светлини под халогените

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Пон 03 ное 2008 19:24


монтажа е много лесен стига да имаш лентите. от тях излизат кабели "+" и "-" ( тук вече зависи как искаш да ги вържеш. аз съм ги вързал към габаритите, за това ще дам упътване как да ги вържеш към тях. ако искаш да ги вържеш на друго място кажи, ще ти кажа как да го направиш). значи връзването към габаритите става така.

1. намираш къде ти е масата на габаритите ( "-")
2. намираш и кой кабел дава 12V на габаритите ("+")
3. леко заголваш кабелите от точка 1 и 2 и връзваш кабелите на тези ленти към оголените места ( "+" с "+" и "-" с "-"). в момента не мога да се сетя какви бяха цветовете, но утре мога да проверя и ще ги напиша тук в темата кой с кой трябва да се върже (ако това което написах горе не ти е ясно, ще се постарая утре да е по-просто).

а за монтирането просто съм ги хванал за решетките които са на бронята. лентите са толкова тънки че се хващат точно между решетката и бронята. много удобно и лесно.




Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Пон 03 ное 2008 20:25


светещата лента която си използвал ми допада и бих искал да си взема такава, изпълнението ти е добро , но нещо не ме радва как седи на Голфа. Незнам можеби мястото му не е там а примерно в фаровете от долната страна или можеби под блендите и мигача :roll:


Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Пон 03 ное 2008 20:49


началната ми идея беше даги сложа в фаровете, но единственото което ме спря е, че фаровете са ми чисто нови и не ми се искаше да ги отварям, за да не почнат да събират вода. другата идея която ми се върти в главата в момента е да махна блендите и мигача и да сложа от същите ленти самоче оранжеви вместо мигачи и да махна всичко друго там.


Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Пон 03 ное 2008 20:51


друго което ме спира е, че ако ги сложа по високо ще започнат да заслепяват други участници в движението :!: :!: :!:


cna
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cna » Пон 03 ное 2008 22:19


nikoga_sam написа:а за монтирането просто съм ги хванал за решетките които са на бронята. лентите са толкова тънки че се хващат точно между решетката и бронята. много удобно и лесно.


Верно че при теб се е получило идеално, но мокренето не ги ли плаши?


Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Пон 03 ное 2008 23:25


изобщо не им пречи, карах ги и в дъжд - никакви проблеми ( самата лента е покрита от всякаде с силикон, така че няма да има проблем.


Потребителски аватар
Smok
Мнения: 94
Регистриран на: Нед 21 окт 2007 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Smok » Вто 04 ное 2008 0:00


А от къде може да се снабдим с тези ленти и колко $ е бройката ?


Потребителски аватар
Nikoes
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 16:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Nikoes » Вто 04 ное 2008 11:01


http://led.omega-light.com/Contacts/contacts.html ето от тук може да се снабдите са сякакви лентички диодчета и кви ли не други светлинки :) ше станете като коледни елхички успех : само VW По между другото може покрай тия работи да се направи конкурс за най празничното голфче :D :D


Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Вто 04 ное 2008 18:19


опитвам се да разбера, но колегата не иска да ми каже. знам че са внесени от китай, но не казва колко пари и от каде. като разбера ще пиша


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Вто 04 ное 2008 21:24


nikoga_sam написа:
LILO&STICH написа:не бре,те хората са го измислили отдавна,ама кой да търси или па да дава пари,след каможе да си го напраи сам :lol:

http://b2c.hella.com/b2c_assets/images/Montageanleitungen/010_043-80.pdf


само искам да попитам, защо трябва да се дават пари за тези неща, при положение, че аз това работя и имам възможност да си го направя,а и не мисля че е станало лошо ( това е само мое мнение), а и през деня, ако не е пуснато няма изобщо да разбереш, че има там нещо такова. монтажа е още по лесен от този който видях на този сайт който си дал. ( не искам да се заяждам с никой, просто споделям моето мнение).

П.С. обичам да си правя сам нещата по колата, доставя ми по-голямо удоволствие.
верно,защо ли :roll:
Ами ще ти кажа.Никой не те кара да си го взимаш.Предлагам го като идея.Виждаш,че е направено с кутиика,с реглаж за височината с хубави диоди :lol: С пълно обяснение как се монтира(което е най-важно)а не да го пльоснеш някъде :wink:
При желание и ти можеш да си го направиш :wink:


Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Вто 04 ное 2008 21:55


аз не виждам какво им е на мойте диоди ( вярвай ми, че са едни от най-добрите - все пак с това се занимавам). не разбрах защо си мислиш, че сам ги пльоснал някаде, сложил сам ги така, че да не се виждат като не са пуснати, а като светят да се виждат. монтирани са както трябва, просто няма определено място каде трябва да ги сложиш. не виждам нищо лошо в това да решиш сам каде да си ги сложиш.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Вто 04 ное 2008 22:03


е ти да видя да ти казвам, че са ти зле диодите :roll:

Питаш ме,обяснявам :lol:

Или ти така и с цялата тема :roll:

Все пак темата е направи си сам,искаш мнения,дават ти ги.Останалото си преценяваш как и с какво ще правиш :lol:


Потребителски аватар
Smok
Мнения: 94
Регистриран на: Нед 21 окт 2007 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Smok » Чет 06 ное 2008 19:07


nikoga_sam Е добре като се занимаваш с тези диоди вземи ми едни,или кажи вече от къде да ги купим !? :sly


Потребителски аватар
nikoga_sam
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Панагюрище

Мнениеот nikoga_sam » Чет 06 ное 2008 20:00


един приятел също иска, но колегата които ги доставя нещо се дърпа и не иска да ми каже от къде са или да ми вземе, за това и аз не мога да кажа от каде са


Потребителски аватар
ilia3
Мнения: 169
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ilia3 » Чет 06 ное 2008 20:50


nikoga_sam написа:...доста силно светят...

И хиляди слънца да засветят на този свят, твойте светлинки не ще ги затъмнят... :D
Поздрави! Добра идейка като цяло.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта