Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот gomez » Чет 10 дек 2009 15:45


Може , само да си намериш откъде да я купиш. Просто се издърпва с клещи.




Потребителски аватар
kingpin_83
Мнения: 110
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот kingpin_83 » Чет 10 дек 2009 22:53


Днес оправях моята много лесно става разглобяването обаче се оказа че съм я рзглобил на празно машинката беше като нова от вътре а проблема се оказа прекъснат кабел в маншона на петата врата.
Препоръчвам да си проверите кабелите в маншона дори да нямате проблеми защото моите бяха пречупени и обелени ВСИЧКИТЕ и ги отремонтивах един по един . :да:


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот SSS666 » Пет 18 дек 2009 15:32


готово . купих си дюза и капаче за 30 лева. сложих само дюзата , работи перфектно . капачето ще сложа утре защото се стъмни и да не го счупя . има ли някаква техника която трябва да се спазва при слагането на капачето.


Потребителски аватар
Shotgun
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Shotgun » Чет 07 яну 2010 14:25


Batmirko написа:Днес разхвърлях на брат ми, но в случая не беше клеясала тръбичката за водата (малката) а голямата (над нея, толкова много беше ръждата че едвам я изкарах от плстмасовия корпус, с половин шише wd40 и един чук както и 1 час чуденки от къде да я излъжа :) общо до сега 2 часа работа а утре ще се събира...


Здравейте,
Може ли някой да ми кажеш как го е направил , че и при мен е такава мизерията и да не откривам топлата вода?

Мерси.


Потребителски аватар
VW-GOLF-1,9-TDI
Мнения: 130
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот VW-GOLF-1,9-TDI » Сря 24 фев 2010 20:16


и при мен проблем с тази чистачка днеска отварях машинката почистих нова грес а у обаче засича тази чистачка и засича даже от лоста като я пусна и като го върна към мен уж да я спра тя пак си продължава да бачка, изгасям колата махам клуча размотавам се 2 часа връчам се паля и трагва сама да върви тая чистачка(пак със засичане) направо лудница ....


Tcvetan1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 11 май 2009 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Tcvetan1 » Чет 25 мар 2010 14:18


Колеги аз карам Сеат и освен другите проблеми се наложи да разглобя и самото моторче. Оказа се, че насичането идва от клеясали четки. Изчистих всичко внимателно със спирт след това сглобих и проблема се реши. Успех на всички при решаване на проблема.


stoyanz
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 26 сеп 2007 9:43
Автомобил: Голф 4
Двигател: ATD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот stoyanz » Сря 14 апр 2010 11:18


Tcvetan1 написа:Колеги аз карам Сеат и освен другите проблеми се наложи да разглобя и самото моторче. Оказа се, че насичането идва от клеясали четки. Изчистих всичко внимателно със спирт след това сглобих и проблема се реши. Успех на всички при решаване на проблема.

Понеже и аз гризнах дръвцето с таз тръбичка, да кажа как реших проблема по съвет на колега от форума. От антена от радио взех елемент , който е с мъничко по-малък диаметър от тръбичката. С лек натиск и въртеливи движения елемента от антената се напъха в тръбичката около 4 мм. , достатъчно за да стои стабилно и да не тече от там. След това се реже толкова колкото е нужно,сглобява се и се напъхва внимателно дюзата.

В резултат на теча обаче, предполагам е станало нещо с микроключето и сега не ми свети лампата в багажното и не ми реагира ако е отворена задната вратата. Понеже нямах възможноста да го сваля, някой знае ли подлежи ли на почистване или се сменя с ново, защото ми се стори че е нещо като капсолована пластмасова кутийка ?


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот SSS666 » Сря 14 апр 2010 22:08


иди на тема микроключета


geban
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 23 дек 2007 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот geban » Съб 17 апр 2010 14:01


ами ако моторчето е капсуловано (с нитове вместо болтчета) ? как се отваря в такъв случай ?


stoyanz
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 26 сеп 2007 9:43
Автомобил: Голф 4
Двигател: ATD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот stoyanz » Нед 18 апр 2010 14:32


geban написа:ами ако моторчето е капсуловано (с нитове вместо болтчета) ? как се отваря в такъв случай ?

Еми пилиш нитовете......пък после ще стягаш с изолирбанд например.....


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Zlobomir » Нед 25 апр 2010 1:18


Това с изолирбанда, хм... :) Стига да има място, две метални шини с болтове в двата края, да стане като стега, и моторчето между тях. А относно мияча, ако счупването влияе само на пръскането, някой мислил ли е да бие втора дупка в стъклото или ламарината, както е по-лесно (и грозно mhihi ), и да си реши проблема завинаги?

П. С. Правих и аз профилактиката, оказа се, че макар и леко неудобно, може и така:

1. Сваляте само кората на вратата, май са само щипки, имало ли е болт съм го изтръгнал. mhihi В краищата приплъзва на едни канали.
2. Махате маркуча, отвивате винтовете и завъртате щуцера до положението, в което капакът да излезе (малко е триково). При мен не изпадна нищо отвътре, но имайте готовност.
3. Смазвате на воля, при мен имаже грес, но изстискана встрани, а на пластмасовото колело - никой! :evil: Поне механизмът изглежда за 10 г не беше работил особено, защото и помпата беше извадена леко нагоре от казанчето, а гуменото уплътнение плуваше вътре.
4. При свързване се оказа, че са ми разкачени маркучите в левия ъгъл на тавана, там има една става, вероятно заради вратата. За щастие сочеше надолу и не наводних тавана. Закачих ги, така че при отваряне ставата да се завърта. Според мен напълно излишна приумица, ъгълът е много тъп, за да се пречупи маркуча.

П. С. 2 А миячът ми трябва ли да се върти с чистачката, или все пръска в една посока?


Потребителски аватар
drago_doikov
Мнения: 62
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот drago_doikov » Чет 20 май 2010 11:46


От година и се каня и аз,че е мн дразнещо това-не пръска прекъсва.Този уикенд почивам и я почвам.Стискаите палци да не счупя тръбичката.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Каспър » Съб 22 май 2010 19:02


Инспириран от темата и аз днес реших да си направя профилактика на моторчето на задната чистачка. Не че имах проблем, напротив чистачката си бачка идеално, но един преглед на моторчето нямаше да е излишен. Обаче се отказах бързо когато видях, че капачето на моторчето е капсуловано. Реших да изчакам да се развали и тогава да разпробивам и да свалям капачето. Става дума за Голф3.


Потребителски аватар
drago_doikov
Мнения: 62
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот drago_doikov » Съб 22 май 2010 19:47


Процедурата при мен мина почти успешно.вече имам работеща чистачка но не и вода.
Когато свалих кората видях че маркучето е извадено от машинката,оказа се че някои вече я беше правил тази гимнастика но не я беше зглобил правилно и в случая по добре де,защото тази пластмаса с тръбичката в която влиза маркучето я бяха оставили отвън и се вартеше свободно(все едно са затворили капака и тогава са пахнали трабичката)аз я сложих отвътре на капака-там пасна и се закопча.Та моя проблем се оказа че е влязла вода в платката и бяха заминали патеките(имам снимки ако някои иска мога да кача)Възтановихме и сега имам работеща чистачка,но вода неуспях да докарам!явно има запушване и то е в тавана защото пътя от чистачката до началото на тавана има снадка и там няма запушване,свалихме маркучето от клапана(там всичко е наред-клапана работи)и надуме с помпа но неуспяхме да пробие.Явно маркуча минава по тавана!някакви предложения?Някои ако е свалял тавана и има снимки ако може да качи.


stoyanz
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 26 сеп 2007 9:43
Автомобил: Голф 4
Двигател: ATD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот stoyanz » Вто 01 юни 2010 13:50


Zlobomir написа:П. С. 2 А миячът ми трябва ли да се върти с чистачката, или все пръска в една посока?


Пръска в една посока. Върти ли се, значи е прекършена тръбичката.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: opito2 и 34 госта