Шибедах теч , отпушване на канал

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
romanpm
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 22 май 2019 19:29
Автомобил: VW Passat BlueM
Двигател: 3C2024 2008 77 КW 2008г
Местоположение: Поморие

Шибедах теч , отпушване на канал

Мнениеот romanpm » Чет 14 яну 2021 15:47


Локва в дясно на мокета от дъжд . Напъхах плътно и надух с мек шлаух с уста в канала на шибедаха от където се оттича проникналата вода , но уви не минава... Намерих стоманено въже с найлон отгоре за простир който напъхах въртейки около метър и нещо . Влезе вероятно до ъгъла на стъклото и до там ... Налях оцет , изчаках и започна едно ръчкане . :redface После шлауха , надуване , не ще ... Взех компресорче надух леко и се чу лек пукот има локвичка но вън , готово ! :th_up Трябва да измисля филтърче на входа за да не влиза буклук / което трябва да се поглежда от време на време :gruebel
Изображение
icokr модела го пише на аватара ми Пасат В6

Последна промяна от romanpm на Чет 14 яну 2021 17:10, променено общо 3 пъти.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Шибедах теч , отпушване на канал

Мнениеот nikmar » Чет 14 яну 2021 16:01


И аз преди месец ръчках с тел, но идеята с компресорчето е превъзходна. Следващия път ще я ползвам!


Потребителски аватар
Outfeed
Мнения: 204
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 14:34
Автомобил: VW EOS
Двигател: TSI
Местоположение: Враца

Re: Шибедах теч , отпушване на канал

Мнениеот Outfeed » Чет 14 яну 2021 23:47


Друг вариант е с гореща вода и препарат за чистене - наливаш обилно.
Би трябвало в края на отводнителния маркуч (долу някъде при подкалника) да има също един вид цедка, или пластмасов накрайник. Поне при моя EOS е така. Уж целта му е да не влизат разни буболечки и подобни, но съм се замислял, ако го махна просто, дали пък вероятността да се затлачи е по-малка. До сега проблем от това естествено не съм имал, но знам, че е често срещано това задръстване по маркучите. Че аз имам два броя при предното и два при задното стъкло. Иначе видеа по въпроса в Youtube, бол :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта