Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
eras3r
Мнения: 763
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 22:13
Автомобил: Citroen C5 2014г
Двигател: 2 0hdi 163hp
Местоположение: София
Контакти:

Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот eras3r » Нед 08 мар 2009 12:27


Здравейте,
Понеже в подраздел Polo един колега пита как да си направи да му свети пепелника реших тука да постна ЕДНО от сигурно многото решения за това...та ето го и него.

Какво Ви трябва :
1. Една лентичка с диоди или някаква крушчица която да свети на 12V
2. Малко проводник
3. 2 чифта "обувчици" или там както му се вика :)

Начин на поставяне :
1. Вземате лентичката с диодчета и слагате към нея проводника ето така :.
DSC00567.JPG

2. Вземате го със себе си долу в колата или може да качите пепелника горе у вас (както Ви е удобно) и го залепяте за вътрешната му страна най в края като първо сложите обувчиците ето така :
DSC00584.JPG

3. Отиваме в колата с проводника
4. Разглобявате централната конзола където са копчетата за прозорците и от едно от тях вземате ток (понеже те са свързани с ключа за фаровете като пуснете на габарити или фарове така ще Ви светне и пепелника). Съо ако нямате ел. прозорци може да вземете ток от където си искате (стига да можете да стигнете до желаното място и то да свети като се включат габарити или фарове.
5. Слагате "обувчици" и на този проводник ето така :
DSC00586.JPG

6. Още преди да сглобите средната конзола проверете ТОЧНО кои гнезда зад копчето за прозорците отговарят на фаровете. (тоест като се пуснат фаровете да протича ток и да светват и съответно като се изключат да угасват, като свържете диодчетата в пепелника с кабела който сте поставили в централната конзола)
7. Крайният резултат :
DSC00587.JPG

8. Проводника разбира се трябва да е тънък и горе-долу дълъг за да се събере над пеплника да се "самонавие" понеже ако е къс няма да можете да изваждате пепелника докрай а ако е много дълъг, ще стане грозно.
9. И ето при отворен пепелник как седят нещата. На мене ИЗОБЩО не ми пречат кабелчетата понеже са достатъчно навътре в пепелника и не се отразява на функционалността му.
DSC00589.JPG

----------
10. Тези "обувчици" се слагат когато изхвърляте пепелника откачате оттях диодите в пепелника, вадите пепелника, хвърляте го и пак закачате и сте готови :)
----------

Надявам се, съм бил поне малко полезен :)




Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот Bobi_S13 » Нед 08 мар 2009 16:36


:bowdown


Потребителски аватар
krasyncho
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 14 юни 2008 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот krasyncho » Нед 08 мар 2009 19:50


браво колега добре се е получило :) :) :)


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот Winner25 » Нед 08 мар 2009 20:04


Аз съм направил нещо подобно с пепелника на пасата. Само че съм ползвал 6мм диод и съм го сложил направо над пластмасата над пепелника. Така пепелника се маха без проблем :wink:
Съжалявам че нямам много хубава снимка, но ето една :)
Изображение


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот Anbuch » Нед 08 мар 2009 21:06


eras3r,хубаво е станало ,ама така с тези кабеляци няма ли да е зор чистенето на пепелника? Знаеш ли за дупката в корпуса на запалката през която обикновенно е предвидено да става осветлението на пепелника?


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот Stenly » Нед 08 мар 2009 22:43


Осветление на пепелника се прави лесно с два или по избор диоди сложени в дупки пробити в долната част на централната конзола над пепелника. Диодите не се виждат и са насочени към пепелника.


Потребителски аватар
eras3r
Мнения: 763
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 22:13
Автомобил: Citroen C5 2014г
Двигател: 2 0hdi 163hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот eras3r » Пон 09 мар 2009 8:14


Stenly написа:Осветление на пепелника се прави лесно с два или по избор диоди сложени в дупки пробити в долната част на централната конзола над пепелника. Диодите не се виждат и са насочени към пепелника.

Може и така да стане, аз съм написал, че ИМА и други начини но аз съм избрал този понеже не ми се пробива нищо а и не искам...

Anbuch написа:eras3r,хубаво е станало ,ама така с тези кабеляци няма ли да е зор чистенето на пепелника? Знаеш ли за дупката в корпуса на запалката през която обикновенно е предвидено да става осветлението на пепелника?

Ами не съм я засичал :) ще трябва да погледна. А колкото до това за кабелите...за това съм сложил тези "обувчици" да ги разкачам като искам да го хвърля. :)


Потребителски аватар
gochev
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 07 дек 2009 17:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: Осветление за пепелника (Polo 6N и др.)

Мнениеот gochev » Нед 23 окт 2011 5:03


Здравейте колеги.
Осветление на пепелника се прави лесно с една крушка която работи на 12в. или по избор диоди сложени в дупката която се вижда след като се махне пепелника над запалката. Диодите или крушката се насочени към пепелника. За целта и за улеснение се смъква запалката и се закрепва върху нея така ще осветява и зеленото кръкче около запалката. На снимките се вижда където трябва да поставите крушката. Аз сам го направил с крушка за габарит стана доста оригинално и не се виждат кабели крушки и др. такива дано сам бил от поза на някои.
Прикачени файлове
DSC00353.JPG
DSC00351.JPG
DSC00358.JPG



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта