Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот icoico » Пон 21 мар 2011 1:04


mafiota написа:
icoico написа: ....
В тая тема принципно не пиша защото хората си се занимават и нищо не продават на други,а и не са агресивно проповядващи :roll:


Eми крайно време е да почнеш да пишеш

Пиша тук:
viewtopic.php?f=59&t=96142&hilit=%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B9+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D0%BB%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0
Но мисля, че писанията ми няма да ти харесат особено.Лошо няма,щом имате свободно време и средства да се занимавате :beer




Потребителски аватар
emil210378
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот emil210378 » Пон 21 мар 2011 19:48


Опа, и здравейте .Абе нещо не ще да заработи тоя генератор както требе. Площа на ламел е 195 сm2.Згънати по този начинhttp://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://www.free-energy-info.co.uk/Chapt10.html&prev=/search%3Fq%3Ddrawings%2Bof%2Bthe%2Bhydrogen%2Bgenerator%2Bhome%26hl%3Dbg%26sa%3DG%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.bg&usg=ALkJrhhhe5PQvgj6r7PbR0dn2fkXacU5_g
Практическо ръководство за свободна енергия изделия - Глава 10 . използвам акуколатор с6 клетки.Забравих да уточня, згънах на U -площ см2 392 и между тази площ поставих другия ламел с 2мм растояние по м-у .Значи,1 ламел е 195sm2*3=588 sm2 за 1-на клетка.588.6=3528см2 е общо всичко. Като му подам ток от акумолатора едва живва.А от заряднито кажи ,речи бива. Исипах близо 1,500 сода каустик и дърво. Чакам уж за
импулсно у-во. Ама то и без него не тръгва.Като го пусна на 5 клетки доло горе работи,а .на 6 смях. Оня ампермер едва отлепя, не съм зам. ампеража до последната клетка, ама ще е нещо символично.Може ли малко помощ.


Потребителски аватар
todoj
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 06 авг 2006 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот todoj » Сря 23 мар 2011 16:10




Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот dandan » Чет 24 мар 2011 16:59


Като му гледам ухилената физиономия на тоя от клипа ми прилича на предизборна кампания, имат много общо. От много престараване дори са объркали молекулата на водата :applause: О2Н . Този човек дори не знае за какво говори, на него му е платено да го изрецетира.


Потребителски аватар
Велосираптор
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 02 май 2007 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот Велосираптор » Чет 24 мар 2011 23:11


моят първ резултат- 9 кг метан/100км градско.Клетката е с производителност 2.2 л/мин. не усещам икономия, имал съм и подобни и по- високи и по-ниски резултати на градско каране.Пасата е с двулитров двигател с обикновена метанова уредба/не ГИ/карам само на метан...вкл старт на двигателя.разлика в динамиката също няма.


ted
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 7:46
Автомобил: VW GOLF 1800 GTI 82kW
Двигател: PB
Местоположение: София

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ted » Съб 26 мар 2011 21:57


Велосираптор написа:моят първ резултат- 9 кг метан/100км градско.Клетката е с производителност 2.2 л/мин. не усещам икономия, имал съм и подобни и по- високи и по-ниски резултати на градско каране.Пасата е с двулитров двигател с обикновена метанова уредба/не ГИ/карам само на метан...вкл старт на двигателя.разлика в динамиката също няма.


Тази система не става за автомобили с газови уредби. Пробвал съм лично. Удължава ми пробега с 10 до 15% и за това не си струва инвестицията. Ефект има само на дизел и бензин, но трябва да се управлява и подаването на горивото.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот apchih » Нед 27 мар 2011 19:24


Днес инсталирах генератора на колата (1.9 TDI AFN). Първите впечатления са лека промяна във вървенето към по добро, набира по лесно, по динамична е. Относно разхода: маршрут който го минавам от 3г с тази кола за около 1:20мин и по бордкомп. ми дава разход на 100км 4.5л, днес попаднах в няколко яки задръствания и стигнах за 2ч при което разхода по бордкомп. беше 4.7. Обикновено при такива задръствания разхода е около 5.2 по борд. Ако намалят малко цената на нафтата може да измеря разход и чрез зареждане до като прелее и след 100км пак, но до тогава ще разчитам на показанията на бордкомпютъра.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:11


emil210378 написа:Това на комшията и едно Българско има ама нещо линка ми се губи! Навират закона за запазване на енергията там къде слънце не грее :smt129 той е удобно извинение за не компетентност
http://www.youtube.com/watch?v=epLOEaoPMFU

А Българина има устройство което удвоява ел енергия точно по 2 и малко :smt023 На проф. ВУЧКОВ МНОГО ПОЗДРАВИ


Не мисля, че това филмче доказва нещо. Ерата на интернет позволи на всякакви фалшификатори и измамници да получат мигновена, пряка връзка с вас директно в дома ви. Има толкова научни формуми. Ако това е верно, новината ще обиколи света за отрицателно време.
Прилича ми на фокусите на Астор- много са впечатляващи, но в тях няма нищо, което в разрез със законите на физиката, химията, медицината..., дори напротив използва ги, за да създаде излюзията (например, инертността на окото)
Освен това, виждам достатъчен неразкрит радиус, за да побере акумулатор с безчетков двигател- та нали демото трая само 10-на минути.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:19


vladtod® написа:
yms написа:
Тоест ти и въпросните " комшии " с един клип в Ютюб пратихте на " майната си " почти изцяло физиката и изцяло термодинамиката .
"

Пращам я на майната и защото ,ако нямаше развитие на тази планета щяхме да сме като в каменната ера.Виж един "наивен "колега с какво се занимава и какво постига сам.
http://www.youtube.com/watch?v=FbxUfcsCjjM
Ако нямаш проект с който да си се мъчил да и да не си постигнал нищо и на база на това да спориш,просто си чети и си мърмори на ум.
Това е цялата тема http://mazeto.net/index.php?topic=5104.0


Забележи, че произвежда водорода с външен източник на ел.енергия, а не с алтернатор, който да се задвижва от ДВГ-то, захранвано от същия този водород. Усещаш ли разликата? Този ентусиаст вкарва допълнителна ел.енергия, превръща я във водород чрез електролиза и гори водорода в ДВГ. А защо просто не използва тази ел.енергия да завърти един DC-двигател, който има далеч по-голямо КПД от ДВГ, а и така ще избегне допълнителните загуби по захранване на електролизната клетка? И още нещо DC-двигателя се управлява далеч по-лесно има много линейна зависимост между ток и въртящ момент, както и между напрежение и обороти.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Генератор на оксиводород - HHO (Браунов газ)

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:22


emil210378 написа:Tи каде прочете аджеба че сме рекламирали генератора я първо прочети всички мнения и тогава коментирай.Това че дискотираме НЕ НИ ПРАВИ ДИСТРИБУТОРИ.Виш за едно си прав че всеки си носи кръста .Всеки има право да прави каквото си иска.
Никого не сме накарали да се занимава с тия неща,всеки си има някакво хоби.Ако не ти е интересно не чети !Толкова ли е сложно.


Хайде без правописни грешки моля.
Дискутирам не произлиза от стила в музика Диско и се казва виждам, а не виштам.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Водороден генератор

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:30


mafiota написа:Има има ефект :D :D , с учите си съм го видял :)
повишава се КПД-то на двигателя!


Дааа, на 101%. Единият процент над 100-те е от космическото лъчение.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Водороден генератор

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:34


mig645 написа:Вчера се поразрових из разни сайтове свързани с автомобили и водород, и...какво се оказа?! Ами отново сме закъснели с няколко десетки год. :D Например БМВ работят по този въпрос още от 1979г. - даже са идвали у нас техни представители за сътрудничество и построяване на заводи в България за производство на водород, и най-вече интерес от АЕЦ Белене.Дженеръл Моторс, Хонда и др. водещи автомобилни компании вече пускат първите автомобили само на водород, а някои модели на водород и петрол! Е...ние "бедните българи" скоро няма да можем да си купим такива в този живот, но поне с общи усилия и обмяна на опит - ако можем поне да си направим генератори, които да смъкнат разхода с 50% /което е напълно реално и възможно/ ще си е СУПЕР ! Друго си е да караш с гориво на 1.20лв - друго е на 2.40, даже вече 2.50 и да не ходиш да се молиш на този и онзи дали може да се намери някъде на по-тънко дизел, или бензин :?: Знам, че има специализирани форуми на тази тема, но я "зачекнах" тук, защото карам Голф 2 и ми е интересно дали някой вече си е монтирал такова у-во, и какви са: мнението му и резултатите?!
А за ПО-НЕВЯРВАЩИТЕ - ето един сайт да попрочетат:
http://www.kolektori.com/chevo.htm
:beer


Точно така. Водороден двигател, но с външно произведен водород или с произведен в колата, но от външен източник на енергия- например, слънчева енергия: http://it.dir.bg/2011/03/29/news8306112.html. Но без измислици и перпетуум мобилета.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Водороден генератор

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:38


fox_vt написа:Взривоопасна е смес от водород и кислород,чистия водород не е взривоопасен за справка цепелина Хинденбург :deal


Освен това гори имплозивно, т.е. свивайки се. Принципът на ДВГ е горене с разширение, което упражнява натиск върху буталото и т.н.


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Водороден генератор

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:41


dandan написа:
Лесно лесно , колко да е лесно ? http://landaenergy.com/product.php?id_product=12 - 130 лева стартова цена на опита + направа на клетката + още чаркалъци = ? Парата прави борбата ... Ако си навит да го направиш , аз съм навит да го изпробвам според каквито и да е условия , има ли сделка


А ти би ли инвестирал в устройство което прави бира от въздух? На мен това нещо ми звучи почти така...


Колега, погледни нещата така- просто си слагат още един консуматор в колата, който им носи допълнителен престиж. :063:


ebrehu
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Водороден генератор

Мнениеот ebrehu » Пет 01 апр 2011 15:47


mafiota написа:ако е вятър работа защо всички тези хора са го монтирали на колите си??

http://hydroxsystems.blog.bg/

и малко история:

Годината е 1971.........


Цитат от Фиат-форума:

Ето ти малко факти за "великия" българин. Да, имаме доста велики учени, но и великите ни мошеници не им се дават. Следващото е цитат от chavv от hardwarebg.com.

"А кислорода викаш се синтезира от водорода с катализиран студен термоядрен синтез?
Моите наблюдения от форумите на Хонда, ФВ и тунинг.бг са че постовете за такива джаджи са на 2-3, максимум 4 човека постващи всеки с поне 2 ника - един "търговско-майсторски" (направих си клетка, продавам такива) и един "клиентски"(купих си, сложиха ми)
Едииня го бяха хванали доста грозно с постване от еднакви айпита.
Това едно на ръка.
Второ на ръка - "хипотезата" за ННО газа е пълна измислица.
Известна измама, която е минала през Щатите и Австралия преди 10-на години. Интересно че "авторът" , т.н. у нас Юл Браун, се представя за :
-българин емигрирал в Щатите, в България,
- унгарец емигрирал в Австралия, в Унгария
- австрийски евреин в Щатите
- украинец, избягал с военни разработки на СССР след разпада
и т.н.

За това как Юл Браун получил просветление за двигателя си четейки откровението на Йоана за Апокалипсиса просто ще си замълча, щото не съм богослов.

Впръскването на вода има реален, научно обяснен ефект!
Електролизата и последващо изгаряне на водород също - увеличава дебелината на портфейла на предлагащите срещу само 1500-1000-500лв устройствата. Преди същите хора продаваха намагнетизатори на горивото, чудодейни свещи, хапчета дигащи с 30% КПД-то на дизеловите двигатели ....
Идея! Ако сложите и хапчета и намагнетизатор и ННО и HHCHHCOH уредба (чували сте за HHCHHCOH уредбите нали?) направо ще връща гориво, да се чудиш отде туби да ги пълниш.

Както нееднократно почетният председател на Съюза на Великите Комбинатори, самият Остап Сюлейман Берта Мария Бендер Бей обича да казва:

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”"



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта