Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
oska
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 17:20
Автомобил: passat
Двигател: AHL
Местоположение: варна

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот oska » Пон 03 дек 2012 17:18


аз пък не мога да изкарам ос-та който се върти,чак е нацепило черната виншна пластмаса
Прикачени файлове
imag0282y.jpg
imag0282y.jpg (7.08 KиБ) Видяна 5582 пъти




Потребителски аватар
oska
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 17:20
Автомобил: passat
Двигател: AHL
Местоположение: варна

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот oska » Вто 04 дек 2012 18:02


Изкарах въртящия механизъм с 300 зора,обаче така се вклинило вътре,че черната пластмаса се счупи на няколко парчета,с какво бих могъл да ги залепя че да стане най-здраво?А този пръстен по средата трябва ли да е там.
Прикачени файлове
IMG_0963-1.jpg
IMG_0962-1.jpg


diksprom
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 15 май 2008 23:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот diksprom » Сря 04 юни 2014 5:14


Тръбичката , когато е скъсана може да се извади с бургия ф 3,2 мм. След това се взима поялник и се възстановява, като липсващата дължина я заместих с тръбичка от меден пълнител за химикалка. Ползвах пълнители от стара многоцветна химикалка. Пазете О " пръстена при ваденето на старата тръбичка.Пълнителя е с по малък диаметър и с него свързах 2 здрави парчета от старата .тръбичка. Колата е Пасат б5 но си мисля ,че е като при голфа. Успех


diksprom
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 15 май 2008 23:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот diksprom » Сря 04 юни 2014 5:39


Ето и снимки
Прикачени файлове
image.jpg
image.jpg (30.82 KиБ) Видяна 4908 пъти
image.jpg
image.jpg (39.16 KиБ) Видяна 4908 пъти


Потребителски аватар
V1zAn713cA
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 04 авг 2009 14:35
Автомобил: Golf MK4 GTI
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: sofia

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот V1zAn713cA » Сря 24 сеп 2014 18:52


Здравейте момчета... и аз имам проблем с моята задна чистачка... моята пък работи само когато дам на контакт и след като запаля колата... прави си цялото движение и си спира кадето си поиска... натискам лостчето и не работи...иначе вода пръска... не знам какво да си мисля вече... :banghead :bowdown


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пон 19 яну 2015 13:44


Да покажа как го направих и аз. Може на някой да му е по-лесен този начин. За целта използвах антена от дистанционно на стара играчка. Изрязах парче с нужната дължина, след това споих. Вече готова спойката я поизпилих малко с пилата, зада няма триене с другата тръбичка и сглобих. Прилагам и снимков материал :th_up

ПС: За тези, на които им се занимава могат да използват старата пръскалка, както направих и аз. За целта споих вече готовата тръбичка с малко парче от по-тясната част на антената и след това залепих пръскалката за нея. Мисля, че се получи добре и съм си спестил едни излишни пари :biggrin
Прикачени файлове
10933183_833312756707801_784294642_n.jpg
10934444_833312750041135_1799276649_n.jpg
Вече готовата пръскалка


Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот klimatronik » Пон 19 яну 2015 17:59


Колеги ако някой е закъсал за моторче за задната чистачка имам перфектно свалено от голфа ми, поради премахването на задната чистачка :th_up


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот teac » Чет 29 яну 2015 12:32


Здравейте Колеги, и ас като всеки голфаджия имах проблема с пръскалката на задната чистачка. Но както каза имах. Миналия уикенд го отстраних и смятам по възможно най-ефтиният и надежден начин.
Какво ви трябва?
Система за вливане. Може да се купи от свяка аптека на цена около 70 стотинки.
Разпробива се оста на чистачката с боргия 4мм. Оставят се около 1-2 см. от старата тръбичка (от към входа, не от към дюзата). Нанизвате там маркучето от системата. Важно е да режете системата само от едната страна. Т.е. използвате единия от оригиналните краища на системата (които завтршват с игли или нещо такова). Естествено, махате иглата, да остане само прозрачното маркуче. Това се прави, защото там маркучето е леко стеснено и там дюзата влиза перфектно.
От другата страна режете колкото дълго маркуче ви трябва и го нанизвате на останалата част от оригиналната тръбичката. Последно накря слагате дюзата.
Един съвет. Оставете с няколко мм по-дълго маркучето, защото при поставяне на дюзата маркучето се мачка леко.
:th_up


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот phantom_ » Нед 29 мар 2015 18:32


Колеги някой да има решение на проблема с електрониката (управлението)на моторчето че моето е гръмнало направо :mhihi


mme
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 12 мар 2011 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот mme » Пон 23 ное 2015 18:51


IMG1.jpg
IMG-02.jpg
Здравейте. Ето какво направих аз: Покупка на дюза от Голф3 - диаметъра на тръбичката при нея е Ф3.9
На вала нарязах резба М8 (вътрешна). Разпробих отвора с Ф3.7 там, където след това набих дюзата от Голф3
Купих си и щуцер ъглов 90° за маркуч Ф5 (такъв е този на Голфа) Единственият проблем е този, че щуцера
подпира 3-4мм в кората и я повдига.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Vasseto » Пон 23 ное 2015 22:36


Здравейте колеги,
голям ентусиазъм тука с тез тръбички на пръскалката.

В Ауто+ са 4 или 6лв по спомен. Заедно с уплътнението.

Поздрави Вассето!


samokovecaa
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 22:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgarsko

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот samokovecaa » Пон 21 дек 2015 15:11


:th_up
teac написа:Здравейте Колеги, и ас като всеки голфаджия имах проблема с пръскалката на задната чистачка. Но както каза имах. Миналия уикенд го отстраних и смятам по възможно най-ефтиният и надежден начин.
Какво ви трябва?
Система за вливане. Може да се купи от свяка аптека на цена около 70 стотинки.
Разпробива се оста на чистачката с боргия 4мм. Оставят се около 1-2 см. от старата тръбичка (от към входа, не от към дюзата). Нанизвате там маркучето от системата. Важно е да режете системата само от едната страна. Т.е. използвате единия от оригиналните краища на системата (които завтршват с игли или нещо такова). Естествено, махате иглата, да остане само прозрачното маркуче. Това се прави, защото там маркучето е леко стеснено и там дюзата влиза перфектно.
От другата страна режете колкото дълго маркуче ви трябва и го нанизвате на останалата част от оригиналната тръбичката. Последно накря слагате дюзата.
Един съвет. Оставете с няколко мм по-дълго маркучето, защото при поставяне на дюзата маркучето се мачка леко.
:th_up


scandalo
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 08 апр 2016 7:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот scandalo » Пон 19 ное 2018 10:28


Колеги помагайте :).
Карам Ауди а3 1.8т 8л демек голф 4 :).
Преди време ми спря задната чистачка и попаднах на темата тук и реших да сваля и отворя машинката.
Отоврих я и вътре беше адски корозирало понеже е капело водичка до тук добре.
Изчистих раздвижих смазах и сглобих, закачих машинката на буксата с отворен капак и тя тръгна и работеше след няколко цикъла просто спря и повече не поиска да тръгне. Свалях машинката 10 пъти сигурно и гледах умно, но не и не. Като подам напрежение към моторчето то си работи ок, което ме навежда на мисълта да не би да съм изгорил някой бушон, но и това май не е прегледах всички бушони и нямах изгорели. Някой някакви предложения? Или да ми препоръча майстор където да я закрам да я види в София.
Даже си купих 2-ра ръка машинка закачих я и не, което ми говори, че не стига изобщо напрежение до машинката, но къде е проблема за мен е загадка.
Поздрави


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот vanesto » Пон 19 ное 2018 10:49


Най-вероятно прекъснат кабел, виж в маншона на вратата.


Denisreaper
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gabrovo

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Denisreaper » Съб 02 фев 2019 18:24


Колеги, моята задна чистачка накъсваше и не пускаше вода. Днес реших да разглобя механизма и да видя какво се случва. Първо маркуча беше напълно суха и си мисля да не би предишния собственик да е я откачил отпред - та къде се намира точно това ? След това преминах към сваляне на механизма и видях че сама медна тръба е скъсана. Видях че колегата по горе е писал в Ауто+ но от там казаха че нямат. Откъде мога да взема медната тръба или поне ремонтен комлект за това ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта