Смяна поленов филтър на VW New Beetle Cabrio

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Смяна поленов филтър на VW New Beetle Cabrio

Мнениеот Uneek » Вто 11 ное 2008 20:18


Днес реших да погледна тонколоните на битъла и направих някое фото, което може да е полезно за някой който иска да си смени филтъра на купето :) Колата е кабрио, но доколкото знам са идентични с купетата от 1998 - 2004. Започва се с тази пластмаса дето е на снимката... Натиска се надолу и се плъзга напред към стъклото... :)

Изображение

След това идва ред на следващата пластмаса :) Тя се държи на 2 болта - торкс и на няколко щипки. Болтовете са където са малките стрелки :)
Като ги махнем може да се повдигне вертикално нагоре и тя излиза. Вече я държи единствено кабела на тонколоните.

Изображение
Изображение

След това идва ред на капака на самия филтър... Той се държи на 6-7 торксчета, същия размер като на предната пластмаса :)

Изображение

Тук вече капака го няма :)

Изображение




Holy shit - мизерия, прах, листа и ла*на :twisted:
И да, това отляво е компирчето :lol: Там е навряно...



Изображение


Това е :) След смяната на филтъра, всичко по обратния ред :)
Надявам се съм полезен с информацията, въпреки лошото качество на снимките (от телефон са)
:D




Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Мнениеот Piro_vw » Вто 11 ное 2008 22:37


извиняваи за намесата но си тарся такьв филтьр и немога да намеря,карам Венто но визуално си прили4ат филтрите.За кви пари го взе,щот аз сам от Плевен и питах в няколко магазина и ми казват някви 30лв и нагоре


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Uneek » Вто 11 ное 2008 23:26


колега и аз 30-ина лева платих - Ман е филтъра

mod edit: vaskoto1



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта