газ, равняващ се на 120 октанов бензин, се отвежда до всмукателния колектор на автомобила и се смесва с постъпващия въздух. Гори със скорост 10 пъти по-голяма (310 см в секунда) от тази на бензиновата гориво-въздушна смес, което от своя страна причинява по-пълното й изгаряне в цилиндрите.")

Това е нелепо. Само толкоз че иначе трябва да коментирам всяка дума...


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот vladtod® » Съб 19 мар 2011 8:27


yms написа:
Тоест ти и въпросните " комшии " с един клип в Ютюб пратихте на " майната си " почти изцяло физиката и изцяло термодинамиката .
"

Пращам я на майната и защото ,ако нямаше развитие на тази планета щяхме да сме като в каменната ера.Виж един "наивен "колега с какво се занимава и какво постига сам.
http://www.youtube.com/watch?v=FbxUfcsCjjM
Ако нямаш проект с който да си се мъчил да и да не си постигнал нищо и на база на това да спориш,просто си чети и си мърмори на ум.
Това е цялата тема http://mazeto.net/index.php?topic=5104.0


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Съб 19 мар 2011 8:32


Коментирай нали в спора се ражда истината . Тези неща не съм ги измислил или изобретил аз.За целта имат мнения учените занимаващи се с тези разработки. Щом се занимават и харчат крупни суми за постигане на резолтати значи имат база данни за тези неща. Приятен ден.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот Peteff » Съб 19 мар 2011 8:44


Без да съм чел прочел цялата тема да споделя че скоро говорих с един приятел който има сервиз . Та той ми разправя че скоро имали някакъв клиент от София който карал на водород+дизел . Клиента разправял че разхода му паднал на половина след като сложил допълнителното въпросно устройство за водород - от около 11-12 на 5-6 на 100 дизел .С един пълнител (бутилка ли е какво е не разбрах) се изкарвали доста км. преди презареждане (за водорода говоря).


Потребителски аватар
yms
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот yms » Съб 19 мар 2011 11:25


vladtod® написа:Пращам я на майната и защото ,ако нямаше развитие на тази планета щяхме да сме като в каменната ера.Виж един "наивен "колега с какво се занимава и какво постига сам.
http://www.youtube.com/watch?v=FbxUfcsCjjM
Ако нямаш проект с който да си се мъчил да и да не си постигнал нищо и на база на това да спориш,просто си чети и си мърмори на ум.
Това е цялата тема http://mazeto.net/index.php?topic=5104.0

http://beinsa.info/index.php?option=com ... &Itemid=51
Аааах ах ах - писах назад , че някой ще свърже култовият от преди няколко години " реактор " с " водородна клетка " - само да внимава да не се окаже , че е сглобил термоядрен реактор . Сега остават магнити по горивопроводите за намагнитване на гориво .
Така като заработи :
Двигателят на косачката ще произвежда водород за работата си развивайки мошност 800 - 1000 кW на чешмяна вода и 1200 - 1600 кW на минерална . Зимата ползва топла , а лятото студена вода . Отделно докато върши това , като страничен продукт ще синтезира бензини и дизел с различни октанови , цетанови числа ,в зависимост от количеството магнити по горивопроводите . Тъй като напълно естествено вложеното електричество е по - малко от полученото , то НЕК ще изкупува полученото количество . Това разбира се важи само за първите няколко , защото пазарът ще прелее от безплатно електричество , а ние ще станем световен енергиен гигант . Естествено това може да стане само срещу скромните ..... лева . :lol:


Пращаш я на " майната " си защото толкова са ти знанията . Сега разкажи как системата се " самозахранва " и дори произвежда повече от вложеното в нея , за да обявим че наред с другите " велики изобретения " и перпетуум - мобиле е българско . :lol:
Обяснявам просто - от каменната ера сме стигнали до тук , не благодарение на алчни измамници и клипове в интернет , а благодарение на наука и учени .
Няма лошо сам да се занимаваш с , каквото поискаш - дори и глупости . Няма лошо сам да се набутваш в ръцете на мошеници . Това са си твои проблеми . Лошо е , когато подтикваш другите да правят неща , можещи да бъдат опасни за здравето им или можещи да съсипят колите им . Лошо е да подтикваш и другите да се набутат в ръцете на мошеници . Най - лошо е обаче да имаш изгода да го правиш , както са някои от " защитниците " в темата .


Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Съб 19 мар 2011 15:53


Tи каде прочете аджеба че сме рекламирали генератора я първо прочети всички мнения и тогава коментирай.Това че дискотираме НЕ НИ ПРАВИ ДИСТРИБУТОРИ.Виш за едно си прав че всеки си носи кръста .Всеки има право да прави каквото си иска.
Никого не сме накарали да се занимава с тия неща,всеки си има някакво хоби.Ако не ти е интересно не чети !Толкова ли е сложно.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Съб 19 мар 2011 19:39


Поздрави на един пич,преди няколко страници беше пуснал линк към филм за Никола Тесла - страхотно филмче :да:
Крайно време е и някои други хора които пишат тук да го прегледат, а и да попрочетат малко материал, а не само да шляпат джуки, и да ми пълнят темата с простотиите си!

Поздрави на Vladtod за клипчето, и изкам тук някои специалисти да обяснят аджеба защо работи тоя двигател ??


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Съб 19 мар 2011 21:25


някои специалисти да обяснят аджеба защо работи тоя двигател ??


Ами дай всички да го видят, може и някой да обясни.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот fox_vt » Съб 19 мар 2011 22:18


Peteff написа:Без да съм чел прочел цялата тема да споделя че скоро говорих с един приятел който има сервиз . Та той ми разправя че скоро имали някакъв клиент от София който карал на водород+дизел . Клиента разправял че разхода му паднал на половина след като сложил допълнителното въпросно устройство за водород - от около 11-12 на 5-6 на 100 дизел .С един пълнител (бутилка ли е какво е не разбрах) се изкарвали доста км. преди презареждане (за водорода говоря).


Вярно е това но забележи че става въпрос за допълнително гориво вкарвано отвън вече произведено.Иначе се използва за голямолитражни двигатели като джипове,мотокари и прочие.Тука обаче не е така mhihi И за да няма излишни спорове има ли някой който използва електролизна клетка и е засичал разхода пълно/празно на горивото та да докаже/обори цялата тая работа?


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Нед 20 мар 2011 9:04


dandan написа:
някои специалисти да обяснят аджеба защо работи тоя двигател ??


Ами дай всички да го видят, може и някой да обясни.



Ето:
http://www.youtube.com/watch?v=FbxUfcsCjjM


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Нед 20 мар 2011 17:24


mafiota написа:
dandan написа:
някои специалисти да обяснят аджеба защо работи тоя двигател ??


Ами дай всички да го видят, може и някой да обясни.



Ето:
http://www.youtube.com/watch?v=FbxUfcsCjjM

Ами нали му се подава гориво, не виждам причина да не работи. Друг е въпроса че работи на празен ход и в момента в който се закачи някаъв товар ще угасне. Освен това е с карбуратор и който се е занимавал с карбуратори знае че двигателя гасне преди да е свършило горивото в карба. Винаги остава малко, така че тоя мотор поработи известно време на бенз и водород преди да угасне когато му свърши окончателно бензина в карба.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот icoico » Нед 20 мар 2011 19:16


fox_vt написа:
Peteff написа:Без да съм чел прочел цялата тема да споделя че скоро говорих с един приятел който има сервиз . Та той ми разправя че скоро имали някакъв клиент от София който карал на водород+дизел . Клиента разправял че разхода му паднал на половина след като сложил допълнителното въпросно устройство за водород - от около 11-12 на 5-6 на 100 дизел .С един пълнител (бутилка ли е какво е не разбрах) се изкарвали доста км. преди презареждане (за водорода говоря).


Вярно е това но забележи че става въпрос за допълнително гориво вкарвано отвън вече произведено.Иначе се използва за голямолитражни двигатели като джипове,мотокари и прочие.Тука обаче не е така mhihi И за да няма излишни спорове има ли някой който използва електролизна клетка и е засичал разхода пълно/празно на горивото та да докаже/обори цялата тая работа?

Има един който ти е близо:
http://www.youtube.com/user/AVEX21?feat ... 0Loe2byIpQ
Ако имаш време и желание можеш да отидеш да се посмееш :)Приготви си и едни 450 лева де...
В тая тема принципно не пиша защото хората си се занимават и нищо не продават на други,а и не са агресивно проповядващи :roll:


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот mafiota » Нед 20 мар 2011 21:18


icoico написа: ....
В тая тема принципно не пиша защото хората си се занимават и нищо не продават на други,а и не са агресивно проповядващи :roll:


Eми крайно време е да почнеш да пишеш



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта