Смяна маншон на вътрешно каре Г2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна маншон на вътрешно каре Г2

Мнениеот parno » Сря 29 авг 2012 8:15


не се виждат ама и аз не ги намирам из нас - не ме питай къде са хванали гората :banghead:
можеш да го смениш без да сваляш полуоската - но с канал или подемник
аз го сменях на двора върху одеало и реших ,че ако я сваля ще ми е по-лесно




Потребителски аватар
krasimir.ds
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 23:23
Автомобил: vw golf 2
Двигател:

Re: Смяна маншон на вътрешно каре Г2

Мнениеот krasimir.ds » Чет 18 дек 2014 15:35


Здравейте,днес си купих маншон за вътрешното каре,или по-точно го смених за пореден път в магазина,защото първо ми дадоха по-голямо,втория път по-малко ,че на третия път го оцелихме(вътрешния диаметър на моето е 94мм).Първите два маншона бяха GKN Lobro и в кутията имаше гайка за външното каре,шайба, зегерка и болтове за вътрешното, а този който ми пасна е KRAFT и като се прибрах вкъщи останах много изненадан ,че няма нито гайка за външното каре,нито зегерка и шайба за вътрешното. Въпроса ми е ще мога ли да сложа старите шайба и зегерка на вътрешното каре, за шайбата едва ли ще е проблем,но за зегерката бърка ли,външната гайка поне я има в комплекта на външното каре ,понеже ще сменям и него :smile


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна маншон на вътрешно каре Г2

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 19 дек 2014 9:40


Няма проблем да си остане със старата зегерка


Потребителски аватар
krasimir.ds
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 23:23
Автомобил: vw golf 2
Двигател:

Re: Смяна маншон на вътрешно каре Г2

Мнениеот krasimir.ds » Пет 19 дек 2014 14:36


К.Одаджийски написа:Няма проблем да си остане със старата зегерка

:th_up благодаря колега,утре мисля да действам


Потребителски аватар
krasimir.ds
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 23:23
Автомобил: vw golf 2
Двигател:

Re: Смяна маншон на вътрешно каре Г2

Мнениеот krasimir.ds » Чет 25 дек 2014 20:25


Миналата седмица и аз сменях външно каре и маншона на вътрешното на дясната полуоска,която е по-дълга и е много по-неудобно да се развият болтовете на вътрешното каре, ако няма канал, а аз нямам.Искам да споделя аз как ги развивах и завивах въпросните болтове като колата е на крик(и добре укрепена де),пък дано да помогне на някой.Когато колата е вдигната на крик, полуоската увисва надолу и горните болтове се откриват много добре(а иначе самия маншон пречи на достъпа до тях,защото малко ги скрива),а долните болтове напълно се скриват.С няколко удължения и дванадесетостенния накрайник вкарах от подкалника и развих болта ,който ми е отгоре и имам хубав достъп до него,за да си осигуря достъп до следващия болт ,брат ми който помага в ремонта освождаваше от скорос,аз си завъртах полуоската, за да си наглася следващия болт да е отгоре ,пак на скорост за да го развия,пак освобождава да завъртя полуоската да си наглася следващия и така с 6-те болта,същата процедура и при завиването . Предварително си бях почистил болтовете ,където ще влиза накрайника ,за да може да си влезе добре самия накрайник.Карето не съм го разглобявал за да го почиствам ,а го пуснах в една кутийка с бензин ,и с една малка бояджийска четка го човърках(доста го човърках)обръщах го няколко пъти ,сменях мръсния бензин и се изми доста добре според мен.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 45 госта