Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 23 Окт 2014 16:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Вто 13 Окт 2009 12:11 
Аватар

Местожителство: Русе.....0877 964 160
Автомобил: Golf MK 4 1.9TDI Pasat 35i 1.9TDI
Двигател: MK 4 98 AHF 35i 1993 1Z
Купих си универсален парктроник :twisted: марка теглич
Теглича го взех от В3 комба
Разликата е само във бронята. Бронята се хваща към теглича. Местата за закрепване при комба и седан са еднакви разликата е че при комбата бронята е малко поизрязана заради 5-тата врата :idea:
И понеже знам че веднага ще има хора които ще ми кажат че съм луд че на седан и на комба са еднакви тегличите. Ще ме изкарат технически неграмотен и т.н. Нека първо погледнат каталожните номера от линка за седан и комба и тогава да пишат :deal
http://www.teglichi.com/auto/volkswagen.php
Ето го и него
Изображение
И трябва да се монтира
Необходими инструменти:
Камъни 13 и 16 + върток (тресчотка);
г.ключ 8;
Управител (чук);
Букси (ползвах такива за фабричните говорители на В3 и за осветлението на врътките на парното със по две крачета пасват идеално);
Изолирбанд;
Термошлаух;
Споялник
Първо сваляме бронята
отдолу има 5бр видии за ключ 8 по долният ръб на бронята 3бр. отзад и по един от ляво и дясно :idea:
Развиват се 4-те болта в багажника за камък 16 са :idea:
Изображение
Изображение
Бронята се издърпва назад и се открива тази гледка
Изображение
Така изглежда бронята от вътре
Изображение
Мястото за изрязване е направено със точки фабрично и има два варианта за рязане
Изображение
Тези болтове се развиват
Изображение
И планките се махат
Изображение
За по лесно разкопчах гредата на бронята
Изображение
На мястото на планките се стяга тегличът
На дъното на багажника има тапа от там се вкарва инсталацията в купето
Изображение
Бронята се монтира по обратният ред
Вече със теглич
Изображение
Така изглежда платката на левият стоп
Изображение
На по високата хоризонтална букса със 2 клеми са масата (31) и +12V за стоповете (BR)
на другата хоризонтална са мигач (BL) Re и габарит (S)Re от дясно
А на вертикалната мигач (BL)Li и габарит (S)Li от ляво
Това е схема на шукото > viewtopic.php?f=17&t=85776&hilit=%D1%81%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0+%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5

Тук е момента да БЛАГОДАРЯ на колегата PASSAT за транспортирането на желязото ( теглича ) до моя милост :bowdown :bowdown :bowdown

Последна промяна от znainainai на Сря 05 Окт 2011 22:05, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Вто 13 Окт 2009 12:54 
Аватар

Местожителство: Plovdiv
:да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Вто 13 Окт 2009 20:25 
Аватар

Така направих и тест драйв на ел. частта благодарение на Praktiker :bowdown :bowdown Служителите бяха така любезни да ми предоставят ремарке за проба на светлините всичко работи без грешка :wink:
В Praktiker се продава шуко за автомобила или ремаркето като за автомобила това е схемата
Изображение
означени са на капачето на шукото точно по схемата на К.Одаджийски

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Сря 14 Окт 2009 8:19 
Аватар

Местожителство: Берковица
Автомобил: VW Passat 35i
Двигател: PF 1989
Ръчния парктроник си е голяма екстра :) Чудесно изпълнение и хубаво направена тема :bowdown :bowdown :bowdown
Само да допълня, аз през тапата в купето за да не дупча ламарините съм изкарал и пълначката на газовата уредба и монтирах на теглича http://vwclub.bg/~k.odadjiiski/Picture/ ... 009220.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Сря 14 Окт 2009 15:29 
Аватар

Понеже искам да стане максимално близо до оригиналът сега издирвам реле 22 и ще си изкарам и контролната лампа за ремаркето просто трябва да се сложи кабелче на букса Х извод 6 на бушонното табло кято е + от релето когато мигач на ремаркето работи и една маса това е за лапичката :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Пет 16 Окт 2009 21:39 
Аватар

Местожителство: София
Колега, не знам за каталожните номера, но на моят пасат 92-комби, си сложих теглич, който свалих от седан. Така по снимките не мога да преценя, но при мен тръбата е права, иначе изглежда същият.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Съб 17 Окт 2009 6:33 
Аватар

Има няколко фирми които са произвеждали тегличи за VW и явно от там идват разликите понеже навсякъде има щемпели VW по теглича :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Съб 17 Окт 2009 7:54 
Аватар

Местожителство: София
Този си беше bosal и колата е дошла от немско с него.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Сря 02 Дек 2009 18:45 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Имам един въпрос към автора на темата - има ли разлика в дебелината, а от там и в здравината на двата държача /планките/, които държат бронията? Целта ми е да не се купува оригинален втора ръка теглич за 90-120лв., а да се завари за тях едно дебело желязо, което да ги свърже, и за желязото в средата да се завари самият теглич с топката и дали тези заварки ще издържат или може да си изгубя ремаркето заедно с бронията по пътя! :lol: . Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Сря 02 Дек 2009 19:14 
Аватар

Ами да кажем че разликата е от земята до луната. Планките за които питаш и които се демонтират са като от хартия няма и 1мм ламарина. А тези на теглича са около 1см желязо. Ако на тези ламаринки завариш дебелостенна тръба те ще се скъсат от тежестта на тръбата за ремарке въобще не става въпрос. Така че търси си оригинален и не си прави експерименти. Освен ако не ти е през ........ за другите участници в движението. Я си представи какво ще стане ако се скъса тая самоделка дето я мислиш както си влачиш ремаркето със 50-60км/ч ?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Сря 02 Дек 2009 19:33 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Е аз затова питах дали е възможна това побългаряване, защото всеки търси по-евтиния начин, но явно германците не са го мислили така. Не съм свалял бронята, за да видя, че са тънки, и затова зададох този може би глупав въпрос. Благодаря! Сега остава да си намеря читав теглич. :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Чет 10 Мар 2011 9:43 

Местожителство: Novi Iskar
Благодаря Ви колеги за изчерпателна та тема. И мен от доста време ме глождеше този въпрос,но небях сигурен как да повдигна Темата. :oops:
Забравих да споделя,че итеглича с който разполагм също е с права траба както е споменал колегата "proxy". Като се пооправи времето ще се постарая да го монтирам. :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Вто 27 Мар 2012 15:45 

Местожителство: qmbol
Аз пък искам да попитам дали от Б3 комби ще стане на Б4 комби.Сега ходих да гледам чуждия пасатор,и утре може да се нагърбя със демонтажа му,стига да знам,че става.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Пет 05 Юли 2013 10:59 
Аватар

Местожителство: София-град
Автомобил: Audi B4 Avant
Двигател: 2.0 ABK
КОлеги поставянето на теглич на VW мк2 4/5 врати с широката броня по същия начин ли става ?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си монтираме теглич > Пасат В3 Публикувано на: Нед 07 Юли 2013 9:29 
Аватар

Местожителство: Балчик
Автомобил: Vw Golf MkIV 2000
Двигател: 1.9TDI AJM 116++
Да. В зависимост от това вече дали теглича е за тясната или широката броня,може да се наложи малко пробиване.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа