Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 12 авг 2007 22:09


mafiota написа:
bullet_pk написа:............Колите, които нямат фабричен Комфорт, се нуждаят от споменатия Модул, който се управлява от самата аларма. Този модул се свързва последователно на машинките. Обаче модула не е чак толкова прост колкото си мислите. В него има и защита, която изключва релетата когато стъклото се вдигне до край. Защитата е на базата на един нискоомен резистор, който е свързан последователно на машинките. Когато стъклото се вдигне до горе, моторчето му спира да се върти (блокира). Тока през моторчето (и резистора) нараства доста. Като се вдигне тока през резистора - по закона на Ом се вдига и пада на напрежение върху резистора. В модула има схема която следи напрежението върху резистора и когато то се вдигне (т.е. моторчето блокира), схемата изключва захранването на моторчето.

.............................:


Изкам да попитам някои от колегите дали е попадал на подобна схема, защото моят пасат '91 си има ел стъкла, но няма такъв модул, които мисля да се опитам сам да си изработя.
Също така ще съм благодарен и някой ако сподели схема на пиновете на машинките на ел. стъклата или цялата им схема на управление при пасата. Само да уточня - ел. стъклата са само на предните врати, като бутоните им за управление са монтирани на самате кори на вратите.

Другото, което изкам да попитам, освен вдигане на стъклата, плавно гасене на плафона в купето, какви са още функциите на комфорт модула?


Имам поне две схеми на плавно гасене на плафоните пробвани и монтирани преди 4-5 г. и си работят ама ако те интересува трябва да ги търся




Потребителски аватар
xcalibur
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 1:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот xcalibur » Пон 13 авг 2007 9:35


Искам да попитам за проблем с комфорта. Изведнъж спря да работи. Не е от алармата, защото и с ключа не се вдигат стъклата. Къде да търся проблема? Дали има някакъв бушон?


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пон 13 авг 2007 21:46


xcalibur написа:Искам да попитам за проблем с комфорта. Изведнъж спря да работи. Не е от алармата, защото и с ключа не се вдигат стъклата. Къде да търся проблема? Дали има някакъв бушон?


Незнам за каква кола питаш ? :wink:


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Вто 14 авг 2007 8:21


vasstop написа:................ с не повече от 0.5А а самото устройство е направено да сработва при определен товар. При мен комфорта е вграден в машинките на стъклата.
Това устройство върши работа само за ел. машинки, които са вграждани допълнително и нямат комфорт модул (обикновено на колите от Италия).

Та някой ако го иска за 10лв ще го дам.
Устройството не е връзвано, в кутия е и с касова бележка (за 15лв).

Ето и линк към него:
http://www.topspeed.bg/product.php?iid=1244



Блягодаря за предложението, но скоро време, малко като се поосвободя мисля да си напъна скромната инженерна мисъл и да си проектирам сам такова устройство - за ток какъвто консумират моите машинки. Мисля че няма да е кои знае колко трудно, доста попрочетох за устройството, и според мен проектирането ще е по силите ми.


Потребителски аватар
xcalibur
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 1:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот xcalibur » Вто 14 авг 2007 12:57


Ronin написа:
xcalibur написа:Искам да попитам за проблем с комфорта. Изведнъж спря да работи. Не е от алармата, защото и с ключа не се вдигат стъклата. Къде да търся проблема? Дали има някакъв бушон?


Незнам за каква кола питаш ? :wink:


Lupo 1,7 SDI, 2000г.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Чет 16 авг 2007 22:53


xcalibur написа:
Ronin написа:
xcalibur написа:Искам да попитам за проблем с комфорта. Изведнъж спря да работи. Не е от алармата, защото и с ключа не се вдигат стъклата. Къде да търся проблема? Дали има някакъв бушон?


Незнам за каква кола питаш ? :wink:


Lupo 1,7 SDI, 2000г.


На тоя модел не съм сигорен къде ти се намира модула .....виж под задната седалка или някъде там....


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Пет 17 авг 2007 11:31


а на моето АБД къде е комфорт модула или там целия модул към който са вързани ел.стъклата.


Потребителски аватар
jooorooo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jooorooo » Пет 17 авг 2007 18:52


dj_nako написа:а на моето АБД къде е комфорт модула или там целия модул към който са вързани ел.стъклата.


и аз това се чудя? гадния аларнаджия не иска да я върже алармата към модула :evil:


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пет 17 авг 2007 20:42


jooorooo написа:
dj_nako написа:а на моето АБД къде е комфорт модула или там целия модул към който са вързани ел.стъклата.


и аз това се чудя? гадния аларнаджия не иска да я върже алармата към модула :evil:


Каква ти е алармата....може да не поддържа дълго заключване.....алармата ти ! За да се вържат алармата с ком.модула не ти трябва да го търсиш...


Потребителски аватар
jooorooo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jooorooo » Нед 19 авг 2007 17:28


Ronin написа:
jooorooo написа:
dj_nako написа:а на моето АБД къде е комфорт модула или там целия модул към който са вързани ел.стъклата.


и аз това се чудя? гадния аларнаджия не иска да я върже алармата към модула :evil:


Каква ти е алармата....може да не поддържа дълго заключване.....алармата ти ! За да се вържат алармата с ком.модула не ти трябва да го търсиш...


като марка ли? ми не помна, а и тъпото е че и затрих книжката, иначе подържа, защото на един френд му сложиха същата и на същото място и неговата я вързаха за комфорта.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пон 20 авг 2007 0:14


jooorooo написа:
Ronin написа:
jooorooo написа:
dj_nako написа:а на моето АБД къде е комфорт модула или там целия модул към който са вързани ел.стъклата.


и аз това се чудя? гадния аларнаджия не иска да я върже алармата към модула :evil:


Каква ти е алармата....може да не поддържа дълго заключване.....алармата ти ! За да се вържат алармата с ком.модула не ти трябва да го търсиш...


като марка ли? ми не помна, а и тъпото е че и затрих книжката, иначе подържа, защото на един френд му сложиха същата и на същото място и неговата я вързаха за комфорта.


Ако алармата ти закл/откл централното и след горенаписаното........ нямаш комфорт модул ! :?Няма друга причина .....пак ти казвам че връзка между алармата и комфорт модула НЯМА.Достатъчно е просто да се върже алармата с централното ......и да се програмира дълго заключване в алармата ....това е...... :?


Потребителски аватар
jooorooo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jooorooo » Нед 26 авг 2007 22:43


ясно, мерсаж :-)


Потребителски аватар
kombito-tdi
Мнения: 889
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: КАРЛОВО ЧИП++
Контакти:

Мнениеот kombito-tdi » Нед 26 авг 2007 23:07


цялата тая дандания за ел гьзария .на всички автомобили от ваг групата НЕЗАВИСИМО ОТ АЛАРМАТА дали е китаиска или супер скьпа с една проста схема за 1.90лв която я има вьв всеки магазин могат да се управляват стькла шибидаси и всичко друго кои каквото иска .и даже включва и фабричната аларма


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 26 авг 2007 23:20


kombito-tdi написа:цялата тая дандания за ел гьзария .на всички автомобили от ваг групата НЕЗАВИСИМО ОТ АЛАРМАТА дали е китаиска или супер скьпа с една проста схема за 1.90лв която я има вьв всеки магазин могат да се управляват стькла шибидаси и всичко друго кои каквото иска .и даже включва и фабричната аларма



Я кажи за какво става въпрос че нещо не разбирам ??


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Мнениеот 6669 » Нед 26 авг 2007 23:33


Ronin написа:
kombito-tdi написа:цялата тая дандания за ел гьзария .на всички автомобили от ваг групата НЕЗАВИСИМО ОТ АЛАРМАТА дали е китаиска или супер скьпа с една проста схема за 1.90лв която я има вьв всеки магазин могат да се управляват стькла шибидаси и всичко друго кои каквото иска .и даже включва и фабричната аларма



Я кажи за какво става въпрос че нещо не разбирам ??
ми примерно за 1.90 се сещам само че имаше реле за време като му подадеш сигнал от алармата при подаден такъв за заключване ти подава 10 сек напрежение към ел.стъклата и за 10 сек дали няма да се затворят :?:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 28 госта